30 Aralık 2010 Perşembe

Mahmuti: Seyircimizle Birlikte Kazandık

G.Saray Cafe Crown ile birlikte bu sezon ilk derbi galibiyetini elde eden koç Oktay Mahmuti'nin Florya'da başlattığı basketbol devriminin boyutları ve taraftar üzerindeki etkisi gün geçtikçe genişliyor. Bu etki sezon sonunda bizi F.Bahçe-G.Saray finaline taşıyabilir ki bunun ülkede basketbol anlamında yaratacağı atmosfer de çok değerli olur. Bunu konuşmak için çok çok erken elbette ama ihtimali bile heyecanlandırıyor insanı. Yolun çok başında ve henüz ilk sezonunda bu denli başarılı bir başlangıç yapan koçun G.Saray'ın başında kazandığı ilk F.Bahçe derbisinin ardından maç sonu açıklamaları şu şekilde:

'Ben düzene inanan, çalışmaya inanan bir antrenörüm. Maç içerisinde çok fazla hamle yapmıyorum aslında, çalıştıklarımızı gerçekleştiriyoruz sadece. Amacımız her zaman için sahaya maksimumu koyabilmek. Bazen başarabiliyoruz bunu, bazense başaramıyoruz. Belki çok iyi bir basketbol oynamadık bugün ama mücadelemiz çok iyiydi. Maçın başında çok istekli ama tutuk başladık. Buna rağmen savunmada iyiydik. Ama hücumda istediğimiz akıcılığı yakalayamadık. Son çeyrekte boş atışları değerlendirerek potaya daha agresif hücum ettik ve keyifli bir basketbol oldu. Her zaman söylediğim gibi keyifli ve kaliteli basketbol için de nitelikli 2 takım gerekiyor. F.Bahçe Ülker'in ne kadar iyi bir kadro olduğunu söylemeye gerek yok. Seyircinin de yoğun bir desteğiyle kazandığımız için mutluyum. Seyirci desteğimiz yadsınamaz. Ancak sadece bir maç kazandık. Pazar günü de önemli bir maçımız var.'

1 Yorum Var:

Sarıkaya dedi ki...

Bu etkinin sezon sonunda bizi Efes-G.Saray finaline taşıyabilmesi söz konusu bile değil mi? İhtimal olarak bile mi çok uzak? Yoksa, böyle bi' durumun bi' farkı olmaz, G.Saray seyircisi yine F.Bahçe'ye mi küfür eder?:-))