25 Aralık 2010 Cumartesi

Antalya BŞB: 93 - M.P. Trabzonspor: 66 (Antalya'yı Tutabilene Aşkolsun)

Geçtiğimiz hafta yeni koçları Sakota yönetiminde ilk galibiyetini almayı başaran Trabzonspor, F.Bahçe Ülker ve Beşiktaş Cola Turka mağlubiyetlerinin ardından arka arkaya 2 galibiyet alarak hız kesmeyen Antalya BŞB'e konuk oldu bugün. Dragojlovic, Obasohan ve Jamison'ın sakatlıkları nedeniyle forma giymediği karşılaşmada ilk 13 dakika 29-26 Antalya üstünlüğüyle geçilirken, devreye kadar olan bölümde altı oyuncusunun elinden 21 sayı üreten Antalya, soyunma odasına 50-37 önde girdi. Bu sekansda Barış Hersek 7, Gökper Gen de 4 sayıyla yine önemli katkılar verdiler. Asıl vurucu darbe ise 2.yarıda geldi. 3.periyot skoru 27-9 ev sahibi lehine oluşurken bu çeyrekte üretilen 9 Trabzon sayısının 7'si serbest atış çizgisinden geldi. 10 dakika boyunca sadece Goran Cakic'in elinden bir saha içi isabeti bulabilen Trabzonspor, finale 77-46 geride girerken oynanması gereken formalite 10 dakika kalmıştı zaten.

Geçen hafta ülkesinde olan Prince'in dönmesiyle yeniden iki yabancısını kullanma şansı bulan Antalya BŞB'de, tam 4 oyuncu 11 ve üzerinde skor üretirken Christopher 29 sayısıyla maçın en skoreri oldu. M.Can Güler, 11 sayı-11 ribaund-9 asist ile insanüstü performansını devam ettirirken bitime 3 dakika kala kenara gelerek yine triple double fırsatını kaçırdı. İstikrarlı bu oyunu, sezon başından bu yana muazzam gerçekten. Gökper Gen'in 15 dakikada 9 sayı-4 asist-3 ribaund-1 top çalması da oldukça değerli. Maçın bir diğer önemli istatistiği ise Antalya ekibinin yapmış olduğu 29 asist. Tam 8 oyuncunun 2 ve üzerinde asist ürettiği Antalya'da geride kalan 11 maçta alınan 8 galibiyetin anahtarı da burada zaten. 25.dakikada biten maçta 94 doğumlu Berkay Gülek ve 92 doğumlu Seray Yıldırım'ın az da olsa süre almaları ise günün en hoş detayı. Berkay'ın 2 sayısı var.

Bu galibiyetle birlikte 8.galibiyetini alan Antalya BŞB, tam gaz devam ediyor yoluna. Koç Ahmet Kandemir'in cezası nedeniyle bugün yine tribünde olduğunu da eklemek lazım.11 haftada 8 galibiyet, sezon öncesinde öngörülmesi en mümkün olmayan şey buydu sanırım. Emeği geçen herkese kocaman bir alkış daha gitsin. Trabzon ise geçen haftaki koç değişikliğinin ardından o havayla aldığı galibiyetin ötesine geçemedi şimdilik.8. mağlubiyetleri oldu bu. 2-3 hafta süre istemişti koç Sakota, o nedenle beklemedeyiz.

Antalya BŞB (93): Muratcan Güler 11 (11 ribaund-9 asist), John Prince 17 (5 ribaund-4 asist), James Christopher 29 (6 ribaund-2 asist), Hadi Doğan 5, Emre Bayav 2 (3 ribaund-2 asist), Gökper Gen 9(3 ribaund-4 asist), Erdinç Balto (1 ribaund-3 asist), Barış Hersek 11 (6 ribaund-2 asist), Polat Kocaoğlu 7 (3 ribaund-3 asist), Berkay Gülek 2,

M.P. Trabzonspor (66): İlker Türel 12 (1 ribaund-2 asist), Aleksandar Rasic 7 (2 ribaund-2 asist), Ali Karadeniz 16 (3 ribaund), Hadi Özdemir 4 (1 ribaund), Ersin Görkem (2 ribaund-1 asist), Goran Cakic 10 (8 ribaund-1 asist), Caner Öner 4 (1 ribaund-1 asist), Hakan Yapar 4 (1 ribaund), Serhat Büker 4, Alvin Snow-Jr 5 (4 ribaund-3 asist)

8 Yorum Yapılmış:

bigben dedi ki...

Takımın hücum gücü diye hazırlık kampından beri beklediğimiz Obasohan mı kurtaracak bizi? Erman Kunter demiş ki "çok iyi oyuncu". Bana faydası olmayan iyi oyuncuyu ne yapayım? Oynadığında da katkı vermedi. 6/38 dış şut, 8/34 iki sayılık atan adamı bekliyoruz... Snow'un neyini anlatalım. Bu ikisinin yerine kolejden yeni mezun elemanları izlemeyi tercih ederim.
Rasic'siz anlardan bahsetmiyorum bile...
Antalya'ya helal olsun, tebrik ederim.
Sırada Banvit var: O da 93 atarsa bize şaşırmam.

bahadır dedi ki...

Gökper Gen bile 9s 3r 4a yapmış nasıl bir takım bu Antalya,helel olsun Ahmet hoca'ya.

Kinyas dedi ki...

Cidden komik sonuçlar almaya devam ediyoruz.
Bu ligin açık ara en kalitesiz yabancısı olan Snow ve sadece göbek adından ibaret kalan D-Nice ile bir yere varamayız.
Hem zaman hem de para kaybı.
Acilen gönderilmeliler.

Adsız dedi ki...

Demek ki her şey bütçe değilmiş ? Helal olsun Antalya'ya TS'ye güzel bir ders vermiş.

Giray Özkan dedi ki...

Antalya Kandemir ceza aldıkça kazanmaya devam ediyor.Arada bir Kandemir'e ceza verilmesi lazım.

iumitunal dedi ki...

helal olsun Muratcan helal olsun antalya seyircisi maçlar böyle seyirci ile daha güzel

ali dedi ki...

ts ıkıncı lıge doner doğan hakyemezde spormax ekrarnlarına donus yapar:).) ts nın yerlı rotasyonu berbart yabancı hoca ve yabancı oyuncularla hep basarı kazanılmaz

iumitunal dedi ki...

Trabzonspordan İlker Türelede centilmenliğinden dolayı tebrikler.Hakemin göremediğini uyararak topun Antalyada kalmasını sağladı.