17 Aralık 2010 Cuma

Karşıyaka'da Omar Sneed Gönderildi

Andre Smith'in sakatlığı sonrası 4 aylık bir sözleşmeyle İzmir'e gelen Omar Sneed'in sözleşmesi yapılan karşılıklı anlaşma sonucu feshedildi. Kaptan'ın dönüşü sonrası yabancı kontenjanına takılan Amerikalı oyuncu, yapılan anlaşma ile birlikte alacaklarının bir kısmından da feragat etti. Ligde oynadığı 7 maçta 13 sayı-4.7 ribaund-2.7 asist ortalamaları tutturan ve saha içinde olduğu kadar parke dışında da farklı etkiler bırakan Sneed'e teşekkür edilen yazılı açıklama da şu şekilde:

'Takımımıza kaptan Andre Smith'in sakatlığı döneminde dahil olan; profesyonelliğiyle, çalışmasıyla, ikili ilişkileriyle teknik ekibimizin ve takım arkadaşlarının sevgisini kısa sürede kazanan Amerikalı oyuncumuz Omar Sneed'in sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiştir. Yapılan anlaşma ile alacaklarının da bir bölümünü bırakan sevgili Omar Sneed'e takımımız için harcadığı tüm emekler adına teşekkür eder, bundan sonraki kariyeri boyunca başarılı olmasını temenni ederiz.'

2 Yorum Yapılmış:

tamer dedi ki...

Osiris Eldridge'de gönderilebilirdi. Omar Sneed daha takım oyuncusu, yaşı gereği daha tecrübeli.Eldridge iyi oyuncu olabilir fakat, takım düzeni dışında çok top kullanıyor. İki tane yabancı 4 numara özellikle ribaund sıkıntısı çektiğimiz de göz önüne alınırsa daha faydalı olabilirdi.Hakan Demir'in ve yönetimin kararı saygı duymak lazım.

Bapsteba dedi ki...

Haberin içeriğinde "karşılıklı anlaşma sonucu fesdildi" denmesine rağmen başlıkta "gönderildi" yazmanız biraz kaba olmamış mı?Yollar ayrıldı vb.bir üslup daha uygun olurdu sanki.