21 Aralık 2010 Salı

Beşiktaş CT: 91 - Goettingen: 86 (45 Dakikalık Formalite)

Biri liderliği, diğeri gruptan çıkamamayı garantilemiş ama oynanan formalite maçı uzatmalara gidiyor. Herhalde çekilmez çilenin son noktası olsa gerek. Beşiktaş'ta Iverson ve Cüneyt sakat, Ignerski ülkesinde. Haliyle kadro dar. Likholitov ve Serhat da hiç dakika almayınca meydan Bekir, Mustafa, İsmail, Cevher, Chatman ve altyapı oyuncularına kaldı. İsmail hariç 4 oyuncu da 40+ dakika sahada kaldılar. Gereksiz yere yoruldular. Chatman 22 sayı - 7 ribaund - 9 asist ile bildiğimizz çizgisinde. Keza 27 sayı - 6 ribaund - 3 asistli Cevher de öyle. Bu ikiliye destek çıkan isim ise zamanının TBL sayı kralı Bekir Yarangüme (22 sayı).

45 dakika sonunda gelen galibiyet, 1'i tekrar 2 maçta yenilinen Goettingen'i devirmiş olmanın mutluluğuyla kapattırdı Avrupa defterini. Telekom ve Banvit'ten sonra Beşiktaş Cola Turka'nın da Edirne ötesi seyahatlerinin sonuna geldik. Yola KSK ve GS ile devam ediyoruz Euroleague haricinde.

Beşiktaş CT (91): İsmail Çevik 9 (3 ribaund- 2 asist), Bekir Yarangüme 20 (4 ribaund), Mustafa Abi 8 (5 ribaund- 6 asist), Murat Tutlu 3, Mustafa Bergansa 2, Mire Chatman 22 (7 ribaund- 9 asist), Cevher Özer 27 (6 ribaund), Andrew Ogilvy (1 ribaund)

BG Goettingen (86): Mike Scott 14 (8 ribaund- 5 asist), Robert Kulawick 10, Trenton Meacham 7 (2 ribaund- 11 asist), Adam Waleskowski 6 (10 ribaund), Louis Dale 5 (3 ribaund- 1 asist), Christoph Tetzner, Michael Meeks 17 (1 ribaund), Jason Boone 6 (4 ribaund), Jermain Raffington 15 (4 ribaund), Cornelius Adler

2 Yorum Yapılmış:

strwind dedi ki...

Göttingenin maçı uzatmaya götüren üçlüğü şaka gibiydi:) o şut nası girer hala anlamış değilim şansın bu kadarına da pes artık!BJKnin oynadığı tüm eurocup maçları için konuşacak olursak;yani taktiksel hatalar sakatlıklar bir yana, bir takım bu kadar şanssız olabilir,bahtsız bedevi bile haline şükretmiştir:).

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Iverson neden oynamıyor ???