28 Aralık 2010 Salı

F.Bahçe'den Atasü'ye İstifa Çağrısı

TFF Futbol Doping Kurulu ve TBF Sağlık Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüten Prof.Dr. Turgay Atasü'nün Diana Taurasi'nin pozitif çıkan ilk test sonucunun ardından yapmış olduğu açıklamayı sabah paylaşmıştım. Açıklamanın ilginç ve sert olduğu notuyla birlikte. Bu açıklamaya karşılık olarak F.Bahçe resmi sitesi de az önce yazılı bir açıklama yaparak Prof.Dr. Atasü'yü istifaya çağırdı: 'Fenerbahçe Spor Kulübü olarak hukuku ayaklar altına alan, tarafsızlığını yitirmiş Sayın Atasü’yü hiç vakit geçmeden ilgili Federasyonlardaki görevlerinden istifa etmeye davet ediyoruz.' Açıklamanın tamamını buradan okuyabilirsiniz.

11 Yorum Yapılmış:

Selami dedi ki...

Gereksiz bir açıklama,sonucun ne olacağı belli,klasik Aziz Yıldırım tavırları.

Bilge dedi ki...

Atasü'nin yorumlarını okuyan herkes, bunların bilimsel ve hukuki dille yapılmış açıklamalar olmadığını anlar..
Daha ziyade bir fanatiğin hezeyanlarına benziyor..Yok hiçbir suçlu suçunu kabul etmez, yok 2 yıl ceza lazım..Sanki daha önce 2 yıl ceza alan bir basketbolcu var dünyada! Neyse güzel oldu, geçmişteki diğer olaylar da yavaş yavaş şekilleniyor..

arif dedi ki...

Neye göre 2 yıl hiçbir dayanağı yok Kerem Gönlüm'e neden 1 yıl verildi?

Prof olmuş bir insan ancak bu kadar bilimsellikten uzak konuşabilirdi.

Ihsahn dedi ki...

Herkesin bilim adamı ve herkesin tarafsız olduğu bir basketbol ortamında olan her şey bahsi geçen açıklamalar kadar anlamsız geliyor bana.

Dombili dedi ki...

Senin şuursuz oyuncun doping yaparsa böyle tipler de abuk subuk konuşur. Ah be Dee, hala inancım sana sonsuz, umarım yanılmam,doping yapmadıysan feci olay çıkaracağız. Yaptıysan da sana güle güle.

Atasü geçen sene neden Efes ile ilgili soruşturma açmadıklarını,Kerem'in 2 sene olan cezasını işbirliği yapmadığı halde daha da arttırabilecekken neden 1 yıla indirdiklerini de açıklasın. Belki rahatlar bu kadar içini dökmeye hazır biri olarak.

intuition dedi ki...

Mümkün mü böyle bir şey? Böyle zihniyetteki bir adamdan istifa beklemek hayalcilik değil mi?

sinan dedi ki...

Bence Fb li olmyana herkes istifa etsin hatta ne yapıp edilip Taurasi'nin B numunesi negatif çıkarılsın daha ilerisi oda pozitif çıktımı affedilsin olsun bitsin.
2 yıl önce Kerem'e saldıran(haklı olarak) şimdi kendi oyuncusu yaptı mı bir anda bu melektir yapmaz moduan giriyor hatta kullandığı maddede öyle ağır değilmişş! korumalarına giriyor yapmayın arkadaşlar kendimize gelelim kim yanlış yapıyorsa hak ettiği cezayı alsın herkes böyle haksız durumda iken kendini savunacak hatta cezadan yırtmaya çalışacaksa bu ülkede hiç birimiz rahat edemeyiz.

ozz dedi ki...

Yorumları hayretle okuyorum, her kafadan bir ses çıkıyor, kimi fenerbahçeli olduğu için savunmada ki mi ise bir çok nedeni olan (haklı demiyorum) saldırı pozisyonunda.

Arkadaşlar bir basketbolsever olarak bu yıl kadın basketboluna extra ilgi göstermeme neden olan 3 oyuncu var, bunlardan ikisi Fenerbahçede ve ilkide haliyle taurassi.

Ben ceza alırsa taurasiyi izleyemeyeceğim için üzülürken siz orada kavgaya tutuşmuşsunuz. İlginç...

Bir taraf diyor ki geçen yıl kerem doping yaptı hemde diğer arkadaşları ile birlikte (kasun net örnek), hemde bu olay şampiyonluk kaybedildikten sonra ortaya çıktı, atı alan üsküdarı geçti kerem aldı 1 yıl ceza şampiyonluk efese kaldı.
Diğer tarafta diyor ki 2 yıl ceza almalı hatta katli vacip, sezon içinde hiç bir önem taşımayan maçlarda alınan tetkikler sonucu çıkan pozitiflik için, hem dünyayı yakıyor hem de ATASÜ deninlen şahıs hükmü açıklamış bekliyor. Futbolda yasak ama burda konuşmak serbest şeklinde komik ve basiretsiz açıklamalarla. Daha uzar gider bu kısım

Olan yine Taurassiyi izlemek isteyip izleyemeyecek olan bizlere olacak.

Doping çıkarsa Fenerbahçe sözleşmeyi fesh eder gider pota altına sağlam bir uzun alır rahatlar...

solo dedi ki...

sorun şu: hangi akademik akıl, hem karar verme yetkisinin başında bulunan kişi "zaten herkes ben suçsuzum der" diye bir argüman geliştirir, bunun tarafsızlıktan, bilimsellikten uzak olduğunu kabullenmek bu kadar mı zor?

Bilge dedi ki...

Benim rüyalarımdaki durum ne biliyor musunuz..
Taurasi gidip uyku bozukluğu raporu alır, WADA senin temiz geçmişin belli al şu ufak cezayı bi daha da yapma der.
Üstüne bu açıklamaları yapan tüm kişi ve kuruluşlara kusura bakmayın biz saygın bir müesseseyiz, kişisel komplexlerle insan linç yeri değil burası alın bakayım şu ömür boyu kovulma cezasını hadi bay bay der..
O zaman titreyerek arşa değer belki başım!

aytunc dedi ki...

Herkes bir dönem Kambala da doping çıktığı zaman külüpten derhal ilişkisinin kesildiğini unutuyor galiba...