14 Aralık 2010 Salı

Hemofarm: 101 - Beşiktaş CT: 100 (Chatman Yetmedi)

Sırbistan deplasmanındaydı bugün Beşiktaş Cola Turka. Allen Iverson'ın yokluğunda coştukça coşan Mire Chatman'ın 43 sayı - 7 ribaund - 3 asist - 3 top çalmalık büyük oyununa rağmen, Serhat & Ignerski'nin skora katkılarına rağmen, uzatma dakikalarında İsmail Çevik'ten gelen ekstra performansa rağmen kazanamadılar maçı. Çünkü savunamadılar. Gerçi karşılarındaki Hemofarm da savunma yapmaktan bir hayli uzaktı. Ama kazanan onlar oldular. Her iki takımın da uzatma dakikalarında savunmalarına güvenemeyip, önde olmalarına rağmen taktik fauller yapmaları da savunma aczlerinin bir göstergesiydi. Son topu İsmail Çevik gönderdi potaya, zordu pozisyonu ama fena çıkartmadı topu, olmayınca galibiyet de olmadı.

Asvel'in Goettingen deplasmanında son çeyrekte mucizevi bir şekilde çıkarttığı galibiyet, Beşiktaş Cola Turka'nın bir üst tur şansını matematiksel olarak devam ettirdi. Alınacak iki Goettingen galibiyeti ile tamamdır bu iş. Perşembe günü tekrar maçında Almanya'da dananın kuyruğu kopacak.

KK Hemofarm (101): Miljan Pavkovic 16 (2 ribaund- 2 asist), Mustafa Abdul-Hamid 12 (2 ribaund- 3 asist), Bojan Krstovic 4 (3 ribaund- 4 asist), Marko Sutalo 8 (2 ribaund- 1 asist), Milan Macvan 22 (9 ribaund- 3 asist), Boris Savovic 23 (7 ribaund- 1 asist), Milos Borisov 3 (6 ribaund), Nikola Knezevic 3, Jerome Jordan 10 (5 ribaund )

Beşiktaş Cola Turka (100): Fedor Likholitov 10 (11 ribaund- 1 asist), İsmail Çevik 3 (2 ribaund- 1 asist), Bekir Yarangüme 3 (2 ribaund), Mustafa Abi, Cüneyt Erden (1 asist), Serhat Çetin 12 (1 ribaund- 4 asist), Michal Ignerski 19 (9 ribaund- 1 asist), Mire Chatman 43 (7 ribaund- 3 asist), Cevher Özer 6 (7 ribaund- 1 asist), James Ogilvy 4 (1 ribaund)

11 Yorum Yapılmış:

bahadır dedi ki...

atarak hangi önemli maçı kazanacaz çok merak ediyorum.

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Hakem yorumlarına çok kızarım ama bu sefer bir ara üst üste çok değişik düdükler geldi.

strwind dedi ki...

O son teknik faulu yapmayacaktık birader...

78ers dedi ki...

chatman'in 53 ratingi kadar dikkat cekici olan 45 dakika oynanan ve 100 sayi atilan bir macta bjk'de ratingi 5 ve uzerinde sadece 3 oyuncu var.

strwind dedi ki...

vay anasını ya hala üst tur için şans var mı ben mi yanlış görüyorum,asvel göttingeni yendi,eğer göttingeni iki maçta da yenersek çıkıyo muyuz yoksa?Biraz zor ama olmayacak iş değil,ama bu beşiktaş adamı kanser eder orası kesin.

koray dedi ki...

Almanyadaki maçı kazanırlarsa istanbulda rahat yenerler o takımı hatta Asvel Hemofarm'ı yenerse grup lideri bile çıkar BJK.

Yalnız 40 dk oynayan Chatman 48 saat sonraki deplasmanda ne yapar o önemli

Erol Kaya dedi ki...

Burak Bıyıktay için üzülerek belirtmeliyim ki -tüm iyi niyetine rağmen- çok başarısız bir antrenörlük örneği sergiledi bu akşam. Takımına oynattığı oyun için söylenecek çok kilişe sözler var. Kötü bir NBA takımının hücum sisteminde bile daha fazla varyasyon vardır. Biliyorsunuz NBA'de hücumlar birebir zorlamalar, hücumun 5. saniyesinde saçma sapan şutlar üzerine kurulu. Bugün Beşiktaş CT aynen öyle bir oyun oynadı. Özellikle ikinci yarıda topu eline alan hücumun ilk 10 saniyesinde üçlük atmak için elinden geleni yapıyordu.(28 üçlük denemişiz)

fdlmania dedi ki...

''Biliyorsunuz NBA'de hücumlar birebir zorlamalar, hücumun 5. saniyesinde saçma sapan şutlar üzerine kurulu.'' Son zamanlarda okuduğum en yüzeysel yorum olmuş bu..

Adsız dedi ki...

Evet mesela NBA'de triangle offense diye bir şey vardır. Üçgenin köşelerine geçer oyuncular sırayla satarlar. Yorum yaparken uçmamak lazım...

Gürkan Alkan dedi ki...

Maçları alsak ne olacak ki sanki.. Basket şubesi diplerde.. İskelet kadro kurmamız lazım önce. Ama ondan da önce basketboldan anlayan, futbolla bağı olmayan birini şubenin başına getirmek gerek..

Sinan Doğan dedi ki...

Beşiktaş iki maçı kazanır ve gruptaki diğer maçı Asvel kazanırsa tüm takımlar 3 galibiyette olacak eğer böyle olursa averaj muhabbeti nasıl sonuçlanacak bilmiyorum. Şayet Beşiktaş iki maçı kazanır diğer maçı ise Hemofarm kazanırsa Beşiktaş grup ikincisi olarak bir üst tura çıkar...