13 Aralık 2010 Pazartesi

Altar Tunçkol: Hedefimiz 1. Lig

Konya Selçuk Üniversitesi'nin teklifine 'Evet' diyerek, yarım sezonluk aranın ardından yeniden koçluğa dönen Altar Tunçkol ile hem takımın mevcut durumu, hem yapılacak takviyeler, hem de hedefler ile ilgili konuştuk. Genç koçun açıklamaları şöyle:

'Benden öncesine çok fazla girmek istemiyorum ancak takımın kuruluşunda sıkıntılar olduğu açık bir şekilde belli. Zaten alınan skorlar da bunu ortaya koyuyor. Bizim buradaki öncelikli hedefimiz takım olma olgusunu sağlamak, kimyayı oluşturmak. Bunu başarırsak hedeflere ulaşırız.

Takımdaki isimlere tek tek baktığımızda hepsi çok değerli isimler ancak bir arada olma konusunda sıkıntılar yaşanmış, yaşanıyor. Caner'i kadro dışı bıraktık. Takımın içine girememiş benden önce, bunu geldikten sonra da gözlemledim. Ancak kadro dışı bırakılmasının nedeni deplasmanda takım kurallarına uymama ve bir idmanda yarattığı tatsızlık.


Saha içinde oyunu domine edecek 1-2 isme ihtiyaç duyuyoruz. Öyle ki TB2L'de tek bir yabancı hakkınız var ve bizim Amerikalımız da dominant bir oyuncu değil. Yollarımızı ayıracağız kendisiyle. 2 transfer yapacağız. Bir Amerikalı bir de yerli.


Yerli oyuncu olarak Umut Yenice ile görüştük, Renault'dan çıkma ihtimali vardı, olmadı. Ümit Türkoğlu'nun kapısını çaldık, onun için de başka takımlar devreye girdi. Şimdi Önder Külçebaş ile görüşüyoruz. Kendisiyle anlaştık ama devrede başka takımların da olduğu haberini aldık. Bugün yarın belli olur ne olacağı. Önder'i alabilirsek, yabancı tercihimizi kısa bir oyuncudan yana kullanacağız. Aksi bir durumda ise yine mecbur uzun bir yabancı alacağız.


Play-Off'lar öncesinde alınan yenilgilerin pek bir önemi yok. Zira mevcut statüde, bana göre dengesiz oluşmuş iki grup arasında ilginç çapraz eşleşmeler olabilir.

Burada kulüp anlamında güzel bir hava var, yöneticiler iştahlı. Bu şartlarda ligin en iddialı takımlarından biri olduğumuzu tekrarlamakta sakınca yok. Hamlelerimizi yaptıktan sonra, hedeflerimize ulaşmamız daha kolay olacak.
Benim buradaki hedefim 6 aylık falan değil. Önce 1. lig vizesini almak, sonra da 2 sezon içinde buraya bir Avrupa takımı getirmeyi hedefliyorum. Zaten tercihimi Selçuk Üniversitesi'nden yana yapmış olmamın sebebi de, buranın bir 1. lig kulübü olmasıdır.'

Salsabasket özel haberidir.

2 Yorum Yapılmış:

Legend dedi ki...

ALTAR HOCAM harika konuşmuşsun.
anıl tebrik ediyorum güzel bir haber olmuş. keşke umut abiyle anlaşabilselerde. önceden de konyada oynadığı için kulübü ve şehri tanıyor ama ne olursa olsun konyanın 1.lige çıkması gerekiyor.
önceden yaşadığımız bu 3 yıllık lig tecrübesindeki gibi...

Legend..

hücumribaundu dedi ki...

önder külçebaş hacettepe ile anlaşmış..