26 Aralık 2010 Pazar

Karşıyaka'dan TBF'e İthafen Bir Açıklama Daha

Bugünkü Beşiktaş Cola Turka maçının ileri bir tarihe ertelenmemesi üzerine Karşıyaka ile Türkiye Basketbol Federasyonu arasındaki karşılıklı resmi açıklamalar devam ediyor. Her iki tarafın birer yazılı açıklamasının ardından Karşıyaka'dan 'TBF'e İthafen' başlıklı bir açıklama daha geldi. '.. kulübümüze bir geçmiş olsun mesajı göndermeyi dahi gerekli görmeyen Turgay DEMİREL yönetimindeki Türkiye Basketbol Federasyonu'na karşı kibar davranmayı biz de gereksiz bulduğumuzdan, düşüncelerimizi kamuoyu ile paylaşmayı uygun gördük.' denilen açıklamada Rum Kesimi'nde yaşanan süreç ve bugünkü maçın ertelenmesi konusunda yakın geçmiş dönemden örnekler yer alıyor. 'Pınar Karşıyaka olarak, bundan böyle biz de olurumuz alınmadan hiçbir maç saatimizin değiştirilmesine rıza göstermeyeceğimizi bildiririz.' açıklaması da dikkat çekici. Bugünkü maça genç takımla çıkacağını tekrar vurgulayan Karşıyaka yönetiminin, Federasyon'la arasının olmadığı uzun yıllardır herkes tarafından bilinirken olayın ilk kez bu ölçüde resmi boyutlarla ve karşılıklı sert açıklamalarla cereyan etmesi de önemli. Açıklamanın tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Açıklamayı neden yayınlamıyorsunuz, sizden bunu beklemezdim vs şeklinde gelen yorumlara ise diyebilecek bir sözüm yok. Tek bilmeniz gereken tüm hayatımızın salt bu site üzerinden dönmediği ve bu işi amatörce, gönülden yapıyor olmamız. Ne an be an gelişmeleri aktarması gereken bir haber sitesiyiz, ne de resmi bir yayın yapıyoruz burada. O an uygun değilizdir, yazamamışızdır buraya. Uygun olan ilk anda yazarız. Bu kadar yani, ötesinde başka anlamlar aramaya gerek yok.

4 Yorum Yapılmış:

basketçi dedi ki...

Türkiye Basketbol Federasyonu İmparatoru Turgay Demirel

Sarıkaya dedi ki...

Turgay Demirel bu işten yakasını nasıl sıyıracak? Çok merak ediyorum.. Zamanında Fenerbahçe'nin maçını ertelemişti mesela. Demek ki, Fenerbahçe'nin meselesi Türkiye meselesiymiş ve fakat KSK gavur takımı kontenjanından oynuyor galiba?

Yanlış anlaşılmasın lafım burda Fenerbahçe'ye değil, Demirel'in tutarsızlığına, arz ederim.

magistram dedi ki...

Federasyonun ve Hakemlerin her takıma eşit uzaklıkta olmaması biz basketbolseverleri basketboldan soğutuyor. KSK bu işte sonuna kadar haklı. (Not: KSK değil, Olin taraftarıyım)

ali dedi ki...

bır yorum yapmıstım turgay demırelın enes kanter hakındakı gorusne hemen fb lı basketbolseverler kendılerıne yapılmıs hakaret anlıyorlar ama onla alakası yok benım sıtemım turgay demırle fb kulubu ve seyırcısıne degıl sadce turgay demırerın fb kulubune yakın olmaya calısması yanlı goruslerı beyanları bunu efes de yasanan kerem dopıngı ve kapanma olaylarında gosterdıgı yanlı goruslerden dolayı soyluyorum bence onun fıbaya baskan olma arzusu degıl fb ye baskan olma arzusu var