11 Aralık 2010 Cumartesi

Olin Edirne: 92 - MP Trabzonspor: 63 (Olin'den Farklı Galibiyet)

Genel manada sezon başından bu yana olduğu gibi, yine dolu tribünler önünde oynanan bir Edirne maçı ve yine bir evsahibi ekip galibiyeti vardı bugün. Geçtiğimiz hafta Beşiktaş CT'den 88 sayı yiyerek bizleri şaşırtan Olin, bu hafta Trabzonspor'u 63 sayıda tutmayı başardı. İlk çeyreğe etkili bir savunma ile başlayan Edirne temsilcisi maçın başındaki yedi dakikalık süreçte rakibinin sadece 6 sayı bulmasına müsade edip 14-6'lık skorla öne fırladı ve maçın sonuna kadar da oyunu domine eden taraf oldu. İlk çeyrek sonunda on, ikinci çeyrek sonunda on beş, üçüncü çeyrek sonunda yirmi sayı seviyesine gelen fark; maçın sonunda yirmi dokuz sayı olunca Dodo ve MP Trabzonspor kulüp başkanı Saner Ayar'ın bir hayli moralleri bozulmuş. Beş oyuncunun çift haneli skor ürettiği Olin'de, Seibutis 25 sayı-9 asistle haftanın oyuncusu olma noktasındaki iştiyakını bizlerle paylaşmış oldu. Caner Ercan'ın da kaydettiği 17 sayı gelecek haftalar adına değerli. MP Trabzonspor cephesinde ise Michael Wright'ın 22 sayı-7 ribaundu ile Alvin Snow'un 18 sayı-5 asisti takımlarının oyunda kalması için dahi yeterli olmadı.


Olin Edirne (92): Can Akın 12 (2 ribaund-2 asist), Erdal Bibo (1 ribaund-2 asist), Vidas Ginevicius 2 (2 ribaund-4 asist), Renaldas Seibutis 25 (2 ribaund-9 asist), Caner Ercan 17 (2 ribaund-1 asist), Ahmet Kaplan, Predrag Samardjiski 16 (2 ribaund-4 asist), Reha Öz 14 (3 ribaund-1 asist), Seth Doliboa 6 (1 ribaund)

M.P. Trabzonspor (63): İlker Türel 4 (2 asist), Aleksandar Rasic 2 (4 ribaund-2 asist), Michael Wright 22 (7 ribaund), Hadi Özdemir (1 ribaund), Ersin Görkem 5 (1 ribaund-1 asist), Caner Öner, Hakan Yapar (2 ribaund-1 asist), Serhat Büker, Derrick Obasohan 4 (2 ribaund-2 asist), Alvin Snow 18 (3 ribaund-5 asist), Vladislav Dragojlovic 8 (5 ribaund-1 asist)

10 Yorum Yapılmış:

bigben dedi ki...

Gerçekler silsilesi...
Yazdan beri şanssızlıklar var, evet. Ama yönetim hataları da var.
Kadro dar, evet. Ama eldeki malzemeden maksimumu alamayan koçun da eksikleri var.
Bütçe yetersiz diyorlar, evet. Ama daha az bütçeyle daha büyük işler yapan kulüpler var.
İlk yıl için yıldızlarımız var, evet. Ama görevler-roller karışık, belli değil.
Eğer resmi hedef ilk 6 ve bu yolda yapılacaklar var ise ufukta koç değişikliği görünüyor.
*

Olin'i tebrik ederim.

Ulkerspor dedi ki...

Olin'i tebrik ederim. Olin takımı ve şehri en az 10.000 kişilik modern salon ve spor komleksi'ni fazlasıyla hak ediyor. Bundan daha güzel bir fırsat olabilir mi? İdeal bir şehir ve sponsorluk örneği.

Mental dedi ki...

Tebrikler Olin, harikasınız..
Maçı TBL den takip edemesekte Edirne de ki sevgili dostlarımız sayesinde maçın baştan sona Olin'in kontrolünde gittiğini öğrendik..Nice zaferlere..Bu bütçeyle ligte ses getiren bir takım kurmak tam bir profesyonellik örneği.. Başta Gökhan Hoca olmak üzere Tüm Yönetici, İdareci ve emeği geçenleri yürekten kutluyorum..

Utku61 dedi ki...

O kadar sponsor bul,saçma sapan kadro kur. O kurduğun kadro dedik güçlü rakiplerden 30 sayı fark yer boynumuzu öne eğer geçeriz dedik. Ama senden az maliyetle kurulmuş bir takımdan 30 sayı fark yemek biraz oha falan oldum demektir. Olin'i kesinlikle küçümsemiyorum aksine bu sene hep örnek gösterdiğim bir yapılanmaları ve akıllıca kurulmuş bir kadroları var. Bizim ise aksine akılsızca kurulmuş bir takım kadromuz var. Trabzon camiası güçlü takımlardan yenen farklardan şimdilik rahatsızlık duymaz! Ama kendi gücü ve hatta para olarakta sözde güçlü olduğu takımlar karşısında aciz durumlara düşüp farklar yemek milletin midesini bulandırır.

Tekrardan Olin'i tebrik ediyorum.

Emre dedi ki...

Olin Trabzon'a nasıl takım olunur dersi verdi...

olinedirne dedi ki...

Bir Edirne Olin taraftarı olarak;Önce oyuncularımızı hocamızı sonra harika seyircimizi ve bu güzel skoru kutluyorum.Bu maç kritikti bizim için çünkü 1.lige yeni çıkan iki takımın maçı oldu.Canere ayrı bir parantez açmak gerekir %100 le oynadı 27dk da.Seyircimizide kutluyorum.Maç keşke tv de olsaydı Seibutisimizin maç içinde harika hareketlerini ve tüm hareketlerini seyirciyle bütünleşmesini görmenizi isterdim.Bizim Seibutisimiz olduğu için kendimi çok sanşlı hissediyorum.ama en çokta kısa da sürse maç sonundaki Predrag Samardziskiyle müzik eşliğinde kutlama oyununu :))

magistram dedi ki...

@olinedirne
Özgün' ü kaybettik ama Ronnie ile Peja' yı kazandık olinedirne. Kıvraklığını artırmak için Roman havası çalışıyormuş evde Ronnie :)

olinedirne dedi ki...

@magistram
Biz de aramızda konuştuk maç sonrası ve sonunda birinden öğrenmeden o hareketleri Tam bir Edirneli gibi yapamayacağına karar verdik:))

bigben dedi ki...

A. Yakan gönderildi. Kendisine TB2L'deki iki güzel yıl, bu seneki zor süreç için teşekkürler. Nasıl ligdeki kötü sonuçları ona yüklüyoruz, Türkiye Kupası'nda son sekize onunla kaldık.

Her şey için teşekkürler hocam...

Adsız dedi ki...

Bu maç beklenenden kolay oldu edirne için, antalya deplasmanında oynanacak olan basketbol az çok ligde hangi seviyede olduğunu bize gösterebilir. Playoff mu yoksa düşme hattının üzerinde 9-10-11. sıralar mı ?