23 Aralık 2010 Perşembe

Karşıyaka İstanbul'a Genç Takımla Geliyor

Kıbrıs Rum Kesimi'nde yaşadığı çirkinliklerin ötesinde ölüm tehlikesiyle karşı karşıya gelen Pınar Karşıyaka, hafta sonu deplasmanda oynayacağı Beşiktaş Cola Turka maçının ileri bir tarihe ertelenmesi talebinin kabul edilmemesi üzerine az önce resmi site üzerinden yazılı bir açıklama yaptı. Bu haftanın modası olarak 'Basketbol Federasyonu'nu Kınıyoruz' başlığıyla yapılan açıklamada ileri tarihe ertelenme talebinin kabul görmemesi üzerine, maç cumartesiden pazar gününe alındı, karşılaşmaya 94-95 doğumlu genç takım oyuncularından oluşan 7 kişilik bir ekiple katılacağını açıkladı Karşıyaka Spor Kulübü. Federasyon Başkanı Turgay Demirel'in yaşanan olaylar üzerine herhangi bir taziye mesajı iletmemesinin de altının çizildiği ve bu konuda en az bu karar kadar önemli, net bir vurgunun yapıldığı açıklamanın tamamı şu şekilde:

Türkiye Basketbol Federasyonu'nu Kınıyoruz

Bilindiği üzere geçtiğimiz Salı günü akşamı Kıbrıs Rum Kesimi’nde oynadığımız FIBA EuroChallenge Cup G Grubu son maçının ardından, asla kabul edilemeyecek ve spor ahlakına kesinlikle uymayacak olaylar nedeniyle kafilemiz zor anlar yaşamış ve görüntülerde de belli olduğu üzere ölüm tehlikesi atlatmıştır. Böylesine zorlu saatler geçiren ve her şeyden önce canını korumak adına kendisini savunmak zorunda kalmış olan kafilemiz, fiziksel ve mental açıdan oldukça yorgun düşmüştür. Bu nedenlerle de dün yurda ayak basılmasıyla birlikte ortaya çıkan psikolojik çöküntü sebebiyle takımımız henüz idman yapamamıştır.

Bu koşullarda hafta sonu Akatlar Cola Turka Arena’da oynanacak olan Beşiktaş Cola Turka maçının ileri bir tarihe ertelenmesine yönelik başvuru, Karşıyaka Spor Kulübü Basketbol Şubesi tarafından resmi olarak yapılmasına rağmen, Türkiye Basketbol Federasyonu maçın oynanış tarihini sadece 1 (bir) gün ileri alarak, 25 Aralık Cumartesi gününden 26 Aralık Pazar gününe kaydırmıştır.

Bizler, sporu çok seven Karşıyaka Spor Kulübü olarak her zaman Türk Gençliği’ne hizmet etmeyi amaçlayan bir yapıya ve yapılanmaya sahibiz. Lakin psikolojik durumu dış kaynaklı olaylar sebebiyle dibe vurmuş sporcularımızın da sahada ne kadar olabileceği, Türk Basketbolu’nu yöneten kısım tarafından değerlendirilmemiştir. Oysa daha geçen hafta Beşiktaş Cola Turka takımının Beko TBL’de oynaması gereken 10. Hafta müsabakası, yalnızca yorgunluk sebebiyle 19 Aralık 2010 tarihinden, 12 Ocak 2011 tarihine ertelenmişti.

Yaşanılan tüm olaylar açıkça her yerde ortadayken, sayın Türkiye Cumhuriyeti Devleti Başbakanı, sayın Türkiye Cumhuriyeti Devleti Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti Dışişleri Bakanı’nın gösterdiği büyük ilgiye ve durumun hassasiyetine dikkat çekmelerine rağmen, var olduğu iddaa edilen Türk Basketbol Ailesi’nin başındaki isim olan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel’in Karşıyaka Spor Kulübü’ne herhangi bir taziye mesajı dahi göndermemesi, kendisiniz kulübümüze bakış açısını açıkça ortaya sermiş ve bizleri derin üzüntüye sevk etmiştir.

Söz konusu durumlar ortadayken Türkiye Basketbol Federasyonu'nu almış oldukları karar nedeniyle esefle kınarken, Karşıyaka Spor Kulübü Basketbol Şubesi olarak aldığımız karar ile hafta sonu Akatlar Cola Turka Arena’da oynanacak maça 94 – 95 doğumlu genç takım oyuncularımızdan oluşan 7 kişilik kadroyla katılacağımızı bildiririz.

Karşıyaka Camiası’na ve Spor Kamuoyu’na duyurulur.

Karşıyaka Spor Kulübü Basketbol Şubesi

44 Yorum Yapılmış:

hasanerdem dedi ki...

Helal olsun Karşıyakam !!!

disc erec dedi ki...

Federasyon başkanının yaşananlara karşı tepkisizliğinin mantıklı bir açıklaması olabilir mi?

tamer dedi ki...

Mantıklı bir açıklaması olamaz tüm Türkiye iki gündür bu haberi konuşurken olamaz.

koray dedi ki...

Bu ortaya çıkan "psikolojik çöküntünün" (o da ne demekse) kriteri nedir ? Buna kim karar verdi ? Tüm oyuncularda mı oldu ? Psikolojik durumun dibe vurması ne demek oluyor.

Sonuç olarak açıklamanın bu ve benzeri kısımlarının şu hali ile hiç bir anlamı yok ve geçerliliği yok.Tıbbi bir durumdan bahsediyorsak buna karar verecek olan bu işin profesyonelleri.

Alıntı yapılan açıklamadaki ifadelerden anlaşıldığı kadarı ile bu açıklamanın temelinde profesyonellerin herhangi bir raporu falan yok (psikolojik çöküntü gibi ifadelerden belli)

Alırlar hangi oyuncularda Akut stres reaksiyonu oldu ise (bu aşamada başka bir tanı olamaz) ona dair rapor (her oyuncu için ayrı ayrı).Şu oyuncularımızda şöyle bir durum şu sağlık kurumunun raporu ile tespit edilmiştir diye (yada en azından şu ruh ve sinir hastalıkları uzmanının raporu ile) o zaman bir anlamı,geçerliliği olur.

koray dedi ki...

Ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı olacak :)

orkun dedi ki...

"koray" nickli yorumcunun Turgay Demirel olduğunu düşünüyorum, bu ruh halinin başka bir açıklaması olamaz.

HotSauce21 dedi ki...

koray'ın içine turgay demirel kaçmış

pinarfiliz dedi ki...

@ koray

o zaman senin mantığınla bjk nin maçı da niye ertelendi.sende bana yorgunlugun bir tanımını yapı versene.

o maç ertelenebiliyorsa bu maçta ertelenebilirdi.hiç laf kalabalığı yapmayın.

Not:Karşıyakalı değilim sadece bir basketbol severim.

tamer dedi ki...

pinarfiliz adlı kullanıcının yorumunun altına imzamı atarım.

karsiyakali dedi ki...

genç takımın bölgesel lig maçı var tire belediyesiyle yıldız takım oynar

Necromancer dedi ki...

bana yorgunluğunu tanımını yapabilir misin Koray? Daha ne olması lazımdı, nasıl bir sebep lazım acaba? 1000 kişinin sahaya inip saldırması, sopalı maskeli heriflerin tünelde yol kesmesi. sığındığın odaya gaz bombası atılması. yeterli değil mi bu sebepler psikolojik olarak? illa uzman mı olmak lazım? Türkler aşina olduğu halde bu kadarını onlar bile görmemişken DAvid Holston ve Osiris Elridge'in ruhsal durumunun nasıl düzgün olmasını bekleyebilirsin ki?

burakt dedi ki...

@Koray
ben karsıyakaya sempati duymayan biri olarak şunu net olarak soylemeliyim sen o salonda olsa ve ustune okadar kişi gelse muhtemelen altına eder(Ölüm korkusuyla) yada uzun süre Ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanları tarafından tedavi gorurdun sanırım...

Ayrıca habere gelince TURGAY DEMİRELLE bi yemek ayarlayalımda Bu ulke basketbolunu nezaman rahat bırakacak öğrenme fırsatı kazanalım son haftaa aziz abisinin canı yandıyaa karsıyakada hemen durumu toparlaması lazım bak bende onları nası zor duruma soktum abi diye telefonda açmıştır eminim...

jbck dedi ki...

@burakt
Bu kadar mesaj olmuş daha fenerbahçe denmemiş derken olay gene bize dönmüş. Aynen devam bunun da sebebi biziz.

Ferhat dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
GreenTuborg dedi ki...

ulan aziz yıldırım neyse

animal-instinct dedi ki...

ksk genç takımı nergiz olarak bölgesel lig'de oynuyorlar. kural olarak bir oyuncu 3 kategoride birden oynayamaz. bu yüzden buna imkan yok.

yıldız takım aynı zamanda gençler'de de oynadığı için a takım'da oynayamaz.

o yüzden biraz düşünülmeden yapılmış bir açıklama gibi geldi..

exclusivefor80 dedi ki...

bravo basketbol şube ..son 2 yıldır cok büyük işler yaptı..bu acıklama ile tavan yaptılar..exclusive bunu begendi

koray dedi ki...

@Pınarfiliz emriniz olur vereyim tanımını :)laf kalbalığı kriterlerinizi bekliyorum.

Yorgunluk ile Akut stres reaksiyonunu kıyasladığınıza göre konuya son derece hakimsiniz.

@Orkun ruh hali ile ilgili fikir beyan ettiğinize göre bu işten anlıyrsunuz KSK'li oyunculara da verin gereken raporu olay olsun bitsin.

Şimdi blog'a yorum yazmak ile koskoca ve köklü spor klübünün açıklama yapması farklı blog'a yorum yazan herhangi biri o ruh hali bu ruh hali diye içinden geldiği gibi konuşuabilir.Ağızlar torba değilki büzesin ama açıklama yapan bir spor klübü olunca psikolojik çöküntü,dibe vurma gibi kıymeti kendinden menkul kavramlar yerine mevcut durumun bilimsel karşılığı ne ise onu yazsa idi resmi açıklamada birde hekim yada kurum raporuna atıf yapsa idi bir anlamı olacaktı ( ortada böyle bir durum varsa ki olabilir bunu yapmak çok zor da değil).

Şu hali ile kullanılan tabirler ancak herhangi bir blog'a yazılan bazı yorumların ciddiyetinde ve geçerliliğinde kalıyor.

Neyse benim niyetim üzüm yemek bağcı dövmek değil.Şu hali ile o açıklama tamamen havada kalıyor malesef.Benim dediğim yöntemle açıklama metninin altı doldurulmuş olurdu.

koray dedi ki...

@68 saat ile ilgili konuyu Ferhat söylemiş bende öğrenmiş oldum

@Burakt,Necro

Bende diyorum ki madem böyle bir durum var bu iş bence şöyle bence böyle ben sanırıma kalmasın.Sebepler yeterli mi değil mi gibi bir polemikte olmasın.İşin ehilleri gereğini yapsın.

maşallah herkes psikiyatrist burada sanırım :)

nonstop dedi ki...

bence ksk a takımı ile çıkar maça, sadece turgayın bi taziye mesajı bile göndermemiş olmasına içerlemiş yöneticiler. biride turgaya olayı anlatsın yaw belli ki adamın haberi yok olaylardan ya da istanbul dışındaki takımlarında tbfye dahil olduğunu bilmiyor.

vadi dedi ki...

aminal-inscit
rahat ol basketbol şube okumuş çocuklardan oluşuyor nergizin dışında yarışmacı genç takımıda var karşıyakanın rahatlıkla o takımlada oynayabilirler

bir sözde ferhat ve koray kardeşle re evet haklısın yönetmelikte oynanacak 2 maç arası 68 saat olacak diyorda senin federasyonun konu ksk olunca kuralı unutuyor nasılmı gel ferhat beraber hesaplayalım ksk fenerbahçe maçını pazargünü saat 13 de oynadı ksk apoel maçınıda salı 19 daydı ee ne oldu 68 oldumu?olmadı dimi ferhatım olmaz olmaz boşuna tekrar tekrar toplama söz konusu ksk oldumu bu hesaplar hiçbir zaman tutmaz

Mustafa Demir dedi ki...

Karşıyaka camiasına ,özellikle basketbol takımlarına her zaman sempatim olmuştur ama bu erteleme isteği bana çok da mantıklı gelmedi.Bu durumu Beşiktaş maçının ertelenmesiyle bir tutan arkadaşların mantıktan uzaklığı da tartışma götürmez.Beşiktaş'ın maçı ertelenmemiş olsaydı 1 haftada 3 değişik ülkede 4 maç yapmış olacaktı ki Avrupa'daki hava koşulları rötarlı yolculuklar da hesaba katılmalı.Karşıyaka'nın maruz kaldığı olaylar tabi ki moral bozucu ama olaylar Karşıyaka'nın seyahat programında bir değişiklik olmasına sebebiyet vermemiş ve ekstra fiziksel yorgunluk olmamıştır.Zaten Rum Kesimi'ndeki maç salı günüydü şu anda maç pazar gözüküyor.Bu kadar büyütülecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.Turgay Demirel'in çoğu tavrı gibi olaylar sonrasında Karşıyaka'dan hiçbir yetkiliyi aramamış olması skandaldır ama bu erteleme talebinin reddi gayet normaldir.Karşıyaka takımı da tam kadro Akatlar'a gelip kendilerine yakışanı yapmalıdır.

Alphan Aksoylar dedi ki...

yazıklar olsun Turgay Demirel, artık İSTİFA!!!

burakt dedi ki...

@jbck

Olayı fenerbahceye getirdiğim yok ben turgay demirelin nası bı adam olduğunu solemek istedim ayrıca hea eğer fıkrımı soruyosan yıllardan beri turgay demirelin fenere yaptıgı kıyaları yada aziz abisiylee nekadar yakın olduğunu bilmeyen yoktur burdaki olay turgay demirel paşanın ulke basketbolunun 1 numaralı adamıyken bu ülkenin takımının başına gelen bir olay için taziye msjı bıle yollamamiş olması benim anlama ıhtımalım yok...

@Koray
işin ehlileri yapmalı kabul ediyorum ama herşeyde karar alınması beklenmezz bazı seylerde insani duygular dusunceler gırmeli devreye goruntuleri izleyincee zaten nedemk istedigim bence cıkıyo ortaya...

Tatü dedi ki...

Basketbol şubesinin gözlerinden öpüyorum bu karardan dolayı.

koray dedi ki...

@burakt KSK koskoca klüp iddaa ettikleri gibi bir sonuç doğdu ise gereğini yapmaları çok zor değildi.

Luke dedi ki...

Tamamen doğru ve Türk basketbolu için bir o kadar da düşündürücü bir karar. Turgay Demirel federasyonu her zamanki gibi, kendisine oy ve prestij sağlayacak olaylar dışında var olan her şeye kör gözleriyle bakmaya devam ediyor! KSK yönetimini bu sembolik ama çok önemli kararından dolayı kutluyorum.

jbck dedi ki...

@burakt
Bunun Aziz Yıldırım'la alakası nedir ben onu anlamıyorum. Ne diyecek arayıp Turgay Demirel'e Karşıyaka'ya taziye mesajı yollamamı diyecek. Organik bağ artık bitmiştir, Tanjevic, Mahmut Uslu nihayet gitmiştir Fenerbahçe'den, bize verdikleri zarar ortadadır. Aziz Yıldırım her olaya bu kadar dahil olsaydı, iki sene önce final serisinde taraftar çıldırırken Mehmet Topuzun peşinde dolaşmazdı.

Ferhat dedi ki...

@vadi
Burada Karşıyaka haksızdır şeklinde bir açıklama yapmadım seninde bildiğin gibi. Sadece diğer karşılaşmanın ertelenme sebebini belirttim konuda geçtiği için. Bir takıma yapılıp diğerine yapılmıyorsa bu Federasyonun tutumundadır, zaten asla savunmam özellikle böyle bir durumdaki olayı. Farklı yerlere çekmeye gerek yok konuları.

burakt dedi ki...

@jbck
Zaten sorun orda ben aziz yıldırım arar demiyorum bu adam ole bi adam ki(turgay demirel) hıc cekınmeden arar bu aldıgı kararı soler bundan nemalanmaya calişir aziz yıldırımın gozunu boyamaya çalışır yoksa burda aziz yıldırım ararda emreder felan demiyorum zaten ilgilendiren bi durum değil feneri amaa her nekadar benımkı komple teoriside olsa(umarım) ona o telefonu açma yüzünü veren ve zamanında hoş beş ayagı yapan aziz yıldırımın suçu yok değilldir hea kaldiki sen zaten mehmet topuz olayıyla aziz yıldırıma bakışını yansıtmıssın okonuda da katılıyorum sana...
benım solemeye çalıştığım esas şey TURGAY DEMİRELİN arkasındakiler nezaman yeter ona dicek merak ediyorum kene misali ülke basketbolu için...

Romantik Fanatik dedi ki...

Çıkıp oynayacaklar bence. Ve bu hırs ve motivasyonla maçı da kazanacaklar. İsteyenle iddiaya da girerim:)

sinan dedi ki...

adamlar sonuna kadar haklı ya koskoca fedarasyon kurumu! şu saldırı olayına nasıl bir geçmiş olsun veya kınama yayınlamaz olacak iş değil.

animal-instinct dedi ki...

@vadi ,

ben çok rahatım güzel kardeşim. biraz sakinleş, adımı doğru oku, elini yüzünü yıka, ondan sonra gel..

ksk genç takımı = ksk yıldız takımı (95).

nergiz a takımı = nergiz genç takımı (93-94 doğumlu ksk'nın genç (a) takımı)

animal-instinct dedi ki...

95 doğumlu oyuncular zaten yıldız+genç takım oynuyor. nasıl olacak da 3. bir kategoride oynayacaklar..

Gökhan dedi ki...

Hey millet uyanin bir gün ayni olay sizin takiminizin basinada gelebilir!Komplekslerimizi kenarda birakip akli selim yorumlar yapalim.Ülkemizi temsil eden asırlık Çınar Karşiyakanin basina gelmedik kalmadı insanları yanlış yonlendirip kisisel hırslarıniz kusup insanların ekmegine yağ sürmeyin.Yapılanlara taraf olursak Türk Basketbolunun bertarafına göz yummuş olucaz.Dikkatinize

henry turner dedi ki...

yaş farketmez karşıyaka çıkar oynar. en iyi yaptığı iş olan mucadeleyı sahaya yaansıtır!

Tatü dedi ki...

Bu şaçmasapan yuroçelınçtanda çekilmeli karşıyakam bence birileri artık tepki koymalı bu oc yunan lobisine.

Tatü dedi ki...

Ayrıca turgay demirel'i de adnan oktar'a havale ediyorum.
(kedi canını senin)

Sarıkaya dedi ki...

@ Koray : Tabi 1993'de Torino'da Aris taraftarı ve 2000 F4'da Selanik'de Pao taraftarı, görünümlü hayvanlar ile burun buruna gelmemiş birinin işkembe-i kübradan sallaması çok kolay!:-(( Mesele içine Turgay Demirel kaçması değil bence HotSauce21 kardeşim!:-))

Cagdas dedi ki...

Ksk psikolojik olarak bir çöküntü yaşamış olabilir. Zor Bir atmosferden çıktılar. Ama Türkiye'ye dönmeleri gereken gün döndüler. Olaylar ne kadar üzüntü verici olsa da Maçın 1 gün ileri alınması bile güzel birşeyken Ksk'nın genç takımla oynayacağını belirtmesi olaylara farklı bir boyut kazandırdı. İddaa günümüzde çok popüler bir sektörken şuanda bu açıklama ile beşiktaşa iy1 - ms1 oynayan binlerce kişi vardır. Ksk bu kararından vazgeçip maça Normal Kadrosu ile çıkarsa o zaman ne olacak? Futbola baktığımızda şuanda 3 büyükler ne kadar sıkıntılı da olsa olaylar kurumsallık çerçevesinde gidiyor gibi gözüküyor. Ama Basketbol'da Federasyon'dan tutunda birçok kulübe kadar kurumsallıktanyana birşey göremiyoruz. Bence Basketbol'da ilerleyemememizin bir nedeni de bu.

koray dedi ki...

@Sarıkaya birşey olmamıştır çıksın oynasınlar diyen yok.Ortada bir etkilenme durumu varsa bunun kararının kim tarafından verileceğini söyledim.Anlamak yada anlamamakta özgürsünüz tabi ayada anlayamamakta her ne ise..

Çok dramatik adli sonucu olan olaylarda da madurun alacağı cezayı madurun etkilenmesi yada etkilenmemesi belirler mesela.Orada da madur kesin etkinenmiştir denmez.Bunun tespitini kimin hangi yoldan yapacağı bellidir .

Tamam o kadar eminsiniz madem etkilenmişler (ki etkilenmiş olabilirler).Bu durumda bu konu ile ilgili kararı tıp insanları verir.Yok abi badire çok büyük ben biliyorum kesin etkilenmişlerdir gibi amprik bir yöntem yok.

O yöntemler nette yorum yazarken kullanabilecek ciddiyette ancak.

Cakivu dedi ki...

Bu konu bayağı kızışmış :) Karşıyaka'ya bence bu konuda biraz anlayış gösterilmeli. Orada olup, olayı yaşayanlar daha iyi bilirler, ne derece bir kabus yaşadıklarını.

Keza lig de çok kritik bir dönem de değiliz gayet kolay ayarlanabilir takvim. Turgay Demirel'e güvenen kimse kalmadı gibi bir de milli takımın başına Tanjevic direktörlüğünde Nihat İzic'i getirirse tam olacak. Bir an önce yapıcı çözümler üretilmesi gerek çünkü işler iyice cepheleşmeye gidecek ve bu sportif anlamda iyi sonuçlar vermicek bence...

Ayrıca Karşıyaka izin istemese tamam dicem ama klüp federasyona rica da bulunmuş kendine göre ve bencede haklı olduğu sebepler peki federasyon bu tarz bir isteğe neden hayır der? Federasyon başkanının Karşıyaka ile ne problemi olabilir? Anlamak zor gerçekten...

burak35½ dedi ki...

Konuyu hala o, bu klüp olarak değerlediren arkadaşlara aşağıdaki linkteki yazıyı okumalarını öneririm.Konu KSK,x takım değildir ortada bir durum vardır ve gereğini neyse yapılır.Bu kadar basit renklerinizden sıyrılıp bence öle yorumlar yapalım. linke göz atmanız tavsiye edilir.
http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/16608250.asp?yazarid=249&gid=61

Serhan dedi ki...

1986-87 de Cim Bom'u devirip şampiyon olduğumuzdan bu yana Karşıyaka'yı unutamıyor Başkan. Bırakın maçın ertelenmemesini, hadi onu Karşıyaka istedi diye vermedin.

Rumlara verilen ödül gibi cezaya tepki verilmez mi ? Dünya ikincisiyiz diye gerinmekle olmuyor bu işler. Git Türk takımlarının gelecek sene aynı vahşetle karşılaşmamasını sağla bari.

Mustafa Demir şöyle demiş :

"Beşiktaş'ın maçı ertelenmemiş olsaydı 1 haftada 3 değişik ülkede 4 maç yapmış olacaktı ki Avrupa'daki hava koşulları rötarlı yolculuklar da hesaba katılmalı.Karşıyaka'nın maruz kaldığı olaylar tabi ki moral bozucu ama olaylar Karşıyaka'nın seyahat programında bir değişiklik olmasına sebebiyet vermemiş ve ekstra fiziksel yorgunluk olmamıştır.Zaten Rum Kesimi'ndeki maç salı günüydü şu anda maç pazar gözüküyor.Bu kadar büyütülecek bir durum olduğunu düşünmüyorum"

Mustafa Demir, asıl senin yorumun akıl ve mantıktan uzak.

2,5 saat soyunma odasında, canını, "sizi korursak cezasını çekeriz" diyen 5 tane rum polisine emanet ederek, dışardaki ulumaları dinleyerek bekle. Sonra otele git sabaha kadar otur. Sonra iki tane Bakanın ve yüzlerce gazetecinin katıldığı bir karşılamaya katıl (istersen bakanları bırakıp gitselerdi).

Biz burada oyuncularımızı Gladyatör gibi yetiştirmiyoruz arkadaşım. Bunlar insan , o adrenalinden sonra vücut ne hale gelir tahmin etsene . Burada idmanlar tatil oldu . Neymiş beşiktaş çok dolaşmış , hava muhalefeti varmış onların ertelemesi normalmiş.

Bana şunu söyleyin aynı olay taklacı başkanın kolladığı takımlara olsaydı maç ertelenir miydi ertelenmez miydi ?