11 Aralık 2010 Cumartesi

Aliağa: 64 - G.Saray CC: 96 (Cimbom Rahat Kazandı)

Hafta içi Yunanistan deplasmanında aldığı mağlubiyetin ardından ligin önemli deplasmanlarından birine giden G.Saray Cafe Crown, ilk çeyreğini 19-16 önde tamamladığı karşılaşmada devreye de 45-33 önde girmeyi başardı. İkinci devrenin başında ikili sıkıştırmalar ve baskılı savunmayla rakibini zorlayan sarı kırmızılılar ilk 7 dakikada yalnızca 8 sayıya izin vererek bu sekansda yakaladıkları hücum serisiyle farkı 20 sayıya kadar çıkarmayı başardı. İkinci devrenin ilk 7 dakikasında yalnızca 8 sayı üretebilen Aliağa'da bu sayıların 6'sının Levent Bilgin'in 2 üçlüğüyle gelmesi durumu özetliyor aslında. Bu seri maçı tamamen kopardı ve kalan dakikalarda farkı açarak rahat bir galibiyet aldı G.Saray Cafe Crown.

Bulduğu 33 basketi 29 asist üzerinden üreten ve bu noktada geçen haftanın ardından yine önemli bir başarı gösteren G.Saray Cafe Crown'da, Tutku Açık-Rochestie ikilisinden gelen 20 sayı-10 asist - 10 ribaundlık katkı muazzam. Rochestie'li ilk beşin 19-16 önde tamamladığı ilk periyodun ardından Tutku Açık'lı beşin oyunun kontrolünü ele geçirdiğini söylemek lazım ama. Tutku, Rochestie'e nazaran takıma daha hakim ve oynadığı dakikalarda parkedeki oyun aklı da birkaç kademe yükseliyor kesinlikle. Süre alan 11 oyuncunun da skor ürettiği G.Saray'da tam 4 oyuncu çift hanelerde skor üretirken 6 oyuncu da 7 ve üzerinde skor üreterek sezon boyunca bir daha tekrarlanması zor bir görüntü oluşturdular. Brandon Hunter'ın cezası nedeniyle forma giymediği Aliağa, galibiyet için o bildiğimiz temposunu arttırmaktan başka bir şey düşünemezdi bugün. Nitekim öyle de oldu. Maçın başında Levent Bilgin ve Hüseyin Beşok imzalı 4 üçlük buldular ama rüzgarın devamı gelmedi. Savunma performansıyla Aliağa gibi ligin en fazla top kullanan ve tempoyu seven takımını 64 sayıda tutmayı başardı Mahmuti savunması. Ki maçın 24-25. dakikada koptuğunu söylemekte fayda var. Buna rağmen yalnızca 64 sayı üretebildi Aliağa takımı.

Hunter'ın yokluğunda bu sezon pota altında en rahat maçlarından birini, belki de en rahatını oynayan G.Saray Cafe Crown, 16'sı hücum olmak üzere tam 41 ribaund çekip, bu alanda sağladığı üstünlükle aldığı bu galibiyetle birlikte 7. galibiyetini alırken Efes Pilsen'in Bandırma yenilgisiyle birlikte 2.lik koltuğunu da elde etmiş oldu. Aliağa Petkim ise evindeki 2., toplamda ise 6. mağlubiyetini aldı bugün.

Aliağa Petkim (64): Polat Kaya, Ersan Özseven 2, Levent Bilgin 14 (5 ribaund), Barış Güney 4 (5 ribaund- 6 asist), Hüseyin Beşok 12 (2 ribaund- 2 asist), Aubrey Coleman 16 (2 ribaund- 1 asist), Önder Külçebaş 2 (2 ribaund), Randle 12, Kaan Üner (1 ribaund- 2 asist), Volkan Çetintahra, Mustafa İlkan Okay 2 (2 ribaund)

G.Saray Cafe Crown (96): Joshua Shipp 8 (3 ribaund- 1 asist), Melih Mahmutoğlu 7 (1 ribaund- 1 asist), Caner Topaloğlu 2 (1 ribaund), Preston Shumpert 11 (3 ribaund- 2 asist), Taylor Rocheste 10 (5 ribaund- 6 asist), Tutku Açık 10 (5 ribaund- 4 asist), Luksa Andric 14 (4 ribaund- 2 asist), Radoslav Rancik 8 (4 ribaund- 1 asist), Haluk Yıldırım 9 (4 ribaund- 3 asist), Evren Büker 9 (1 ribaund- 6 asist), Ermal Kurtoğlu 8 (5 ribaund- 3 asist)

6 Yorum Yapılmış:

orsevrim dedi ki...

Galatasaray CC'nin 33 saha içi basketi 29 asistten gelmiş, en önemlisi de bu herhalde..

Emre dedi ki...

Kaan 0 sayı , Halil Üner ile bu kadar...

tekkeli_26 dedi ki...

aliağa'nın sayısı toplamda 52 görünüyor. aliağanın diğer yabancı kısasının 14 sayısı yazılmamış. böyle bir hatada salsa baskete yakışmamış. saygılar.

tekkeli_26 dedi ki...

aliaga petkimin toplam sayısı 52 görünüyor. diger yabancı oyuncusunun 14 sayısı yazılmamış. bu hata da salsa baskete hic yakısmadı. saygılar

dejavu dedi ki...

Maç yazılarının sonunda yer alan istatistiki bilgileri TBF'den alıyoruz ki oturup onları tek tek elimizle yazmamız malum olduğu üzere mümkün değil zaten. Bu noktada olan yanlışlar TBF kaynaklı yanlışlardır, zaman zaman olabiliyor bu şekilde. Düzeltiyorum şimdi, teşekkürler.

Çağlar..

chucky dedi ki...

Aliağa da randle ın gitmesi gerek bence ve extradan uzun gerekiyo Aliagaya avrupalı bi uzun veya abd li uzun avrupalı oyun kurucu lazım