13 Kasım 2010 Cumartesi

Vidmar'ın Sakatlığı? Enes? (Toplu Cevap)

Ligde ve Avrupa'da yoluna kayıpsız devam eden F.Bahçe Ülker'de, bugün farklı kazanılan Trabzonspor maçına rağmen moraller bozuk. Takımın önemli görev adamlarından Gasper Vidmar şanssız bir sakatlık yaşadı ve oyuna devam edemedi. Görebildiğimiz kadarıyla durumu kötüydü. Bugün hem mail hem de Twitter üzerinden gelen soruların çoğunluğu Sloven oyuncunun durumuyla ilgiliydi. Eldeki infoları paylaşmak gerek;

Nedim Karakaş'tan aldığım bilgiye göre MR çekilmiş ancak bir ortopedistin görmesi gerekiyormuş kesin teşhisin konması için. Şu an için F.Bahçe Ülker takımının fizyoterapisti Murat Çağlar'ın öngördüğü bir detay var sadece elde. O da çapraz bağların kopmuş olabileceği. Bunun karşılığı da en az 5-6 ay. İnşallah çıkacak kesin sonuç çok daha olumlu olur. Ama durum karanlık şu an.

Vidmar, Olimpija'da geçirdiği kiralık dönemden sonra hem geçen yılın sonunda, hem yazın Dünya Şampiyonası'nda hem de bu yıl Spahija'nın F.Bahçe Ülker'inde ortaya koyduğu yürekli oyunla dikkat çekti malum. Takım içerisinde dakika paylaşımını dert etmeyişi, maç boyunca hiç top kullanmasa da ses çıkartmayışı, savunmaya kattığı sertlik ve kocaman yüreği ile takımın önemli parçalarından, önemli rol oyuncularından biriydi. Yokluğu mutlaka ki bir şeyleri eksik kılacak takımda.

Genç oyuncunun sakatlık durumunu sorarken, okuyucular tarafından eklenen ve merak edilen bir diğer konu da, oradaki olası boşluğun Enes Kanter hamlesiyle doldurulup doldurulamayacağı. Enes NCAA'den vize alamadı malum. Ve eğer iki taraf da isterse gelip F.Bahçe Ülker forması giymesinde hiçbir hukuki engel yok. Ancak Enes ile Vidmar çok ama çok farklı oyun karakterine sahip oyuncular. Hatta öyle bir şey ki: Enes ve Vidmar'ın saha içinde iyi yaptıkları işleri iki ayrı küme olarak düşünürsek, bu iki kümenin kesişimi boş küme bile olabilir. O derece farklı tarzda oyuncular bunlar. Birbirlerinin alternatifi olamazlar.

8 Yorum Yapılmış:

koray dedi ki...

Koca fenerbahçe klübü MR'ı bir ortopediste gösterememiş olabilir mi hala mail atarsın evinden bakar yine bilgi alırsın ilginç.

Ayrıca Enes'in Fenere dönmek istediği gibi bir bilgi mi var ortada kendi yolunu çizdi sonuçta NCAA ile ilgili kara nihai değil kaldı ki gelişim ligi üzeri,nden draft olma şansı var vs vs.

Selami dedi ki...

Şimdi FB TV'de açıklandı,maalesef yan çapraz bağları kopmuş,bu da sezonu kapattığı anlamına geliyor.İki ihtimal var,ya Vidmar yerine muhtemelen NBA'den bir oyuncu alınacak,ya da Enes'in geri gelmesi sözkonusu olursa Enes 4 numara oynayacak,Darius ise eskiden oynadığı pozisyon olan 5 numaraya çekilecek,zaten Euroleague sitesinde oyuncu kadrosuna bakarsanız Center olarak gözüküyor,artı Kaya daha fazla vakit bulacak.Birincisi daha büyük ihtimal,ikincisi olursa nasıl sonuç verir bilinmez,1,5 yıldır düzgün maç oynamamış bir oyuncu Euroleague sertliğini nasıl kaldırır bilemiyorum.

Kapkankağan dedi ki...

Vidmar iyi gidiyordu göze geldi galiba. Enes konusuna gelince bu gelişen olaylardan sonra Enes'in FBÜLKER takımına geri döneceğini sanmıyorum.
Enes dönmeyi istedikten sonra avrupada her takımda oynayabilir talibi oldukça fazla.

Serhat dedi ki...

FB ile Enes, yaşananlar sonrası bir arada anılmaları açıkçası garip. Eski oyuncunuN tüm kariyerini etkileyecek girişimleri yapmış hatta başarılı olmuşsun, sonrada o oyuncuya gel bizde oyna dedikten sonra kabul etmesini bekleyeceksin. Yok artık LeBron James diyorum. Kapkankağan'ın dediği gibi Enes, Avrupa'da istediği takımda oynar. Ama bu seneyide boş geçirip önümüzdeki yıl draft edilmeyi bekleyeceği açık.

aytunc dedi ki...

Enes'in Avrupa'da bir klübe gideceğini sanmıyorum. Çünkü hiç bir klüp seneye veya öbür seneye NBA'da oynayacak bir oyuncu için yetiştirme parası ödemek istemeyecektir. Bu durumda da Enes ya Fenerbahçe Ülker'e dönecek ya da geliştirme liginde oynayacak.

Ugur dedi ki...

Görüyorum da herkes Enes takıma geri dönmez bu kadar şey olduktan sonra falan demiş. Enes giderken söylediği gerekçe Amerika'da hem okuyup hem basketbol oynama isteğiydi. Şu durumda NCAA'de oynayıp iyi üniversitelerde okuyamayacak değil mi? O zaman bu çocuğun bahanesi kalmadı, kendisini yetiştirip, doğal olarak hakkını savunan Fenerbahçe geri çağırırsa gelmesi gerekir bu durumda. Boru değil Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük yeteneği diyoruz, ne yani kulüp bıraksın, bir sezon bile yararlanamadan çekip gitmesine izin mi versin? Para verdiyse NCAA'de oynayamazsın diyecek, haklarını savunacak, hala küstahlık edip Euroleague'de iddialı durumdaki takıma gelmezse takılsın orada burada, ileride de ne hale düştüğünü görürüz birlikte. Ve muhtemel bir başarısızlıkta son sorumlu kulüptür, kimin gazına geldiyse onunla halletsin sorununu. Ya da gelsin, bir-iki sezon Euroleague'de Final-Four için oynasın, Fenerbahçe camiasıyla arasını düzeltip sonra gitsin. Sporcuda biraz da ahlak olacak..

N.Hakan dedi ki...

vidmar ın sakatlığı bana kalırsa çok büyük sıkıntı oldu, hayalini kurmaya başladığımız final four için umutlarımı azalttı. bana kalırsa onun yerine savunmada verdiği sertliği verebilecek oyuncu bulmamız pek mümkün değil. enes kanter ile de işimiz olmaz, zaten o gelmez. gelmek istese de aziz yıldırım izin vermez falan filan. başkanın bu konudaki tutumunu en yakın geçmişte ömer aşık tan biliyoruz.

ek olarak haber iyi güzel de "eldeki infoları" paylaşmanızı beğenmedim. çok kötü olmuş o cümle.

Yücel dedi ki...

Ameliyat kararı alındı Vidmar için mutlaka bir 5 numara transferi şart Kaya veya Enesle olacak iş değil ikiside 5 numara oyuncuları değiller.