12 Aralık 2010 Pazar

Ahmet Çakı'dan Son Düdüğe Haklı Tepki

Dün F.Bahçe Ülker karşısında büyük bir mücadele ortaya koyan ama galibiyet alamayan Erdemir cephesinde, maç biterken çalınan -bana göre de uyduruk- faul düdüğüne koç Ahmet Çakı'dan büyük tepki var. Salsabasket'e konuşan genç koçun açıklamalarına hak vermemek elde değil:

'Dünkü maçta 2. çeyreğin 5 dakikalık bölümü hariç çok iyi oynadık ve Ukic-Kaya ikilisinden yoksun F.Bahçe Ülker'e karşı maçı kazanmaya çok yaklaştık. Hatta bana göre kazandık da zaten ama hakemlerin çaldığı uyduruk bir düdük ile maç uzadı ve kaybettik. Maçtan sonra tüm izleyenlerin, hakemlerin, taraflı tarafsız herkesin de düşüncesi o pozisyonda faul gerektirecek bir durumun olmadığı idi. Benim anlamadığım nokta şu: Bundan 2 hafta önce Bornova deplasmanında bitime 7 saniye kala Antwain Barbour'a Pertev tarafından yapılan 2 faul çalınmamıştı ve maç sonundaki itirazlarımıza hakem Murat Biricik'in yanıtı 'Ahmet bu pozisyonlara faul çalamayız maç sonunda. Barbour iyi-kötü bir şekilde atışını yapma fırsatı buldu. Bu kadar ucuz faul çalarak maç sonucuna etki etmememiz gerekiyor' olmuştu. Ancak aradan sadece 2 hafta geçtikten sonra dünkü hakem üçlüsünün uygulaması hiç de bu şekilde değildi. Bırakın atış esnasını, atış atılmış bitmiş ama hakemler uydurma bir düdükle hak ettiğimiz galibiyetimizi elimizden aldılar. Bunun adı istikrarsızlık ve standartsızlık değil midir?

Şahsen geçen yıl Ereğli'de kaybettiğimiz F.Bahçe Ülker maçının son bölümünde Emin Moğulkoç'un verdiği kararların koçluk kariyerimde yaşayacağım zirve nokta olduğunu düşünüyordum ama dünkü tablo bundan da karanlıktı. Herhalde kendimi zorlasam, böyle bir düdüğü rüyamda bile göremezdim. Emeği geçen herkese teşekkür ederim.'


Salsabasket özel haberidir.

40 Yorum Yapılmış:

Bilge dedi ki...

Tabii ki tarışmalı bir pozisyon. Ancak Ahmet Hoca dünkü maçın ilk yarısının sonunda kendi takımı lehine aynı şekilde faul verildiğini ve süreninin sıfırı gösterirken faul atışı yapıldığını da göz ardı etmemeli.

Adsız dedi ki...

Helal olsun Ahmet Çakı. Dobra dobra konuşmuş...

Okan dedi ki...

şimdi benim üzüldüğüm nokta şu:

kabiliyetsiz hakemler Fenerbahçe'nin başarısını gölgeliyor. Şu maçın kaybedilmesi Fenerbahçe için hiçbir şey ifade etmez. Takımın belli çizgisi var, bir standardı var, ara ara mutlaka yenilgiler olacaktır.

Lakin böyle tartışmalı kararlarla (doğru veya yanlış) Fenerbahçe'ye karşı bir cephe yaratılıyor. Halbuki esas sorun basketbol hakemliğinin genel tutarlılığı ve kalitesidir.

Ne kadar yatırım da yaparsanız yapın, eğer ki organizasyon (yöneticiler, koçlar, hakemler) açısından bir sıkıntı varsa basketbolunuz ilerlemez.

Sevgi ve selamlarımla,

Okan

omerozgur dedi ki...

Maçın son pozisyonu gerçekten tartışmalı, ancak çok beğendiğim Koç Çakı, takımı maçın başından sonuna kollanırken neden bu konuda bir açıklama yapmamış?

Bu sene hakemlerde (sanırım halkımızın genetik bir özelliği olarak) oluşan "zayıfı kollama" düşüncesi bakalım canımızı daha ne kadar yakacak.

sinan dedi ki...

konuya biraz objektif bakan herkes zaten 1 saniye kala uyduruk bir faul olduğunu görür. Ancak bu bir maç sonucu sadece genele iyi bakmak gerek. FBÜ maç kaybedeceği an hakemin bir faul çalarak " 1 saniye kala" FBÜ ye maçı vermesi bize genel olarak bu kulübün korunduğunu gösteriyor. Yani federasyonun ne denli bir yanlı olduğuna dair önemli bir örnek. Zira bu T.Demirel'in ilk vakaları değil.Hükümete yakın olduğu bilinen bu şahıs sayın başbakan ile kol kola ele ele hep birlikte EVET propagandası bile yapmıştı! Ülker Firması ile Başbakanın yakınlığını da biraz araştıran görecektir. Gerisi zaten belli.

Giray Özkan dedi ki...

Çakı'ya sormam gereken bir soru var.Emir'in top çıkartmak için orta sahayı geçtiği bir pas attığı anda hızlı hücum faul diye kesildi.Fakat o
pozisyonun en fazla 3 pozisyon öncesinde Erdemir pota altından gelen kemik seslerinde faul çalınmamıştı.Sayı Çakı neden orayı atladı?
Hakemlere gelince.İki takıma da saç baş yolduracak düdükler çaldılar.Örneğin Fenerbahçe Ülker ikili sıkıştırmalarında ki sertliğe izin verdiler.Fakat Erdemir'in beraberliği yakalayıp daha sonra ise F.B'nin öne geçtiği anlarda iki sert savunmaya maçın genel sertliğinin çok dışında 2 faul çaldılar.Zaman zaman Erdemir lehine de bu tip düdükler çalındı.Tek tek pozisyon sayacak olursam iki takım lehine ve aleyhine 7-8 pozisyon çıkartırım sanırım.Bence dünkü hakemler çok yetersizdi.Ama Barça maçının hakemleri gibi kötü niyetli değildi.

murat dedi ki...

Sinan...

Ne demek istediğini sende bilmiyorsun...2 sene once EFESE peşkeş çekilmiş şampiyonluk zamanınde neden yazmadınız bunları ayıp...Hala hakemler diyorsunuz EUROLİGDEDE hakemlerle mı başarılı oluyor bu takım...FBü ile uğraşmayınız işinize bakınız...Yıllarca Efese verılen musammaaları yazınız...Bırakın Allah aşkına boyle saçmalıkları...Orada bal gibi faul vardı asıldı adamın koluna...

Siz Nesiniz biliyormusunuz kötü zamanlarda ortaya çıkan FB lehıne bır değişik karar ortaya çıkınca hemen post delikanlılığı yapan rakıbımız olduğunuzda kaybedınce burada hakemlere ve FB taraftarına sallayan tiplersiniz...

Biz dopinkçi değiliz...Sahte lisans da çıkarmıyoruz...Bız DELİKANLI ''AYDIN ORS'' takımıyız...Korkup ''biz çekiliyoruz'' deyıp CİBONA ile bırleşmek için GİZLİ ANLAŞMALAR yapan takımı destekleyenlerden ne beklenır...

kenz dedi ki...

Pozisyonu izlemedim ama Mirsadın maç sonu konuşmasını dinledim.Lavrinovic faul olduğunu söylemiş, hemen öncesinde de verilmeyen bir faul daha olduğunu söyledi ayrıca Mirsad.

jbck dedi ki...

Fenerbahçe Ülker aslında kötü bir takım,hem avrupada hem ligde bunu gösteriyor, kollanmaya ihtiyacı var. Bir taraftarı olarak ben de hakemlere teşekkür ediyorum,onlar olmasa kimbilir ne halde olurduk. Salsa basket ekibi aynen devam. Bu duyarlılığınızı tblde oynanan hatalı düdük içeren, ister maçı getiren ister maçı götüren her karar için görmek isteriz. Turgay Demirel denmiş geçen sene kadın basketbol finalinden önce yaptıkları yeter gerçeği görmek için her ne kadar acı sonu değiştiremediyse de. Son olarak da Ülker grubunun ne oldugu bellidir, Tayyip beyden once burdaydı, sonra da burada olacaktır. Asıl bu donemde birden buyuyen ve basketbol takımlarımıza sponspor olan diğer firmaları konuşalım madem siyaseti bulaştıracağız konuya.

Yücel dedi ki...

Herkes faul olmadığı görüşündeymiş hayır değil herkes adına niye konuşuyorki koç.sinan süper bir çıkarım acaba maçı izledinmi sormak istiyorum emirin yaptığı penetrelere çalınmayan fauller bu konu hakkında ne düşünüyorsun onlardamı Fenerbahçe korunduğu için çalınmadı?

Yücel dedi ki...

Sinan haddini aşan cahilce yorumlar yapıyorsun.

Cengizhan TÜRKİŞ dedi ki...

Çakı'dan son düdüğe haklı tepki, bana göre de uyduruk.. zaten yazacak bir şey yok karar verilmiş :)

giray15 dedi ki...

Sinan denen şahıs saçmalıyor,onu anladık da Salsabaket.com'a noluyor? Bu adamın tahrik dolu ve boş mesajlarını yayınlamak bir habercilik görevi falan mı? Gerçi yazıyorum ama bu mesajım da yayınlanmaz,salsa sansürüne kurban gideriz.

Cakivu dedi ki...

kusura bakılmasın ama salsa.com da ciddi bir eksen kayması görmekteyim, tamam hakemlerin kararlarıda yanlış olabilir, oyuncular, antrenörler anlık olarak kötü niyet gösterebilir, ama bu başlıklar neyin nesidir? tartışmalı uzatma, haklı itiraz, barcanın intikamı şeytanın avukatlığını yapmak istemem ama pek iyi görünmüyor açıkcası. maçı izlemedim ama tartışmalı olabilecek bir pozisyona erdemirin hocası bile emin olmadan "uyuduruk" diyorsa burada faul olabilir ama çalınmayadabilirdi anlamı çıkabilir, fenerbahçe daha iyi takım olamadı (sinyalleri verdi birkaç kere) keza eksikleri var ligdeki yenilgisiz avrupadaki iyi performans bu şekilde devam etmeyebilir, inişler yaşanacaktır o yüzden başlığa atanlara şunu demek isterim merak etmeyin bu takım ligde de yenilecek belki şampiyonda olamayacak ama böyle taraflı, gereksiz iğneleyici başlıklara ne gerek var diye düşünmek lazım bence.

bir satırda ülker için ben ülker grubunu hazetmem ama şu an fenerbahçenin sponsorudur kendileri aynı zamanda fenerin,bjk ın, gs ın ve trabzonun futbolda sponsorudur bu grup. Fenerbahçe ile ilgili konuşurken hakemler başbakan federasyon söylemleri cidden komik kaçıyor çünkü fenerbahçe zaten sporun her dalında bir güç odağıdır kuruluş anından itibaren bu böyle olmuştur...

Giray Özkan dedi ki...

@Sinan 2 sene önce Söylemezoğlu'nun çaldığı düdükle tersine dönen seri acaba Ülker grubunun ve Demirel'in eseri miydi?Yoksa ortada daha karanlık ve MHK üzerinde baskısı daha fazla güçler mi vardı?Doğru cevabı hepimiz biliyoruz.O karanlık güçlerle ilgili yazı da arşivlerde halen duruyor ;)

aliagapetkim dedi ki...

Canlı olarak izlediğim tüm Aliağa maçlarında yensekte yenilsekte hakemlerin belli bir standartı yakalayamadığını görüyorum.1 dk önce faul çaldığı pozisyona;1 dk sonra maalesef faul çal(a)mıyor...

olinedirne dedi ki...

İşte çok açık bir örnek.İşte büyük takımların nasıl kritik anlarda kollandığı.Biz de söylemiştik Olin-Fb maçında herkes tepki gösterdi neden?çünkü biz zaten maçı kazanamayız onlara göre.Hatta bence dalga bile geçtiler 100 maçın 1'ini bile alamaz OLİN diye. Evet biz kazanamadık tamam ama bugün Erdemir'e yapılanda Erdemir kazanabilirdi kazanmıştı!.Fenerbahçe bu ligin takımı Erdemir değil mi???Böyle yaparak oyuncuları küstürüyorlar bu emek hırsızlığıdır bana göre yazık değil mi şimdi sarfedilen emeğe çabaya,inanca, hakeme duyulan güvene...Daha öncede yazdım bunu bana göre FB Ülker bu lig in üstünde bir takım.Ama yiğidi öldürüp hakkını yemeyeceksin.Yerden göğe kadar haklısın Ahmet hoca!

sinan dedi ki...

Arkadaşlar görüyorum ki bana çok kişi yüklenmiş ama benim fb kulübü ile ilgili hiç bir sorunum yok bunu canı gönülden söylüyorum ve bu yıl oynadığı basketboluda alkışlıyorum bu konuda mutabıkız. Yalnız bakın EFES Pilsen'e torpil yapılmış ve saire eğer bunlar varsa katılıyorum yanlış olmamalı ancak kötü bir örneği göstererek diğer kötü bir örneği doğru yapamazsınız. İki yanlış bir doğru yapmaz. 2 yıl önceki efes pilsen fbü maçında çıkan hakem olayında hakem haklıydı hatta burada İspanya 'yı örnek göstererek söylemezoğlu'nun ne suçu vardı diye salsa yazı bile yazmıştı. Hakemin başına nelerin geldiğini hepimiz biliyoruz. Hatta efes şampiyon olduğunda Turgay bey kupayı vermeden salonu terk etmişti. bunun nasıl bir açıklaması olabilir. Turgay demirel efes'in yanında olduğuna dair bir örnek yok ne yazıkki yanında olmayı bırakın adam efes'e yaptığı açıklamalar ile bir sürü suçlamalar yapmadı mı? hatta Türkiye'yi geçtik Eurolegue de oyunlar yaparak tur atladığını bile ilan etti.
ben kimseye saldırmıyorum asla olayı kişiselliğe dökmeyelim lütfen hakaret etmeden tartışalım saygı çerçevesinde eğer kafanıza takılıyorsa elinizin altında internet var araştırın görün firmalar ve yöneticiler arasındaki ilişkileri ben sadece bir konuya dikkat çektim.
saygılar.

koray dedi ki...

Delikanlı Aydın Örs'ün takımı yada birkaç sezon önce takımı şampiyon yaptığı sezonun sonunda Delikanlı Örs yerine Bogdan'ı getiren takım.Artık Delikanlı Örs'e bunu yapana ne nedir herkesin kendi takdiri.

Yalnız Ülkerspor demek yada dememek konusundaki üsluptan sonra hakemler yanlış karar verdi diyenlere de Kurtlar vadisinden öykünen üslup ile gelen tepkiler oldukça dikkat çekici.

İnsan FBÜ'lerin hoşuna gitmeyecek bir yorum yapmaya çekiniyor.Hayır delikanlı değilim sonumu düşünüyorum kahramanda olamam zaten.

Birkaç gün önce kendi yenilgilerini zihin oyuyuculuğu ile hakemlerin kasıtlı ve taraflı tutumuna bağlayanların rakip takım kendi yenilgisini hakemlere bağladığında katılmasa bile en azından saygı duysaydı keşke.

basketçi dedi ki...

rahmetli ilhan erdem hocamızın kuşadasını çalıştırırken kaybettiği ülker maçı geldi aklıma
aynı senaryo gerçekleşmiş üfürükten bir düdük yüzünden sene sonunda bir maç ile küme küme düşmüşlerdi
sonları benzemez umarım

Cakivu dedi ki...

@koray

ülkersporun niyetini, provakatörlüğünü ve amacını artık taraflı tarafsız herkes anlamışken bu konuyla ilgili yoruma hala neden ülkerspor ve ülkersporun yanlız kullanılmasıyla ilgili duruma istinaden değerli yorumlarını tekrarlıyorsun? (üslüp derken ben tekrar hatırlatayım çünkü koray hala orada kalmış fenerbahçe ülkere, ülkerspor demek zavallılıktır demiştim. ülkerspor diye bir takım 2006dan beri yoktur ) hakemlerin taraflı yönetim gösterip göstermediği tartışılır bir konudur insanlarda burada bunu tartışıyor zaten ama senin amacın çok daha farklı o belli, ya olayları takip etmemişsin ya da aynen ülkerspor zihniyetinde onu meşrulaştırma çabaları içindesin. Keza ülkersporun basketbol sevgisi filan yok kendisi kadrolu provakatör olarak fenerbahçeye, .b diyebilecek kadar spor düşmanı birisidir. ne diyelim ki fenerbahçe de hakemlerde diğer takımlarda uleb de federasyonda eleştirilmelidir bu gayet doğal ama burada esas olan olaylar tam kesinmiş gibi yansıtılan manşetler ki burası tarafsız ve bağımsız bir alan hepimiz severek takip ediyor ve yazıyoruz. Yorumlara herkes kendi yorumunu yazabilir ama bu tarz başlıklar bence şık olmuyor.

crossover-d dedi ki...

oha demek gerek bu yorumlara.. adam gibi çıkıp evet hakem sayesinde kazandık diyememek fenerbahçelilik heralde.. göz göre göre maçın yönünü değiştirdiler hakemler siz 3 sene önceden bahsediyorsunuz..

jbck dedi ki...

Aydın Örs'ün gönderilmesine taraftarın gösterdiği tepki ortadayken nasıl kalkıp Fenerbahçe taraftarı suçlanıyor anlaşılır gibi değil. Burada bizi savunmaya geçiren sanki bu ligde tek Fenerbahçe Ülker lehine karar veriliyormuş gibi,bazılarının en ufak bir hata da mal bulmuş mağribi gibi atlaması. Gerçi alıştık artık her dalda taraftarlığın geçişkenlik özelliğine...

murat dedi ki...

crossover-d...

Arkadas orda faul olduğu çok açık takmış direseği besbellı görunuyor...Bunun son sanıyede olması mılletı gocundurmus...Ahmet hoca çok yuklendı maç heyecanıyla farkında değil bile o faul yok diye itiraz etmedi...O da bılıyor faul olduğunu O sure bitti diye itiraz etti elleryle koluyla bunu ima etti sonra yok faul yok molu sallamış...Arkadas maç başından berı hakemler berbattı..

Soruyorum size SON SANİYEDE FAUL OLMAZ...dİYE Bir kural mı var...Sindiremediniz be...

Geçen sene Kötü maç yonettıler EFESE EYYAMCILIK YAPTILAR diye hakemlere ceza veren Federasyon...Efesin DOPİNG olayının neden uzerıne gidemedı...Hani ÜLKERE yalakalık yapan DEMIREL...Bırakın ya...ARTIK fbülker zamanı ne zaman kabul edeceksınız...

Bu arada DELİKANLI AYDIN ÖRS u ben gödermedım Aziz yıldırıma sor onu bana sorma...

metiuw dedi ki...

benim oan görebildiğim ve sıcağı sıcağına belirttiğim görüşümde bir değişme olmadı. Pozisyonda faul var.
Fakat Faul çalınan oyuncu Lamar johnson. pozisyona bakıldığında onun hiçbir müdahalesi yok. orda Baltayı indiren Thomas. Buda hakemlerin pozisyon için ezbere düdük çaldığını gösteriyor. İşin vahim olan tarafının bu olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe'nin bu tarz şeylere ihtiyacı olmadığını düşünüyorum. Fakat bu tarz kritik düdüklerde bir kollanma yıllardır oluyor. Bunu birazda Hakemlerin pisikolojisine bağlıyorum. Sonuçta Bu ülkde öyle çok elit bir hakem olmadığını düşünüyorum. Varsalar bile sezon içinde bu kadar hata yapmalarını anlayışla karşılayamıyorum.

koray dedi ki...

Aydın Örs'ün takımıyız ama Aydın Örs'ü gönderen takım değiliz onu gönderen Yıldırım diyorsunuz peki öle diyorsanız öyledir geri getiren de yıldırım o zaman demek geliyor insanın içinden ama ben emrettiğiniz üzere Yıldırıma sorarım.

Sonra sormadınız be falan denir neme lazım

Giray Özkan dedi ki...

@crossover-d o pozisyona gelene kadar çalınmayan faul düdüklerine neden değinmiyorsun?

Emre dedi ki...

Salsa "haklı" itiraz dediyse demek ki düdük yanlışmış :) Taşra takımlarının kırk yılda bir Euroleague takımını yenmeye yaklaşmışken ellerinden kaçırmasının yarattığı serzenişleri hoş görmek lazım...

Adsız dedi ki...

Ahmet Çakı Erdemir'i düşürmeden istifa et lütfen ! Laf çok icraat yok ?

onur fatih Gunes dedi ki...

Arkadaşım kimse bu yazıyı ekleyen yazmasın buraya sitenin kalitesini yanlı yorumlarıyla düşürüyor. Net bir şekilde faul! Neymiş maç sonunda çalınmazmış falan filan. Yok önce ki hafta kendilerine çalınmamış bu maçta niye çalınmış:) Bir de bunu haklı bulup tarafsız olduğunu sandığım bir sitede yazılan bu yazı. Rezillik diz boyu olmuş.

engin Karsiyakali dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
engin Karsiyakali dedi ki...

Seneye ne tartişabilceğimizi merak ediyorum ne turgay demırel federasyonu kalcak ( ıbrahım kutluay aday olcak ilk şeçimlerınde ve buyuk ihtimal kazanır federasyon baskanlğını )
nede efes pılsen ( ya hırvatıstana yada rusyaya tasıyacaklar takımı)
bakalım seneye hangı haberlere yorum yapacaz:)

brutus dedi ki...

Pozisyonun tartışılacak bir yanı bile yok iken (%100 uydurma faul), fenerli arkadaşların gösterdiği saldırgan tavır ilginç sahiden. başlıklar neden böyleymiş, her zaman pohpohlanacak mı sizin desteklediğiniz takım ? yanlış olanı görmeye bu kadar mı kapalısınız arkadaşlar ? barça'yı yendiğinizde atılan başlık rahatsız etmiyor da, kaybettiğinizde atılan başlık neden rahatsız ediyor ??

Emre dedi ki...

Sezar'ın hakkını Sezar'a vermek lazım ama bunu bir Brutüs'den bekleyemezsin. Faul olduğuna biz emin olamıyorsak bir saniye içinde karar vermek zorunda olan hakemi nasıl yargılarsın ? Ama senin amacın zaten pozisyonu yorumlamak değil o ayrı...

Bilge dedi ki...

Dün gece skyturk tv'de net bir şekilde açıklığa kavuştu olay.
1) Faul yok gibi
2) Süre dolmamış
3) Faulden önce Tomas'ın ters turnikesinde panyaya ciddi müdahele var, basket verilmesi gerekiyor
4) Hakemler Erdemir lehine pek çok hata yapmış.
Daha fazla debelenmenin alemi yok herşey açıklığa kavuştu.

gulercingoz dedi ki...

Ya kardeşim herkes birilerinin en başlarda düşmesini ne kadar çok istiyor.Fenerbahçeye amana aman kimse birşey söylemesin.....Hep büyük kulüplerin dediği olsun vs.vs.
Ahmet Çakının telefon ile bağlantısında ne kadar olgun ,centilmen kendinden emin olduğunu anlamadınız mı???. Biz maçı FB NİN EKSİKLERİ OLDUĞU VE BİZİM DE İYİ OYNAMAMIZ SAYESİNDE KAZANMIŞTIK.AMA OLMADI DİYOR.Adam daha ne kadar kibar olacak anlamadım.Bu bazı fenerliler ne kadar bencil,ne kadar megaloman.....(Bütün fenerlilere demiyorum.Ben de fenerliyim)Maçtan sonra salonda fenerbahçeli olan taraftarlar ben de dahil faul olmadığını konuşuyorlardı.Artık kabul edin.Tamam maç bizim oldu daha ne istiyorsunuz yalan yanlış insanları karalıyorsunuz.Hakemler bile kabul etti hala bazı yanlı fenerbahçe camiası kabul etmedi.Tamam haksız yere bir maç fenerin oldu içimiz rahat olsun.Avrupa da fenerbahçe ne yapacak önemli olan o nasıl olsa avrupa da hakemler fenerden yana değil.Oradaki icraatları bence biz gerçek taraftarlar açısından önemli.Türkiye liginde nasıl olsa kazanamadıkları maçları da hakemler fenere veriyor.Avrupada başarılı olsunlar o zaman görelim...Erdemiri yenmiş; bu fener için büyük bir başarı değil,tersi olabilseydi Erdemir için büyük başarı olurdu ki zaren herkesin gördüğü gibi gayet başarılı oldular.İnşallah ümitleri kırılmaz bundan sonra ki maçlarda daha üst noktalara ulaşılar.Bu anadolu daki basktetball hayatının devamı için de önemli....Artık bir fenerli olarak sizden rica ediyorum.Haksız yere üste çıkmaya çaılşmayın bahaneler yapmayın.Komik oluyorsunuz.Yiğidi öldürün ama hakkını yemeyin...Herşey bu kadar basit değil.Bir çamur at izi kalsın yapmayın lütfen.....

Bilge dedi ki...

Ben Fenerliyim ve bu maçın kazanılıp kaybedilmesi zerre umurumda değil. ama yok hakedilen çalınmış falan..Bunlar ayıp ve iftira.
Dün akşam açıkça görüldü ki Erdemir fark yemekten hakem hataları sayesinde kurtulmuş.
Onu da geç son saniyede Tomas'ın atışı basket, tartışmasız adam panyayı sallıyor.
Yani Fener galibiyet çalar falan hikaye. .Hakem hataları sayesinde o noktaya gelmiş bir maçı yine hakemlerle kazanmak istiyor bazıları ama mümkün değil.

Gurcay dedi ki...

Son saniyedeki pozisyon faul maul değildi. Neyini tartışıyorsunuz?! :)
Thomas'ın turnikesinde potaya temas olmuştur, maç içinde hakemler hatalı düdükler çalmışlardır... Bunlar iddia edilebilir, normaldir. Ama normal sürenin sonundaki pozisyona faul demek sadece taraftarlıkla açıklanabilir.

kenz dedi ki...

Sağolasın Bilge, aydınlatma için.

intuition dedi ki...

Gürcay sen bambaşkaymışsın yahu. Tomas'ın turnikesi faul pozisyonunun olduğu pozisyon. Ona basket çalsalar, ortada faul tartışması kalıyor mu? Gerçekten bambaşkaymışsın.