16 Aralık 2010 Perşembe

Goettingen: 81 - Beşiktaş: 69 (Gruptan Çıkmak Bir Hayal)

Masa hakemlerinin enteresan hatasından sonra tekrarlanması kararlaştırılan bir maç, neden normal sezon Eurocup maçından sadece 2 gün sonraya verilir, anlaması çok güç. İlk maçtaki şartlar da eşit tutulmak istendiğinden, Cevher Özer kenarda forma giyemedi bugün Beşiktaş adına. Bu önemli eksiğe sakat Iverson ve bitkin bir Chatman da katılınca, maç öncesi galibiyet iyimser bir dilekten öteye gitmiyordu.

Michal Ignerski'nin etkili oyunuyla maçtan kopmadı ilk çeyrekte Beşiktaş. Fakat ribaundlardaki konsantrasyon bozukluğu takımı baltalamaya yetti, hatta arttı. Öyle bir takım ki Beşiktaş; maçtan maça değil direk pozisyondan pozisyona istikrarsızlık gösteriyor. Bir hücumda iyi top çevirip kolay bir pota altı sayısı bulmuşken diğer hücumda 2 pastan fazla yapamayıp kötü bir şutla savunmaya dönebiliyor. Aynı şey savunma için de geçerli. Hele ki ilk yarıda iki hücum üst üste alan savunmasına yenen alley-oop'lar aciziyet göstergesi. Bu tip hücumlar ancak altyapı seviyelerinde sayıya dönüşür kolay bir şekilde diye düşünürdüm hep. Mire Chatman'ın da Sırbistan deplasmanında 43 sayısıyla beraber; aklını, ruhunu, yeteneklerini kısaca her şeyi bırakması hiç hayırlı olmadı Beşiktaş adına. Sonuç olarak devre skoru 35-45 Göttingen lehineydi.

İkinci yarıda ise Beşiktaş, kötü anlamda da olsa bir istikrar yakaladı oyunda. Hem hücumda hem savunmada statik ve etkisiz oyun fazla moral bozdu. Ignerski'nin de bu durumu görüp eline gelen topları hunharca şutlamasının üzerine Chatman'ın ilk saha içi isabetini üçüncü çeyreğin sonunda bulması tüm umutları tüketmişti. Bunlar yetmezmiş gibi Fedor Likholitov boyalı alanda yine Issız Adam'ı oynadı. Bunda Ogilvy'nin etkisizliğinin payı büyük. Bir parantez de Göttingen'li skorer Trenton Meacham için açmak gerek. Gerçekten üst düzey bir skorer Eurocup standartları için.

Biraz fikstür, biraz eksikler derken yine kötü bir mağlubiyet Beşiktaş için. Gidişat gerçekten hoş değil.

BG Goettingen (81): Mike Scott 6 (9 ribaund- 2 asist), Robert Kulawick 7, Trenton Meacham 31 (2 ribaund- 4 asist), Adam Waleskowski 12 (3 ribaund), Louis Dale 4 (1 ribaund- 3 asist), Christoph Tetzner, Michael Meeks 2 (4 ribaund- 1 asist), Jason Boone 8 (9 ribaund-1 asist), Dwayne Anderson 5 (5 ribaund), Jermain Raffington 6 (2 ribaund), Cornelius Adler

Beşiktaş C.T. (69): Fedor Likholitov 15 (8 ribaund- 1 asist), İsmail Çevik (3 ribaund), Bekir Yarangüme 3 (6 ribaund- 1 asist), Mustafa Abi 3 (1 ribaund- 1 asist), Cüneyt Erden 6 (2 ribaund- 3 asist), Serhat Çetin (2 ribaund- 1 asist), Michal Ignerski 20 (6 ribaund- 1 asist), Mire Chatman 16 (1 ribaund), Andrew Ogilvy 6 (3 ribaund)

5 Yorum Yapılmış:

strwind dedi ki...

Maçta beşiktaştan daha kötü olan tek şey göttingenin ponpon kızlarıydı.

Adsız dedi ki...

Omar Sneed karşıyakadan ayrıldı

strwind dedi ki...

Geçen yılki beşiktaş savunma yapmasa da hücumda çok iyiydi yediğinin fazlasını atacak kapasite vardı yani, bu sene o da yok.Geçen yılki takım olsa şu gruptan en az 4 galibiyet çıkarırdı.

Sinan Doğan dedi ki...

Yazık oldu. Beşiktaş'ın kadrosu kötü değil ama koç bir türlü sistem oturtamadı

numberonebasket dedi ki...

bence koç hemen kovulmalı bjk yi yönetecek kapasitede bir koç değil iyi niyetli sadece ve iyi bir seyirci.ergin ataman gelirse bjk sınıf atlar gerçi euorcuo tanda elendi ama koç değişikliği kesin şart uzun rotasyonuna bir oyuncu alınmalı..