26 Aralık 2010 Pazar

Banvit: 92 - Telekom: 77 (Banvit İkinci Yarıda Kazandı)

Yeni koçları Timuçin Meriç yönetiminde arka arkaya 2 galibiyet almasının ardından geçtiğimiz hafta Trabzon'da kaybeden Telekom, bugün Bandırma deplasmanındaydı. Gaffney ve 2. lige döneceği konuşulan Orhan Haciyeva'nın kadroda yer almadığı Telekom'a karşılık ev sahibi ekipte sakatlıklarını atlatan yabancı oyuncular kadrodaydı. 7-0'lık Telekom serisiyle başlayan karşılaşmanın ilk çeyreği 26-24 konuk takım üstünlüğüyle sona ererken devreye de 46-46 beraberlikle girildi. Bandırma'da bir devrede 46 sayı yemek Banvit açısından işlerin iyi gitmediğine işaretti. 2.yarının ilk 2.30'luk diliminde yakaladıkları 10-0'lık seriyle kontrolü ele alsalar da aynı şekilde yedikleri 17-7'lik seriyle 63-63'de skor yeniden eşitlendi. Periyot sonuna 9-2'lik bir seri daha sıkıştıran Banvit, finale 72-65, son 5 dakikaya da 77-73 önde girmeyi başardı. Bu dakikaya kadar rakibinin her atağına karşılık veren Telekom, son Banvit hamlesine karşılık veremeyerek 15-4'lük seri sonunda maçtan 92-77 mağlup ayrıldı.

20 sayı-8 asist-6 ribaund ile günün yıldızı olan Barış Ermiş, çift haneye çıkan tam 5 oyuncu var Banvit'te. 7-9 isabetle 16 sayı üreten ve yanına da 5 ribaund-2 blok ekleyen Golubovic'in yükselen performansı devam ediyor.( 5 top kaybı da önemli bu maç özelinde.) Son haftaların formda ismi Bora, yalnızca 4 dakika oynadı bugün, onu da not düşelim. Telekom cephesinde ise boyalı bölgeden kullanılan 30 topa karşılık tam 30 tane de üçlük denemesi var. Bu da Telekom'un farkı işte. 4-11 saha içi isabetle oynayan Becirovic, 17 sayısıyla takımının en skoreri oldu. İlk devrede 46 sayının ardından 2.yarıda yalnızca 29 sayıya, son 5 dakikada ise yalnızca 4 sayıya izin veren Banvit savunması ise maçı aldı götürdü.

Bu galibiyetle birlikte 9. galibiyetini alan Banvit, G.Saray Cafe Crown ile birlikte lider takipliğini devam ettirdi. Hafta arasında Trabzon'a gidecekler, şiddetle galibiyete ihtiyacı olan bir Trabzon'a. Timuçin Meriç yönetiminde 2, toplamda ise 7. yenilgisi alan Telekom ise Ankara'da Aliağa'yı ağırlayacak.

Banvit (92): İbrahim Yıldırım (1 asist), Barış Ermiş 20 (6 ribaund – 8 asist), Mutlu Akpınar 5 (3 ribaund – 3 asist), Charles Davis 10 (5 ribaund – 7 asist), Yiğitcan Turna 3 (2 ribaund – 4 asist), Keith Simmons 13 (7 ribaund), Vladimir Golubovic 16 (5 ribaund), Antonio Graves 15 (1 ribaund – 1 asist), Lance Williams 10 (3 ribaund – 1 asist)

Türk Telekom (77): Ray Wesson 13 (9 ribaund – 1 asist), Heiko Schaffartzik 7 (3 ribaund – 2 asist), Sani Becirovic 17 (4 ribaund – 2 asist), Rasim Başak 11 (3 ribaund), Mehmet Yağmur 7 (1 ribaund – 5 asist), Adem Ören 3 (1 asist), Yunus Çankaya 5 (1 ribaund – 4 asist), Gregory Stiemsma 6 (1 ribaund – 1 asist), Ceyhun Altay 8 (2 ribaund – 2 asist)

2 Yorum Yapılmış:

tlgylc dedi ki...

Öncelikle maç çok çekişmeliydi her iki takımıda kutlamak gerekir, FAKAT!!! telekomda oynayan rasim başak ve k'selly ray wesson a ayrı bir parantez açmak gerekiyor bence.Birinci olarak Rasim Başak'ı herkes çok iyi tanır seyirciyle çok iyi oynamayı bilir ve bu maçtada yine yapacağını yaptı.Banvit'in önde olduğu bir zamanda hem hakemle çok oynadı hemde Uni Banvit(Banvit taraftar grubu)'e hareket yaparak maçın tansiyonunu yükseltti.Z'kelly Ray Wesson'a gelirsek geçen sene play off larda Banvit-Karşıyaka maçında yanlışlıklada olsa Keith Sİmmons'ın kafasını yarmasından dolayı wesson'a karşı bir antipati vardı.Kendiside bunu bliyordu kendide 3lük attıktan sonra o meşhur sevin me hareketiniUni Banvit seyircisine yapınca tansiyon arttı(ellerini yumruk yapıp bir goril gibi göğsüne vuruyor).Üstüne bide Ohun Ene'nin taklitini yapması salondaki bütün seyircilerin tepkisine yol açtı.Neticede Banvit kazandı ve yerini korudu Telekom'un durumu bu kadroyla ligtedki yerleri hiç mantıklı değil umarım Telekom için güzel günler olur ileride...

telekomlu dedi ki...

Dün tesadüfü Bandırma'da bir büyüğümü görmeğe gitmiştim.Son anda Banvit-Telekom maçının olduğunu hatırlayınca maçı canlı izleme şansım oldu.Öncelikle'le Banvit'i kutluyorum.Türk basketboluna özellikle alt yapıya verdikleri destekten dolayı sonsuz teşekkürler.Küçükte olsa hoş ve ambuansı yüksek bir atmosferli saha avantajları olan güzel bir salon yapmışlar.Bunu çok iyi kullanıyorlar.Gerek hakemlere ve karşı taraf oyuncularına çok iyi baskı yaptılar.Kritik noktalarda hekemlerin verdikleri kararlar tartışılır.Hiç bir zaman malubiyetlere kılıf arama tarzım yo değildir.Maçın kırılama anı Sami klasında bir oynucunun maç 74-72 iken kaçırdığı boş turnikedir.Ama bir takım gerçekleride belirtmek istiyorum.Banvit seyircinin Türk telekomlu oyunculara ve hakemlere ettikleri küfürler hiçte hoş değil salonun yarısına yakınıda bayan seyirci olmasına rağmen.Aynı zamanda Sn Orhun Ene'nin işaret parmağını gösterek yaptığı harekette hiç hoş değildi.Bunları söylemem telekomlu oyuncuların verdiği reaksiyonun doğru olduğunuda onaylıyorum demek değil.Lütfen salsa basket yöneticlerini aynı zamanda Sky Türk yorumcusu Sn Murat Özyer'in ve diğer basket adamlarının dikkatini çekmek isterim.Küfür küfürdür nerde olursa ister Ankara ister İstanbul ister Bandırma.Lütfen çifte sdandart yapmayalım.İnanın dün Ankara'da son zamanlarda nadir edilen küfürlerin yüz katı bandırmada edildi.Sorun olarak Telekom yönetiminin lobisinin olmadığını düşünüyorum.Onları kendi haklarını savunmaya davet ediyorum.Küfürsüz salonlar dileğiyle.

Saygılar