9 Aralık 2010 Perşembe

Gospic: 60 - F.Bahçe: 92 (Namağlup Seri Devam Ediyor)

İstanbul'da 109-92 mağlup ettiği rakibini Hırvatistan'da da rahat bir oyunla geçen F.Bahçe, bu kez sadece 60 sayıya izin verirken ürettiği 92 sayıyla kendi hücum ritmini bozmadan galibiyete ulaştı. FB-Tv yayın yapamadığı için tamamını seyretme şansım olmadı fakat netten bir kısmını izleyebildim. Alışık olduğumuz üzere baskın bir F.Bahçe vardı yine, sürprize hiç izin vermeden 40 dakikayı domine ettiler. 30-21 önde kapattığı ilk periyodun ardından soyunma odasına da 48-35 önde giren sarı lacivertliler, 3. on dakikada yalnızca 7 sayıya izin vererek yakaladıkları 28-7'lik seriyle maça noktayı koydular. Tam 4 oyuncunun 11 ve üzerinde skor ürettiği F.Bahçe'de, Penny Taylor 19 sayı - 12 ribaunduyla double double yaparken Taurasi ve Matovic ikilisi de 18'er sayıyla gereken katkıyı yaptılar. Bu haftadan sonra arka arkaya iki deplasmanı daha var sarı lacivertlilerin. Önce Euroleasing, ardından Gydnia deplasmanına konuk olacaklar. Grubun finali ise Ekaterinburg'la Caferağa'da olacak. İlk tur sonunda 1. sırayı kapmak için önemli bir adım atıldı, devamı için eşleşmeler de belirlenmeye başlayacak ilerleyen dönemde.

Gospic Crotia (60): Jelena Ivezic 8 (4 ribaund- 3 asist), Sandra Madir 18 (5 ribaund- 4 asist), Maurita Reid 12 (5 ribaund- 2 asist), Martina Gambiraza, Ivana Jurcevic 11 (3 ribaund), Snezana Aleksic, Iva Badanjak 4 (4 ribaund), Ana Vrsaljko 4 (3 ribaund), Michelle Maslowski 3 (2 ribaund)

F.Bahçe (92): Hana Horakova 2 (5 ribaund), Birsel Vardarlı 11 (5 ribaund- 1 asist), Esmeral Tunçluer 7 (5 ribaund- 2 asist), Şaziye İvegin 6 (1 ribaund), Nevriye Yılmaz 8 (7 ribaund- 6 asist), Anna Vajda 1 (5 ribaund), Diana Taurasi 18 (5 ribaund- 4 asist), Penny Taylor 19 (12 ribaund- 2 asist), Ivana Matovic 18 (2 ribaund- 3 asist), Nevin Nevlin 2

4 Yorum Yapılmış:

Selami dedi ki...

@ dejavu

Maçı ancak Fiba'nın sitesindeki canlı skordan takip ettim,maçı kısmen de olsa nereden takip ettiğini yazabilir misin? Zira önümüzdeki haftada aynı şeyin yaşanması muhtemel.

Selami dedi ki...

Bu arada bu kadar rahat oynanan maçta,Taurasi ve Taylor'ın son çeyrek oynamadığı bir ortamda Horakova yine 2 sayı,inanılır gibi değil,Anna Vajda 1 sayı,Final-four için bu iki isim de değişiklik gerekebilir,geçen sene bitince inşallah Sandra Gruda'yı alırlar demiştim,ama hoca memleketlisini getirdi,Gruda'yı da Ekaterinburg kaptı,çok ciddi katkı sağlıyor oraya.

dejavu dedi ki...

Gospic'in sitesinde çok kaliteli olmamakla birlikte maç yayını vardı, oradan takip ettim. Twitter'dan linki yazmıştım aslında, haftaya da bulabilirsek yazarım yine, aklında bulunsun.:)

Çağlar..

Selami dedi ki...

twitter ve facebook'a üye değilim,siteye koyabilirsen çok makbule geçer.