13 Aralık 2010 Pazartesi

Gökhan Taştimur: Kendi Oyunumuzu Oynayalım Yeter

Farklı kazanılan Trabzonspor maçıyla birlikte 2 haftalık galibiyet hasretine son veren Olin Edirne'de, koç Gökhan Taştimur'un açıklamalarını içeren yazılı basın açıklamasında koçun şu cümlelerine yer verildi:

'Maçtan sonra yaptığım basın toplantısında da açıkladığım gibi Trabzonspor maçında maçın tüm aksiyonlarını ve kontrolünü baştan sona kadar ele geçirdik. Trabzonspor’a kendi oyunumuzu tamamen kabul ettirdik. Gerek savunmada kendi prensiplerimiz, gerekse de hücumdaki organizasyonlarımızla tüm maçı lehimize çevirdik. Benim için önemli olan kendi basketbolumuzu sahaya yansıtmaktır ve bunu başaran oyuncularımı bir kez daha tebrik ediyorum. Arka arkaya aldığımız iki mağlubiyetten sonra bu galibiyeti gerçekten çok özlemişiz. Aldığımız bu sonuçtan dolayı çok memnunum. Doğru zamanlarda doğru noktalardan isabetli atışlarımız oldu. Böyle oynadığımız zaman atış yüzdelerimiz de yüksek oluyor. Bunun nedeni hafta içi antrenmanlarımızdır. Hafta içinde oyuncularım tekrar tekrar bu pozisyonlara çalıştılar. Tekrar tekrar çalıştığımız bu pozisyonlarla maçta karşılaşan oyuncularımız bunları skorla da sonuçlandırınca yüksek skorlara ulaştık. Biz sert savunmamızı sahaya yansıttığımızda, kendi oyunumuzu oynadığımızda bu galibiyetlerin devamı gelecektir. Kendi sistemimizi maç boyunca rakibimize kabul ettirdiğimizde başarılı sonuçlar alıyoruz. Trabzonspor maçında da oyuncularımız kendi sistemimizi tüm güçleri ve hırsları ile sahaya yansıtınca bu galibiyet gelmiş oldu.

Diğer bir sevindirici konu ise, genç oyuncumuz Caner Ercan’ın hem savunmada hem de hücum organizasyonlarında çok olumlu oynaması. Caner Ercan birinci lig deneyimini ilk defa bu yıl yaşıyor. İki yıl önce bölgesel ligde oynayan oyuncumuz her geçen gün Beko Basketbol Ligi tecrübesi edinerek, basketbol anlayışını geliştiriyor. Caner’in başarı grafiğinin yükselmesi rotasyonumuzun da genişlemesine neden oluyor. Rotasyon zenginleşiyor. David’in de yokluğunda bu çok daha fazla önem kazandı. David dün itibariyle antrenmanlara başladı, o da aramıza katıldığında rotasyonumuz daha da güçlenecektir.


Şimdi Trabzonspor maçını geride bıraktık ve Cumartesi günü deplasmanda oynayacağımız Antalya Büyükşehir Belediye maçına hazırlanmamız gerekiyor. Bizim için önemli olan hafta içinde yapacağımız antrenmanlarda kendi oyun düzenimize ivme kazandırmaktır. Aynı anlayışla antrenmanlarımıza devam edeceğiz'.

1 Yorum Var:

Mental dedi ki...

Senelerdir birçok takımı birinci lige çıkardınız.. Birçok şansızlıklar yaşadınız.. Çok ağır eleştirilerde bulunanlarda oldu ama herkes gördü ki zaman sizi ve sisteminizi haklı çıkardı..Umarım sizi acımasızca eleştirip amerikalıların şovuyla bir yerlere gelmeye çalışanlar şimdi en azından gıklarını çıkaramadan hafifte kıskanarak sizi izliyorlardır.. İnanıyorum ki sizi ileride milli takımda da göreceğiz.. Daha nice zaferlere Koca Yürekli Hocam..