30 Aralık 2010 Perşembe

E.Sunter: Oyuncularım Bana Hoşgeldin Hediyesi Verdiler

Salı günü akşamüstü görevden ayrılan Mete Babaoğlu yerine jet hızıyla göreve getirilen Ercüment Sunter, Serdoğan Sözlü ile birlikte Mersin takımının başında çıktığı ilk maçta ilk galibiyeti almayı başardı. Hafta sonunda Bursa deplasmanında önemli bir maça çıkacak olan koçun maç sonu açıklamaları şu şekilde:

'Bazen basketbolda böyle değişiklikler olabiliyor. Bugün de tamamıyla Mete Babaoğlu'nun kurduğu takımla galibiyete ulaştık. Oyuncular bana hoş geldin hediyesi verdiler. Bu maç bizim için moral oldu. Bornova Belediye ligin iyi takımlarından biri ve çekişmeli bir maç olacağını biliyordum. Üç periyotta başa baş oynadık. Aynı performansı son periyotta da göstererek kazandık. Yapabildiğim tek şey takımı biraz diri tutabilmek adına rotasyon yapmak, oyuncu değiştirmekti. Antrenör değişikliğinin yaşandığı takımlarda ilk maçlarda böyle sonuçlar olabiliyor. Ama bunun devamını getirmemiz lazım. Yıllardır baş antrenörlük yapan Serdoğan Ersözlü'ye de yardımcılığımı kabul edip Mersin'e geldiği için teşekkür ediyorum.'

2 Yorum Yapılmış:

selda dedi ki...

sunter kafadan galibiyeti sahiplenmis bile. bir de hosgeldin hediyesi olarak da kabul etmis. bi zahmet de mete babaoglunun kurdugu takımla galibiyete ulastik demis. cok gulunc geldi bana.
ben butun mac boyunca maci degil de kendisini seyrettim. kusura bakmasin ama sef garson gibi dolasmasından baska ne yaptı yada ilk macta ne yapabilirdi ki galibiyeti sahiplenmis. yaptıgı tek sey serdogan kocu eliyle geriye dogru itmek oldu. birara head coach ın serdogan oldugunu dusunmeye baslamıstım.
bu arada serdogan hocanın dacka ile lig 3.lugu disinda elle tutulur bir basarisi varmi bilen var mi? meysu da yada tekel de yada bilmem nerde

jezfes dedi ki...

hayır ne bekliyosunuz ki?kim gelsin mersin'in başına, messina mı?! böyle bişey olsa bile olmasın zaten..her spor klübü dünyanın en "başarılı" klübü olmak ya da personeline sahip olmak zorunda değildir. türkiye herhangi spor dalında bunu anladığı zaman bir spor ülkesi olabilir ancak.

bu ülkenin adam beğenmeme hastalığı artık inanılmaz boyutlara ulaştı. garip, yazık.