16 Aralık 2010 Perşembe

Alican Güney Selçuk'ta, Eski Dost Boddicker da Yolda

F.Bahçe altyapısı çıkışlı oyunculardan biri olan Alican Güney, daha çok benchde geçirdiği Florya macerasının ardından sezon başında ligin yeni ekiplerinden Olin Edirne ile anlaşmıştı. Orada da süre bulmakta zorlanan genç oyuncu, 2.lig ekiplerinden Selçuk Üniversitesi'ne kiralandı.

Konya cephesinden haberler bununla sınırlı değil. Kendisiyle yaptığımız kısa röportajda yabancı oyuncu konusunda girişimleri olacağını söyleyen koç Altar Tunçkol'un tercihi daha önce Konya'da da forma giymiş Briann Boddicker'dan yana oldu. 2004-05 sezonunda G.Saray'da 14.6 sayı -7.6 ribaund ile mücadele eden oyuncu Konya'daki 1. lig tecrübesinde de 19 sayı -6.3 ribaund ortalamaları tutturmuştu. Daha sonra İspanya ve Fransa'da forma giyen oyuncu, bu sezon başında ise sakatlığı nedeniyle herhangi bir takımla anlaşmadı. Söz konusu sakatlığını atlattıysa ve şayet sağlıklıysa, 1.lig yolunda Konya adına çok çok önemli bir adım diyebiliriz sanırım.

5 Yorum Yapılmış:

Murat dedi ki...

Brian Boddicker şu anda sağlık açısından 100% hazır durumda. Doğal olarak takım antrenmanı ve maç eksiği var. 2-3 hafta içinde performans olarak ta 100% hazır hale gelecektir. Anlaşması TBL'ye çıkılması durumunda 1 sene daha uzama opsiyonunu içermektedir.

Özcan Yüksel dedi ki...

Boddicker TBL ayarında beğendiğim bir basketbolcu. Eğer bahsedildiği gibi sağlık açısından bir problem yoksa bu zamanda yapılabilecek en iyi transfer yapılmış olacaktır.

basketçi dedi ki...

ahahahahaha
brad pitt tekrar geliyormuş :DDDD
gelsin ben çok beğeniyorum :)

koray dedi ki...

%100 hazırdan ne kast edildiği önemli oyuncunun en son resmi maçından bu yana bir yıldan fazla süre geçmiş gibi gözüküyor çok çok ağır bir sakatlık geçirmiş yani sakatlık öncesine kıyasla %100'e döner mi emin değilim ama her durumda TBL2 için çok iyi transfer

Legend dedi ki...

TB2L için iyi ötesi bir transfer konyayı ve özellikle kampüsü biliyor..
umarım beko bl deki ilk yıl olduğu gibi iyi performans verir ve takımı 1. lige çıkartır. ____ ( şuan ki yabancıyı gönderirse ve onun yerine de brian gelirse pota altında bir boşluk ortaya çıkacak ve bence bu da demek oluyor ki yerli bir uzun daha yolda ) ___
süper transfer..
alican için yorum yok

Legend..