1 Aralık 2010 Çarşamba

Günün Karesi (Andre Smith & Zvonko Buljan)

Sezon başında bu ikilinin arasında geçen tatsız hadiseyi hatırlarsınız. Buljan'ın canice yaptığı hamle sonunda Andre Smith uzun bir süre sahalardan uzak kalmıştı. Bornova bu olayın ardından sessiz sedasız yollamıştı Buljan'ı. Ama 'Dünya küçük' ve 'Kader ağlarını örmüştü bir kere' sözlerini hatırlamamızı sağlayan bir şey oldu ve o Buljan, Pınar Karşıyaka'nın EuroChallenge grubundaki rakiplerinden biri olan Apoel Nicosia'ya transfer oldu.

Karşıyakalı taraftarların 'Arena'ya bekliyoruz' dedikleri adam Arena'daydı dün. Haklı olarak -ama medeni de bir şekilde- bir tepki göstermiş Karşıyakalılar. Fazlası ya da aşırısı yokmuş. Buljan'ın da pek öyle oynayacak kafası yokmuş zaten. 8 dakikacık sahada kalabilmiş, potaya tek bir top gönderememiş, 1 ribaund 1 de top çalması var. 3 top kaybı ve yaptığı 1 faul de negatif hanesinde yazanlar. Ki o tek faul de Andre Smith'e kaptırdığı bir top sonrasında aldığı sportmenlik dışı faul. O noktada da büyük bir tepki gelmiş tribünden. Buljan cephesinde bunlar olurken Andre Smith ise büyük bir hırs ve iyi bir basketbolla maçın kahrmanı olmayı başardı.

Dün 5 maç oynandı ama herhalde günün yani dünün karesi şu yukarıdaki kare olsa gerek. Andre Smith & Zvonko Buljan. Yanyana, yakın temasta. (Fotoğrafı ve bilgileri ulaştıran Ulaş Sağ'a kocaman teşekkürler)

9 Yorum Yapılmış:

Murat dedi ki...

Dün Buljan'a tribünden bağırış çağırış şeklinde küçük gruplar tepki gösterdi. Tribünün büyük çoğunluğu zaten farkında değildi 3 ay önceki olayın.

Geçen olaydan sonra ne kulübü Bornova ne de kendisi özür bile dilememişlerdi. Bugün de gördüğüm kadarıyla maçtan önce Andre'den yine özür dilemedi.

Buljan, özür dilemeyi bırakın, özellikle ikinci yarıda oyundayken bazı pozisyonlarda Andre'yle hırçın şekilde uğraşmasıyla nasıl bir adam olduğunu gösterdi tekrar. Andre'yi tebrik ediyorum, çelik gibi sinirleri varmış.

henry turner dedi ki...

dün oynanılan maçta buljan sadece sahadaydı. ama andre kendısındeydi ve bunu 22 sayı 12 reb ile gösterdi. basketbol oynayamama tehlikesi ardından bu performansı sergilemesi hırsının göstergesi gibiydi. buljan ın kaybettiği top sonrası andre ye yaptığı sportmenlik dışı faul tansiyonu yükseltti ve o sırada andre nın yumruklarını sıkıp gel gel demesi buljan a iyi bir mesaj oldu.

Adsız dedi ki...

Evet önemli anektod topu kaptırdıktan sonra sportmenlik dışı foulu yaptıran kişinin Andre olmasıydı. Bu foulden sonra zıplayarak gel gel yaptı ve Apoel mola aldıktan sonra Andre en ateşli taraftarın oraya giderek alkış aldı bütün salondan. Aslında o kare de çok güzeldi. Maçın anıydı da oydu bence, aklımdan silinmez.

tamer dedi ki...

hersey ortada andre en iyi cevabı verdi.muhtesem donus, galibiyet ve double double

cannksk dedi ki...

Buljan maçın başındaki seramoniden sonra oyuncular el sıkışırken Andre'ye elini uzattı ama Andre transit geçti. Benchin arkası ise oyunda olsun olmasın devamlı uğraştı Buljan ile. Top eline geldiğinde falan deli gibi ıslıklandı ki gelen 4 topu da kaybetti zaten hatta bir pozisyonda potaaltından oyuna başlarken guardına bile atamadı topu ama istatistiklere göre guarda yazılmıs sanırım o top kaybı. Tribünün haberi olmamasından ziyade sanırım takım arkadaşlarının ve staff'ın haberi yoktu çünkü uğraşıldıkça garip bir şekilde tribüne baktı ve ne oldu diye sordu benchtekiler

metiuw dedi ki...

Smith'in geri döndüğü ilk maç olmasıylada çok enteresan olmuş bu kare. Bu göstermiş olduğu performansı onada bağlayabiliriz. Karşıyaka adına sevindirici bir durum. 4 numarada sıkıntı yaşıyorlardı. artık çok daha iyi olacaklardır.

Miksiyon dedi ki...

@canksk
Bencin arkasına bekleriz senide çok eğlenceli oluyor heleki buljan gibi en ufak bir laf atmaya bile tepki veren profesyonel olamayanlar olunca:) Ayrıca 4-5 kez hocasına gidip oyuna girmek istediğini söyledi emrivaki yapmaya çalıştı ama oturttular yerine:)

Erinc Atilla dedi ki...

yanlis anlasilmasin bu arada, bornova, buljan'i andre smith'e yaptigindan dolayi gondermedi...performansini begenmedigi icin gonderdi...bu konuda dostane (!) tavirlari sebebi ile burdan bornova yonetimine bir kez daha tesekkur ederim (!)

EKarademir dedi ki...

Burası bizim çocukların atışma noktası olmuş yahu =)..

Geçen akşam Aclan abi (Kavasoğlu) ile küçük bir sohbet esnasında kullandığı cümle şuydu; " haa buljanmı sallayın onu delinin teki zaten" ..

Herkese sevgiler