3 Aralık 2010 Cuma

Ender Arslan: Efes'ten Ayrılmak İstiyorum

Düne dair en bomba haber Can İşbakan kardeşim imzalı. Kaybedilen Valencia maçının ardından soyunma odası koridorlarında Can'a içini döken Ender, 'Artık ayrılmak istiyorum. Yönetimle konuşacağım ve ayrılık kararımı bildireceğim. Sezon başından beri çok çalıştım ancak bir türlü rotasyona giremedim. Hocanın kararını büyük saygıyla karşılıyorum. Çok sevdiğim yuvam olan Efes Pilsen’e faydalı olamadığım ortada. Bu durum beni çok üzüyor. Bu takımda kaldığım sürece kesinlikle elimden gelen her şeyi yapacağım' demiş.

Ufak bir düz mantıkla Oktay Mahmuti'nin G.Saray Cafe Crown'unu bir ihtimal kafada belirliyor insan. Ellerine sağlık haber için Can. Temiz iş.

40 Yorum Yapılmış:

Selami dedi ki...

yanlış hatırlamıyorsam,2005-2006 sezonu sonunda Ender buna yakın bir muameleye maruz kalmıştı,bunun üstüne 2006-2007 sezonunun Yunanistan ve Slovenya'da geçirmişti ve bence hata ederek istenmediği yere geri dönmüştü,bu sefer giderse bir daha dönmesin,GSCC iyi bir alternatif olabilir,Avrupa'da da alacak bir sürü takım çıkar,yolu açık olsun.

Adsız dedi ki...

Çürük vişneden güzel bir pasta yapamazsın Perasovic !

Sinan Doğan dedi ki...

Ender GS'nin ilacı olabilir böylece Taylor gider ve iyi bir yabancı uzun alınır. Bunlar GS yi bir gömlek daha büyük takım yapar. Tabii ki bunları becerebilecek bir yönetici Galatasaray'da varmı orası bilinmez...

engin Karsiyakali dedi ki...

bence efes ıcın kayıp olur !!

sinan dedi ki...

GS forumlarında aylardır Ender Arslan gelsin diye yorum yapılıyor. Zira tam bir hayal kırıklığı olan Taylor gönderilir yerineden herkesin bas bas bağırdığı pota altı yabancı transfer edilir. Bu olaydan hem ender hemde GS cc MUTLU OLUR.
Belki efes pilsen spor kulübü de yeter artık deyip üst düzey bir guard alır :)

murat ozen dedi ki...

Nedense Fenerbahçe Ülker'in adı hiç geçmemiş. Uzak bir ihtimal mi size göre?

Koray Özdemir dedi ki...

Fenerbahçe'yle adının geçmemesi normal. Çünkü orada hem Ukic var, hem Engin Atsür var. Ender oraya giderse hiç süre alamaz.

Ender Galatasaray'a gelir de, bizimkiler de iyi bir uzun alırsa Türkiye'de final adayı olur Galatasaray.

RevoLveR dedi ki...

sezon başlayalı epey bi zaman oldu efes takımının deplasmanda aldığı galibiyet yok hala bu visinewski ilk 5 başlıyo verdiği katkı 0 ender kerem ikilisi varken böyle vasat amerikalıların alınması başınada koç diye perasoviç diye elit olmayan bir koçun getirilmesi efes bu sene kepenkleri çok erken kapatcak gibi

Tayfun Yurdagül dedi ki...

visinewski gitsin Ender en az onun kadar iyi bir guard.

Cengizhan TÜRKİŞ dedi ki...

Engin Atsür hâla sakat, Ukic'in arkasında sağlam bir oyuncu gerekiyor deniyor ama böyle bir oyun kurucunun hiç adı geçmiyor. Enteresan. Fenerbahçe'ye gelse keşke..

Luke dedi ki...

Ender Arslan'ın basketbolculuğunu hiç beğenmedim. İsmi zikredilince aklıma gelen (ve beni çıldırtan) o sahneden (topu Tazmanya Canavarı hızıyla karşı sahaya getirip, eliyle 'dur' işareti yaptıktan sonra, kendisi de topla birlikte zıplayarak 24 saniyeyi hiç etmek!) oldum olası nefret ettim. Kaotik bir basketbol takımında işe yarayabilse de, günümüzün bol setli Avrupa basketbolunda hiçbir işe yaramayacak basketbolunu gereksiz buldum. Ama tüm bu (negatif) özelliklerine rağmen yerine tercih edilen Wisniewski'den daha kötü olabileceğini de asla düşünmüyorum. Bence hem Ender hem de Wisniewski bu takımdan gönderilebilir (yerlerine Şafak Edge ne de güzel olur!), ama eğer biri tutulacaksa bu isim neden Ender olmaz, orası bir muamma işte...

Adsız dedi ki...

ya insallah Galatasaraya gelir bizim ona onun da bize ihtiyaci var tayolr'da bu duruma gore gider onun yerine yabanci bir oyuncu daha alabiliriz Guard Eksigimiz oldugu icin kesinlikle Enderi Kacirmamamiz Gerekiyor

Cemal dedi ki...

Ender takımdan ayrılacak olsa bile efes niye rakibine versin oyuncusunu . Basketbolda olmaz dememek lazım ama bu sezon için fener ya da gs düşük bir ihtimal. Seneye sözleşmesi bitiyor ise enginin durumuna göre fener ya da galtasaraya gidebilir.

sinan dedi ki...

Ender FBÜ ye gelmez. Engin yanılmıyorsam 1 ay içinde parkelerde olacak. ukiç-Greer-engin üçlüsü o bölgeyi yetirnce dolduracaktır zaten.

numberonebasket dedi ki...

Ender bunu haketmiyor,ender türkiye de 3 büyükler ve efes dışında oynamasının yanlış olacağını düşünüyorum.türkiye de iyi gardlar yukarıları tercih etmeli ayrıca bakalım seneye perasoviç olacak mı? bence ender hemen karar vermemeli eğer efes bu guruptan çıkamazsa pera içinde çanlar çalar .wişneye ,portakala kimse tahammül edemez,tuncay bey gereğini yapar.efes hala dış deplasman galibiyeti alamıyor bence bir psikoloğa görünseler iyi olur.

tamer dedi ki...

Artık gerçekten bazı antrenörlerin, bazı oyunculara karşı takıntısı olduğunu düşünüyorum.Toplam fayda olarak wisnievski Ender'den fazla ne verebilirki bu takıma o alındı ve süre alıyoda Ender Aslan almıo.Her oyuncu oynayarak ritm bulur ve Ender'in ayrılmak istemesi kadar normal bir düşünce olamaz.Bence Ender ve Kerem Tunceri kadar birbirini tamamlayan iki guard kombinasyonu da herkese nasip olmaz.Çok yazık.

HotSauce21 dedi ki...

inşallah glatasaray'a gelir diyen arkadaşların ya galatasaray'lılığını yada basketbola bakış açılarını sorgularım. ender kadar gereksiz bi isim sırf pota altına yabancı kontenjanı için bile transfer edilirse bile saçmalığın daniskası olur, heleki tutku-ender combo guard'ı düşünmek istemiyorum,tüylerim şimdiden diken diken oldu bile. efes ender'i göndererek çok akıllı bi hareket yapar bana göre ama alacak takıma şimdiden allah kolaylık versin demek istiyorum.

mahmuti'nin savunma ve sertliğe dayalı basketbolunu düşününce galatasaray'a gideceğine ihtimal vermiyorum açıkçası.

ender'e sallarken rochestie ve wisni'yi de unutmayalım. diğer ikisininde gönderilmesi gayet mantıklı olur. şöle üçlü bi paketle yunanistana falan kakalasak keşke alayını

Miksiyon dedi ki...

@luke
imza

Adsız dedi ki...

Engin bu sene hiç dönmese ve Ukic ile Greer aynı anda sakatlansa Ender FBÜ'de oynayamaz. Ender o kalibrenin adamı değil...

murat ozen dedi ki...

@luke

Sadece hücüm süresinin son saniyesinde topu potaya doğru havaya dikmesini atlamışsın.

Adsız dedi ki...

Wisniewski ile Ender arasında hiçbir fark yok. Bu tamamen koçun tercihi. Ender'e hak veriyorum bu yüzden. Hani önünde Solomon ayarında bir adam oynasa ve yedek kalsa tamam diyeceğim ama, Wisniewski gerçekten düz bir adam.

Cemal dedi ki...

Enderin Mahmudinin savunma ve sert basketboluna uymayacağnı düşünen de ya enderi tanımıyordur ya da oktay hocayı. Enderin en verimli dönemlerini Oktay hoca ile geçirdiğini hatırlatalım da bilmeden sallanmasın . Milletimizde hastalık oldu bu ,sevmediğin beğenmedin birini özellikle sporcuları inanılmaz derecede küçümsemek.

fdlmania dedi ki...

Efes Pilsen keşke Deron Williams'ı alsa..

futbas dedi ki...

Galatasarayla ismi anılıyor diye hemen ender kötü basketbolcu oldu.Sandece gülüyorum artık.ayrıca Enderi km alırsa alsın çok önemli iş yapmış olur

Fanatik Basket dedi ki...

ender yıllardır hakettiğinden fazla değer gören, haketmediği halde milli takımda da yer işgal eden overrated bi adamdır benim gözümde ve nihayetinde olması gerektiği yerde bence..

sozen dedi ki...

@HotSauce21, Ender'in defolarını ve G.Saray'a uymayacagını yazmışsın, tamam. Peki ama halihazırda 5 yabancı kullanan G.Saray'ın Ender'i Taylor'ın yerine dusundugunu anlamak zor değil sanırım. Ee o zaman, Ender'i tek başına değerlendirmek yerine, Ender-Rochestie karşılaştırması yapmak gerekmez mi? Boyle bakarsak da Ender-Rochestie değişimi ne savunma ne de seti oynatabilme adına bir kayıp getirmez.

Özcan Yüksel dedi ki...

ender fanatik fenerlidir bu arada :)
@luke taz benzetmesi cuk oturmuş

HotSauce21 dedi ki...

ender'i savunan arkadaşları anlayabiliyorum, önlerinde izleyecekleri doğru düzgün guard olmayınca ender, kuzguna yavrusu şahin görünürmüş modunda kalıo haaliyle. şimdi ilk önce kimse rochestie'yi savunmadı bu bir, ki dikkatli okunursa gönderilmesi gerektiğini düşünüyorum ama ender kafası kesilmiş tavuk misali 24 saniye süresinin ırzına geçip topu salonun tavanına değdirerek sokmaya çalıştığı zorlama üçlükleriyle bu ülke basketbolunda haketmediği şekilde en fazla tahammül edilmiş oyuncudur. ender'in gözümdeki değeri hakan köseoğlu'ndan farksızdır. konu ender olunca sabaha kadar tartışırım hodri meydan...

KEREM dedi ki...

Ender'i iyi bulmamak Galatasaray ile adının anılmasıyla ilgili olamaz, keza ben de söylüyorum ki beni tanıyan tanır. Ender gibi oyuncuları hiç sevmem. Sonra 6-7 kalsın, yılda 2-3 maç iyi oynayacak diye sezon boyu saç baş yolalım.

sozen dedi ki...

Galatasaray için olay;

Ender+yabancıkontenjanıRochestie

mi olayıdır.

futbas dedi ki...

kim ne derse desin Türkiye'de şu anda 3 tane kendini kanıtlamış iyi oyun kurucu vardır.bunlar Kerem Tunçeri,Tutku Açık,Ender Arslan.bunun üstüne konuşanları hiç dinlemem bile

sinan dedi ki...

Ender Arslan, Rochestie ile karşılaştırılırsa kötü bir oyuncu değil aksine artıları olduğunu düşünüyorum en büyük artısı Türk olması. GS eğer bu oyuncuyu alırsa bir yabancı kontenjanı açılacak ve pota altı bir uzun alınacak. Buda GS nin bir kademe yukarı çıkması demek bu durumda Şampiyonluğun ciddi bir adayı durumuna gelmesi anlamına geliyor. Yok ender son saniyeye kadar bekleyip hücum yapıyormuş vs hatalı yönleri olabilir ama bu olumsuz huylarınıda yeni takımda aşabilir.
Ender kayde değer bir oyuncudur heleki şu zamanlarda

Tatü dedi ki...

Tutku açığa kendini kanıtlamış diyenle basketbolu tartışmam:))

12011985 dedi ki...

Tutku bu ligin en komple yerli iki Guard'ından biridir,Telekomda kötü sezonlar geçirdi ancak bu onun kalitesiz olduğu veya kendini ispatlayamadığı anlamına gelmez.Basketbolu tartışmam sözüne gelince genelde tartışacak yeterliliğe sahip olmayanların en çok kullandığı kelimelerdendir tartışamam kelimesi.Sana önerim çok kullanma bunu.Tartışacak yeterliliğin yoksa okumayı tercih et.Sevgilerle.

Tatü dedi ki...

Tartışmam dedim işte.. Önerin için çok sağol.. bende bilmediğin konularda başkalarına öneri vermeni önermiyorum sevgiler

Tatü dedi ki...

Ayrıca tutku açığa komple gard diyenlerle aynı dünyaya çocuk getirmek istemiyorum nokta

ali dedi ki...

ender aslan bence yarırlırsa gs ye gıtmez euro lıgde oynayan bır takımda devam edr buyuk olasılıkla engın atamanın yurt dısında calsıtırcagı kulupe transfer olur

12011985 dedi ki...

İnternet rajonundan yeterince nasibini almışsın belliki,nokta nedir yahu.İnternet jargonunda 7 ile 15 yaş arasındaki kardeşlerimizin karşı tarafa ayar vermek için kullandığı kelimelerle birşeyleri girişmen sencede avam olmamışmı?

Şu avam tarzınla dünyaya bencede çocuk getirme bu arada,biraz bekle oturman lazım.

Çocuğuna boş otobüste ayakta gitmek dışında anlatacağın anıların,paylaşacağın tecrübelerin olmalı değilmi?

Tatü dedi ki...

Hakarete varan yorumlarını iade ediyorum. söylediğim gibi tartışmayacam ama bunu anlamak istemiyorsun yada anlamıyorsun birincisine kabulüm ama ikincisi için yapacağım birşey yok

Bilge dedi ki...

Ender her açıdan tam FB'ye uygun. Fener'e süperstar olmayan özellikle Türkiye liginde iş yapacak bir guard lazım. Preldziç gider Ender gelirse May de iyi çıkarsa Fener'in Avrupa'da şansı çok artar.