4 Aralık 2010 Cumartesi

Antalya BŞB: 77 - F.Bahçe Ülker: 89 (Lider Kayıpsız)

Antalya'daki liderlik oyununun kazananı, özellikle 2. çeyrekte bu yılın en kötü basketbolunu oynamasına rağmen F.Bahçe Ülker oldu. Evsahibinde 22'şer sayılı Polat ve Christopher sahanın en skorerleri. F.Bahçe Ülker cephesinde ise Ömer'in 21, Lavrinovic'in de 20 sayısı var. Ama aslan payı Ömer'in. Antalya'nın zone savunmasını çökerten üçlüklerin sahibi olması nedeniyle. Triple-double'ı 2 asist ile kaçıran Muratcan'a da kocaman alkış.

İsabetsiz şutlarla kısır başlayan oyunda, Ömer Onan ve Tomas'ın üçlükleri ile farkı açan F.Bahçe Ülker'de Kaya Peker'in Cibona maçındaki istekli/efektif oyununu Antalya'ya da taşımış olması sevindiriciydi. İlk çeyreği 6 sayı - 7 ribaund - 2 asist gibi oldukça önemli bir tahribatla bitiren Kaya Peker'e karşılık, ilk çeyrekte takımının tüm sayılarını atan Polat Kocaoğlu'nun 10 sayısı da bir o kadar dikkat çekiciydi (10-22).

Antalya maça pek gelememiş gibiydi, F.Bahçe Ülker ise isabetli üçlüklerle kamufle ettiği kötü hücum performansına rağmen 13-27 ile 14 farkı yakalamayı başardı. Prince'in 14. dakika içindeki faul sayısı, Polat dışında bir Antalyalı'nın da skor üretebileceğini göstedi bize. Temposuz giden ve sanki sonuna kadar da böyle gidecekmiş gibi duran maçta, F.Bahçe Ülker'in erkenden faul hakkını doldurması ve hücumdaki kötü performanslarını kamufle eden isabetli üçlüklerin isabetsizleşmeye başlaması (Antalya'nın zone'u Fener'i de yuttu) rüzgarı evsahibinin arkasından estirdi. Polat imzalı 13 sayıdan sonra Muratcan-Prince-Christopher üçlüsüyle 23 sayı üreten Antalya BŞB, devreyi 36-39'luk skorla geride kapattı. Daha maçın hemen başında Lavrinovic'e yaptığı 2 faulle faul problemine giren Muratcan'ın 2 asist+1 üçlüklük kısa süreli rallisi görülmeye değerdi.

2. çeyrekteki geri dönüşü, 2. yarının başında Prince'in elinde bulduğu üçlükle skor üstünlüğünü ele geçirme (43-41) noktasına kadar taşıyan Antalya BŞB, zone savunmada o geri dönüş anındaki kadar başarılı olamayınca üstünlük mutlulukları kısa sürdü. Ömer Onan ile 2, Ukic ile de 1 isabetli üçlük bulan F.Bahçe Ülker zone'u delmeyi başardı, farkı da 10 sayıya taşıdı (50-60). Sonrasında hızlı hücumlarla yine durumu toparlama belirtileri gösteren evsahibi, Christopher'ın kaçırdığı boş turnike ile farkı 3'e indirecekken, Ömer Onan'ın bu çeyrekteki üçüncü isabetli üçlüğüyle final bölümüne 57-65 geride girdi.

Aynı Ömer Onan son çeyreğe de üçlükle başladı. İki tarafın da savunmaları düşürdüğü son çeyreğin ilk bölümünde, özellikle F.Bahçe Ülker her hücumdan sayı çıkartmayı başardı. Farkı da 4 dakikada 14 sayıya kadar çıkarttı. Maç koptu, Antalya'nın gardı düştü, Hadi-Kinsey dikleşmesi esnasında koç Ahmet Kandemir de diskalifiye edilince bitime 5 dakika kala kapattık bu maça dair hesabı (77-89).

F.Bahçe Ülker'in 2. ve 3. çeyreklerde ortaya koyduğu oldukça ciddiyetsiz ve kötü oyunu, Tanjevic zamanlarından kalma lig oyunlarını hatırlattı bana.

Antalya BŞB (77): Devon Chism 2 (3 ribaund- 2 asist), Muratcan Güler 13 (10 ribaund- 8 asist), John Prince 18 (3 ribaund- 1 asist), James Chrisopher 22 (2 ribaund-4 asist), Hadi Doğan, Gökper Gen (2 ribaund- 2 asist), Barış Hersek (6 ribaund- 1 asist), Polat Kocaoğlu 22 (4 ribaund)

F.Bahçe Ülker (89): Roko Leni Ukic 8 (1 ribaund- 2 asist), Mirsad Türkcan 2 (7 ribaund- 1 asist), Ömer Onan 21 (1 ribaund- 1 asist), Lynn Greer 10 (4 asist), Darjus Lavrinovic 20 (4 ribaund- 4 asist), Kaya Peker 14 (11 ribaund- 5 asist), Oğuz Savaş 6 (3 ribaund), Tarence Kinsey 3 (1 ribaund- 2 asist), Marko Tomas 3 (3 ribaund), Emir Preldzic 2 (1 ribaund- 2 asist)

6 Yorum Yapılmış:

Selami dedi ki...

son cümlene aynen katılıyorum,özellikle Mirsad tam bir felaketti,bariz şekilde maç ciddye alınmamış,Ömer,Darius ve Kaya hariç,Tomas gripten yeni çıktığı için halsiz gözüktü,Barcelona maçı için örnek teşkil etmez tabii ki,o maç çok farklı olacaktır.

Erol Kaya dedi ki...

Ömer Onan TBL'de hem en iyi savunmacı, hem de sayı kralı olacak galiba bu sene :)

Selda dedi ki...

antalya 9 galibiyetle devreyi kapatır. 5 subatta bende bir balık yerim.

bahadır dedi ki...

bu haftanın en iyisi şimdiden belli gibi.

Bapsteba dedi ki...

lavrinoviç'in patlama yapması iyi olmuş.haftalardır çok köyü oynuyordu.

Cakarta35 dedi ki...

kandemir aliağa da atılacaktı sahada nasip bugüneymiş