25 Aralık 2010 Cumartesi

Olin Edirne: 88 - Erdemir: 61 (Edirne'den Çıkış Yok)

Antalya deplasmanında aldığı farklı yenilginin ardından evinde Erdemir'i ağırlayan Edirne ekibi, ilk 2 dakikasında 6-0 geriye düştüğü karşılaşmada ilk 5 dakika sonunda 10-10'da eşitliği sağlarken Seibutis'in basket faulüyle 13-10 öne geçmesinin ardından bir daha yakalanmadı rakibine. Devreyi 18 sayıyla kapatan Renaldas Seibutis önderliğinde içeriye 45-36 önde giren Olin Edirne, bitirici darbeyi ise yine kendi kimliğiyle 3. çeyrekte vurdu. Bu periyotta yalnızca 10 sayıya izin veren Olin savunması, hücumda da Seibutis'in 8 sayısına dışardan Doliboa-Ginevicius-Caner Ercan imzalı üç üçlükle katkı verince finale 67-46 ile oldukça rahat girdiler. Bitime 3.30 kala farkın 15 inmesinin ardından(72-57) alınan koç Gökhan Taştimur molası ve akabinde gelen 8-0'lık Edirne serisi de kapıyı tamamen kapatmış oldu(80-57). Son 21 saniyede gelen 2 ev sahibi üçlüğü de skoru tayin etti.

7-10 ikilik, 2-3 üçlük ve 9-9 serbest atışla maçı 29 sayıyla kapatan Seibutis, maçın yıldızı olurken bunun yanına eklediği 4 asist-4 ribaund da takım oyunu adına oldukça değerli. Seibutis haricinde çift haneye çıkan tek isim ise 11 sayısıyla Doliboa. 4 ve üzerinde skor üreten tam 7 oyuncu var Edirne ekibinde. Asistlerde rakibine 21-10'luk üstünlük sağlayan Olin'de Seibutis'in performansı kadar değerli olan bir diğer istatistik ise Samardjiski'ye ait: 9 sayı-15 ribaund-7 asist-3 blok-1 top çalma. Muazzam bir oyun.

Maç boyunca yalnızca 8 dış şut deneyen Erdemir, oyunu içeriye yıkmaya çabalamış gibi gözüküyor. Barbour'un 4-11 saha içiyle oynadığı bir maçı kazanma ihtimalleri oldukça düşük bu sezon. Norris-H.Demirel-Berent üçlüsünün maçı 1-10 saha içi isabetiyle tamamlaması da çıkmaz yola götürmüş onları. Olin Edirne, 6. galibiyetini alarak nefeslenirken bu galibiyet Edirne'de oynadıkları 6.maçta aldıkları 5. galibiyet. Tek mağlubiyetleri Beşiktaş'a karşıydı. Önemli bir başarı kesinlikle. Erdemir ise bir maçı eksik olarak 8. mağlubiyetini aldı bugün, zor günler devam ediyor.

Olin Edirne (88): Can Akın 7 (3 ribaund- 4 asist), Erdal Bibo 4 (3 ribaund- 1 asist), Vidas Ginevicius 8 (1 ribaund- 1 asist), Renaldas Seibutis 29 (4 ribaund- 4 asist), Caner Ercan 8 (3 ribaund- 1 asist), Predrag Samardjiski 9 (15 ribaund- 7 asist), Reha Öz 6 (1 asist), Seth Doliboa 11 (2 ribaund- 2 asist), Ömer Ünver 6

Erdemir (61): Lamar Johnson 12 (2 ribaund- 1 asist), Altan Erol 6 (1 ribaund), Melih Yıldız 4, Berent Kavaklıoğlu (2 ribaund- 2 asist), Eren Beyaz 2, James Thomas 10 (13 ribaund- 1 asist), Antwain Barbour 10 (2 ribaund- 3 asist), Erkan Veyseloğlu 10 (3 ribaund), Marcus Norris 2 (1 ribaund- 1 asist), Hakan Demirel 5 (2 asist), Melih Sevda (1 ribaund)

6 Yorum Yapılmış:

Mental dedi ki...

Tebrikler Olin Edirne,
İlk senesinde bu denli iyi bir konumda ligi sürdürüyor olmak büyük başarı..
Başta Koç Gökhan Taştimur olmak üzere emeği geçen tüm idari ve teknik kadroyu, oyuncuları ve avrupa kentinin özelliklerini centilmence yansıtan seyircileri tebrik ediyorum..
Umarım ilk senenizde playoff lara kalarak bu başarınızı taçlandırırsınız...

Okan dedi ki...

bu maçları izleyememek çok üzücü

Selami dedi ki...

Adamım Seibutis koparmış yine.

playmaker dedi ki...

EZBERLERİ BOZUYORUZ

magistram dedi ki...

Seibutis ile Samardziski' nin Erdemir maçı sonunda oynadıkları Roman Havasının fotoğraflarını Anıl Bey' in mailadresine gönderdik. Basketbolseverlerin bu görsel şölene tanıklık etmelerini arzu ediyoruz. Sevgiler.

selda dedi ki...

ahmet caki; elinde ribaunt mucidi tomas, esnek ve hareketli silahi barbour, bir okadar da genc silahi olmasina ragmen ligde nal topluyor. bu durumda butcenin azaltilmasi, FB maclarininin arkasına sıgınamaz. erdemir silkinip kendine gelmesi ve buna da antalya maciyla baslamasi gerekiyor