26 Aralık 2010 Pazar

Beşiktaş CT: 89 - Karşıyaka: 65 (Formalite Maçının Galibi Kartal)

Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde oynadığı Apoel maçı akabinde yaşanan rezillik sonrası kendini ülke topraklarına zor atan Karşıyaka'nın Federasyon'la karşılıklı yazışmalarını takip etmiştik hep beraber. Oyuncularının psikolojik bir buhranda olduğunu ve maçın ertelenmesi gerektiğini düşünen Karşıyaka, beklediği cevabı alamayınca çok sert bir biçimde karşılık verdi ve protesto olarak genç takım takviyeli çıktı Beşiktaş deplasmanına. Hal böyle olunca maçın skoru da netleşti kafalarda.

Karşıyaka'da ciddi süre alan oyuncuların hiçbiri forma giymezken, A takım forması giyen diğer oyuncular Serkan Menteşe, Onur Kentli ve Onur Çalban bu maçta sahadaydılar. Beşiktaş'ta ise sakatlıktan dönen Allen Iverson, formsuz A.J. Ogilvy'yle beraber takımı sırtladı. Hafta içindeki Goettingen maçında şans bulan gençler Murat Kutlu ve Anıl Bergansa da bu antrenman niteliğindeki maçta fazlasıyla süre aldılar.

Tabii ki sahadaki görüntü hoş değildi. Bu maçın tam kadrolarla oynanması halinde ne kadar mücadele içinde geçeceği ortadaydı fakat birtakım anlaşmazlıklar biz basketbolseverleri bu zevkten mahrum bırakmış oldu.

Beşiktaş Cola Turka (89): Allen Iverson 20 (2 ribaunt – 3 asist), İsmail Çevik 2 (9 ribaunt - 2 asist), Bekir Yarangüme, Mustafa Abi (1 asist), Murat Kutlu 14 (3 ribaunt – 5 asist), Mustafa Bergansa 2 (4 ribaunt), Serhat Çetin 3 (6 ribaunt – 3 asist), Mire Chatman 13 (7 ribaunt - 3 asist), Cevher Özer 15 (9 ribaunt), Andrew Ogilvy 20(11 ribaunt – 2asist)

Pınar Karşıyaka (65): Güray Dalaman 17 (2 ribaunt – 4 asist), Serkan Menteşe 16 (5 ribaunt – 5 asist), Saygın Sop, Berk Yaman (1 ribaunt), Sinan Şen (3 ribaunt – 1 asist), Ersin Çilengiroğlu 2 (3 ribaunt – 1 asist), Onur Kentli 24 (11 ribaunt), Onur Çalban 6 (4 ribaunt – 3 asist)

12 Yorum Yapılmış:

matadorxx dedi ki...

eminim maçtan sonra bütün karşıyakalı oyuncular iverson ile hatıra fotoğrafı çektirmiştir.. bana göre kaybeden karşıyaka oldu. imparator demirele kimse birşey yapamaz....

aytunc dedi ki...

Karşıyaka'nın yaptığı bence etik olarak çok yanlıştı. Maç ertelense üç gün sonra oyuncular buhrandan kurtulacaklar mı?
Bu durum ancak BCT'ya yaradı. Yorgun oldukları bir durumda kolayca bir maç kazandılar.

burak dedi ki...

öncelikle basketbol şubemizi aldıkları karardan dolayı tebrik ederim ayrıca bütün bu süreç boyunca desteğini esirgemeyen bjkbasket.com'a ve maç sırasında destek veren beşiktaş taraftarına ayrıca teşekkürler.kaybeden KSK değil tbf olmuştur ama bunu bazı arkadaşların anlaması için biraz vizyounun genişletmesi gerek.ayrıca aytunc buhrandan kurtulur veya kurtulmazlar ortada çok kötü bir olay yaşamış takım var erteleme istiyor ama imparator(!) bunu reddediyor sen hala olaya klüp bazında bakmaya devam et Yılmaz Özdilin yazısından sana bir alıntı belki birşeyler anlarsın KARŞIYAKA TÜRK BAYRAĞIDIR...

AVRAM USTA dedi ki...

Matador ve aytunç; ikiniz için de oyuncuların hal ve durumları , herşeyden daha önemli olabilir.Federasyonun tavrı da önemli olmnayabilir.O zaman bir zahmet , açın son açıklamayı okuyun...Kafasına göre her türlü değişikliği bize sormadan yapabilen federasyon karşısında , emir kulları olmadığını öğrenmesi gerekiyordu.Sizin tarafgirliğinizde ONURUN ŞEREFİN bir anlamı olmayabilir ; bizler için BU SAYDIKLARIM maçlardan başarıdan , kupalardan önce gelir.Durduk yerde bizler DELİKANLIYIZ demiyoruz.LAf ağzından çıktıysa sonuna kadar o lafın arkasından gidersin.Kuyruğunu kıstırıp , kös kös salona yürümezsin.Bugün oynanan maç , öylesine yada formalite icabı bir maç değildi.KARŞIYAKA nın ONUR VE ŞEREF DURUŞUYDU.BUGÜN O 16 YAŞINDAKİ ÇOCUKLAR İLE GURUR DUYDUK ; YÖNETİMDEKİ ARKADAŞLARIMIZLA DA ONUR DUYUYORUZ.Iverson ile kimse fotoğraf falan da çektirmedi ; arkalarında olan insanlarla birlikte tribünlerin önünde aslan gibi KAF KAF çekti...ETİKTEN SPORTMENLİKTEN NASİBİNİ ALMAYAN TURGAY VE ŞÜREKALARI BUGÜN EVLERİNDEN ÇIKABİLDİ Mİ MERAK EDİYORUM.

matadorxx dedi ki...

ben karşıyakanın yanlış yaptığını söylemedim. karşıyakanın bu davranışını, tbf kendisi için bir uyarı niteliğinde değerlendirmediğini ve zararlı çıkanın karşıyaka olduğunu söyledim

EmreKSK dedi ki...

basketbol subemizin onurlu durusunu alkıslayan 94-95 dogumlu genclerimizin onur mucadelesini alkıslayan herkesi 2 ocak 2011 pazar gunu saat 15:00 de Karşıyakalı kızlarımızın ankaragucu ile oynayacagı maca davet edıyorum. takımımızın yas ortalaması 18,4.
aynı onurlu mucadele 6 haftadır voleybolda da veriliyor. lutfen yanlız bırakmayalım.

ali dedi ki...

bosverın bunları yaw bırakın onur kentlı yı cok begendım bjk as kadorsunla oynadı 2 eksıgı vardı ama as oyuncuları cogunlukta oynadı bu karsılasmanın sevındırcı yanı onur kentlı serkan mentese gürayın perfonması onur kentlının bence bu benım fıkrım artık maclarda rotasyona dahıl olması gaerekıyor bence fızık olarakta yetenek olarakda bence coktan hakedıyor

Murat dedi ki...

TBF web sitesinde maç yorumu: "Kıbrıs Rum Kesimi’nde uğradığı saldırı sebebiyle as oyuncularını dinlendiren Pınar Karşıyaka..."

Azıcık utansalardı maçın haberini bile yapmazlardı ama utanmayı bırakın yalan yazacak kadar ileri gidip yüzsüzleşmişler iyice. Sanki basketbol takip edenler bilmiyor KSK'nin as oyuncularını neden "dinlendirdiğini". Ahlaksızlar. Tek umudum, bu başlayan yeni savaş ve sürecin, TBF'nin gerçek yüzünü daha fazla insanın görmesini sağlayacak olmasıdır.

AVRAM USTA dedi ki...

Bunların gerçek yüzünü bilen biliyor zaten Murat ; kendilerini daha da rezil ettiler ve biz ne halde olduklarını göstererek görevimizi yerine getirdik.Bundan sonrası anlamsız ve uzatılmış bir polemik olur.Biz salonda ve tribünde duruşumuzu bozmadığımız sürece , Turgay Demirel yediği şamarın acısını ömrü boyunca unutmaz.Etikten bahseden arkadaşlar okusun bence o açıklamayı.

ali dedi ki...

bırazda guzelıklerden konusun be yeterın sıysetcıler gıbı dır dır onur kentlı konusun bırazda

Emre dedi ki...

Bence KSK zaten yenileceği bir maçta yorulmamak için güzel bir tiyatro oynadı. Böylece yorulmadan Olin maçına çıkabilecekler. Güzel taktik...

feverchild dedi ki...

şimdi ben bu emre adlı nesneye birkaç laf söylesem barbar karşıyakalı olurum dimi :)

nesne diyorum çünkü çekememezlik bazen insan olmaktan cıkarıyor demekki.

iyiki varsın be karşıyakam.