14 Kasım 2010 Pazar

Vladislav Dragojlovic Trabzonspor'da

Transfer piyasasının hareketli takımı M.P. Trabzonspor, 31 yaşındaki Sırp uzun Vladislav Dragojlovic ile anlaştı. Son olarak Mutlu Demir'in Mersin'e geçmesinin ardından bu noktada bir hareketlilik yaşanmasını bekliyorduk zaten. Haber bizzat tecrübeli oyuncunun Sırp basınına yaptığı açıklamalardan. Bu sezona Sırp takımı Radnicki Kragujevac'da başlayan Dragojlovic, forma giydiği 7 karşılaşmada 10.6 sayı ve 4 ribaund ortalamalarıyla mücadele etti. Trabzonspor kadrosuna katılacak her ismin katkı sağlayacağı ortamda tecrübeli oyuncunun da verecekleri olacaktır elbette, bunu tartışmak için sağlıklı bir zemin yok şu anda. Pas geçiyorum o nedenle.

Bu transferle birlikte kadrosuna 5. yabancıyı katmış olan-Wright ile birlikte altı aslında- ve bu doğrultuda kurallar gereğince federasyona ekstra bir ücret ödemesi gereken Trabzonspor'da yerli oyuncuların halen içerde paralarının bulunduğunu da hatırlatalım. Sezona hazırlık sürecinden bu yana devam ediyor finansal sorunlar. Fakat bugün içerde alacağı bulunan oyuncuların takımına federasyona ayrıca ödeme gerektirecek yeni bir transfer yapılıyor. Sonra da bu takımdan başarı bekleniyor.

7 Yorum Yapılmış:

bigben dedi ki...

Başka ülkelerde taraftarı oyun alanına giren takımların da lisansı elinden alınır ;) Şu ülkede sanki maddi sıkıntı yaşayan tek kulüp Mp Trabzon'muş! 8-9 aylık dernekten, hisseleri borsada işlem gören kurumsal bir şirket yönetimi beklemek biraz acımasızca...

Neyse, geç de olsa sert bigman getirebildiler. Obasohan'ın dönüşü randımanlı olursa artık biraz basketbol izlemeye başlarız. Yoksa...

Utku61 dedi ki...

MP dan alınan para çabuk bitmiş olacak ki! Kredi çekip transfer yapmışsız. Ne mutlu bize..

Bu transfer sezonu da ne zaman biter yerli yabancı? Zira bizim takıma yabancılardan çok biraz kaliteli yerli de şart. Ben ikinci lig takımlarındaki Yerli genç guardlardan bir tanesini de takımda görmek isterdim açıkcası. İlker Türel'i gördükçe içim acıyorda.

Utku61 dedi ki...

Artı Mutlu Demir'i almak için yaratılan müthiş kaynakta kasada kaldı. Transfer için iyi para aldığı söyleniyordu.

Kinyas dedi ki...

Eğri oturup doğru konuşalım arkadaşlar. BBL'de Ligin belli başlı 4-5 takımını saymazsak, hangi takımda paralar tıkır tıkır ödeniyor?

Trabzonspor'un lige renk katacağı konusunda geçen sezonsonunda herkes hemfikirdi ama aradan geçen 4-5 ay sonunda tarafsız haber yapmasını beklediğim, gerçekten beğendiğim yazarlar bile önyargılı bakıyorlar takımdaki her gelişmeye.
Cidden üzülüyorum.

koray dedi ki...

Suimisal misal olmaz...

tsufulits dedi ki...

M.P. Trabzonspor'da taşlar yavaş yavaş yerine oturmaya başladı. En azından bu takım lige renk katabileceğini Gs maçında gösterdi. Hala neden bu kadar önyargılı yaklaşılıyor bu takıma anlamıyorum. Karşımızda ki çoğu takım yıllardır basketbol oynayan illerin takımları. Milat olarak dodo'nun getirilmesini baz alırsak daha 1 sene olmamış Trabzonspor'un basketbolla ilişkisi. Misal biizm fener maçından sonra yorum yapılmış " Ts bir şey yapmadı sadece attığımız 3lükler 3 periyor girmedi girmeye başlyanıca fark açıldı" diye. Böyle basketbol yorumu olmaz. O zaman biz gs maçında gs fark atardık !!! (gs'dan bahsediyoruz. bütçe oalrak bizden kat üstün olan ve zamanında şampiyonluklar görmüş takım) heleki rasiç kendisine yaratılan 4 antreman vari üçlüğü sokamazken. önümüzde ki efes pilsen maçı pazar günü futbol maçı saatine denk gelmezse ( muhtemlen saat 13.00 de olur maç) taraftarın etkisylede efesi zorlayabileceğimizi düşünüyorum. iddda oranlarına güvenmeyin derim ben..

efendi42 dedi ki...

yapmayin arkadaslar...gercekleri gorelim