21 Aralık 2010 Salı

Apoel: 82 - Pınar KSK: 80 (Eksik Kaf-Kaf'a Üçlükler Yetmedi)

İlk tur grubunu liderlikle bitirmeyi geçen hafta garantileyen Pınar Karşıyaka, hafta sonunda sakatlanan Furkan ve büyük olasılıkla Buljan ile olan gerginliğinden dolayı oynatılmayan Andre Smith'ten yoksun kadrosuyla (Genç oyuncular Onur Çalban ve Serkan Menteşe ile birlikte 9 kişi) sahadaydı. Kafa kafaya giden maçın ikinci çeyreğinde bir ara 8 sayı geriye düşen temsilcimiz, üçüncü çeyrekte Holston ve Uluğ'un elinden bulduğu üçlüklerle skoru dengeleyip öne geçti. Maçın son bölümünde Buljan'ın elinden bulduğu kritik sayılarla maçı kazanmaya oldukça yaklaşan Apoel'e Kaf-Kaf'ın cevabı yine üçlüklerle oldu. Holston ve Alper imzalı dış atışlarla maça tutunan ekibimiz, buna rağmen son 12 saniyedeki hücumda maçın iyilerinden Uluğ ile denediği üçlükte isabet kaydedemeyince sahadan yenilgiyle ayrıldı.

40 dakikada 14/31 gibi ortalama üstü bir yüzdeyle üçlük sokan Pınar Karşıyaka'da günün sürpriz performansı Uluğ Kaçaniku'dan geldi. Andre Smith'in ve Furkan'ın yokluğunda 4 numaralı pozisyonda 36 dakika sahada kalan Uluğ, 14 sayı (4/9 üçlük) - 12 ribaund istatistiklerine sahip. Takımın en skoreri ise 25 sayı (5/7 üçlük) ile Holston elbette. Atom karıncanın 5 ribaund - 4 asisti de cabası.

Hakan Demir'in söylediğine göre maç bitiminde 1000 civarı Rum taraftar sahaya dalmış. Takım soyunma odasında mahsur kalmış. Çıkan arbedede kondisyonerin parmağı çatlamış. Detayları öğrenince ayrıca geçeriz.

Apoel Nicosia (82): Kevin Tiggs 7 (1 ribaund-2 asist), Mirko Kovac 5 (3 ribaund-4 asist), Arthur Lee 12 (5 ribaund-1 asist), Ian Hanavan 16 (9 ribaund-2 asist), Georgios Neophytou, Jeremiah Davis 23 (3 ribaund-3 asist), Augustinas Vitas (3 ribaund), Dimitrios Kalaitzidis 1 (3 ribaund-2 asist),I. Miceta 5 (2 ribaund), Zvonko Buljan 13 (8 ribaund-1 asist)

Pınar Karşıyaka (80): Osiris Eldridge 7 (4 ribaund-1 asist), Serkan Menteşe, Uluğ Kaçaniku 14 (12 ribaund-1 asist), Birkan Batuk 10 (1 ribaund), Jovo Stanojevic 14 (8 ribaund-2 asist), David Holston 25 (5 ribaund-4 asist), Ahmet Erdoğan 4 (2 ribaund-2 asist), Alper Saruhan 6 (1 asist), Onur Calban (1 ribaund)

4 Yorum Yapılmış:

hasanerdem dedi ki...

Maçtan sonra ciddi olaylar çıkmış bu arada salonda

tamer dedi ki...

Evet takım sanırım salonda mahsur kalmış. Bi haber var mı acaba?

disc erec dedi ki...

"Türklere ölüm" merkezli bir yığın gönderi var resmi internet sitelerinde. Google chrome'un çevirilierine çok da güvenmemek lazım ama...

henry turner dedi ki...

şu an takım otelde ve güvende, boylesı bır maça 7-8 polıs olması olaylara zemın hazırlamıs. takım yarın sabah 830 ucagı ıle "kutsal topraklara" gelecek...