29 Aralık 2010 Çarşamba

Erdemir: 77 - Antalya BŞB: 62 (Erdemir'den Önemli Galibiyet)

Ligin flaş ekibi Antalya BŞB, Ereğli deplasmanındaydı bugün. Onlar için zor bir deplasman olacağını tahmin ediyordum fakat 1-23 üçlük isabetleriyle(?) galibiyeti Kaf Dağı'nın arkasına attılar adeta. Düşük şut yüzdelerine rağmen 28-27 önde kapattıkları ilk yarının ardından 2'si Melih Yıldız, biri Erkan Veyseloğlu'na ait olmak üzere gelen 3 üçlük ve Barbour'un basket faulüyle 12-2'lik bir seri yakalayan ev sahibi takım finale 51-41 önde girmeyi başardı. Son periyotta da oyunu kontrol altında tutarak sahadan 77-62 galip ayrılmayı başardılar.

Bu sezonki 3. galibiyetini almayı başaran Erdemir'de Barbour 21 sayısıyla maçın en skoreri olurken Erkan Veyseloğlu'nun 15 sayı-6 ribaund-4 asistlik oyunu ve Hakan Demirel'in 10 sayı-7 asisti göze çarpıyor. En dikkat çekici olan istatistik ise Melih Yıldız'ın şut kaçırmadan ürettiği 10 sayı-2 ribaund-1 top çalma. Ki sayıların tamamı kritik anlarda, kırılma noktalarında geldi. Antalya cephesinde ise 1-23'lük üçlük isabeti herşeyi açıklıyor zaten. Asistlerdeki 21-9'luk Erdemir üstünlüğü, takımın abisi Polat'ın 2-12 saha içi isabeti, Antalya'nın 25 atış kullandığı serbest atış çizgisine Erdemir'in yalnızca 7 kez gelişi ve Muratcan'ın 0 asisti maçın notları. Önemli bir galibiyet oldu Erdemir için, iyi oynayarak kaybediyorlardı son zamanlarda.

Erdemir (77): Lamar Johnson 5 (3 ribaund – 1 asist), Altan Erol 7 (7 ribaund – 4 asist), Melih Yıldız 10 (2 ribaund), Berent Kavaklıoğlu 2 (1 ribaund – 1 asist), James Thomas 4 (7 ribaund), Antwain Barbour 21 (5 ribaund – 2 asist), Erkan Veyseloğlu 15 (6 ribaund - 4 asist), Marcus Norris 3 (2 ribaund – 2 asist), Hakan Demirel 10 (1 ribaund – 7 asist)

Antalya BŞB (62):
Muratcan Güler 9 (9 ribaund), John Prince 12 (8 ribaund – 5 asist), James Christopher 15 (6 ribaund – 1 asist), Hadi Doğan 2, Gökper Gen 4 (3 asist), Barış Hersek 11 (7 ribaund), Polat Kocaoğlu 9 (4 ribaund)

6 Yorum Yapılmış:

tlgylc dedi ki...

erdemir için çok iyi toparlanmak için , antalya için çok üzücü ve en önemlisi Banvit için çok karlı bir hafta oluyor =)

roland deschain of gilead dedi ki...

iyi oynayarak kaybedşyorduk derken kötü oynayarak kazandık..
:)

maçın yıldızı 2. yarının başlamasıyla beraber yaptıkları inanılmaz savunmalarla antalyanın amerikalılarının yüzdesiz atmaya ve düşük skorda kalmaya zorlayan altan ve melihtir..bunun yanında erkan da sayıda barbour a eşlik edince fark ortaya çıktı zaten.

kerim can dedi ki...

ahmet çakının dört kısalı taktiğinin işe yaraması için melih gibi şut kaçırmayan biri lazımdı zaten

ali dedi ki...

orhun gencerınde artık ıstedıgı oldu haftalarıdır erdmır takıntısı vardı artık kazandı erdemır

ali dedi ki...

su polata nasıl sabrettı anlıyamıyorum

selda dedi ki...

antalya bekledigim bu yenilgiyle toplam 9 galibiyet ile devreyi kapatır.