11 Aralık 2010 Cumartesi

Oyak Renault: 67 - P.Karşıyaka: 80 (Karşıyaka'dan Önemli Deplasman Galibiyeti)

Bursa'daki sıkıntılı hava nedeniyle katılım her zamankinin altında bir seviyedeydi maça. Bunun biraz da Renault'yla alakası var aslında, pek de girmek istemiyorum o konulara.

Alışılmış statik Renault hücumu hava atışından son ana kadar sahada kendini belli etti. Johnny Gibson-Tay Waller-James Mays üçlüsü skoru fazla sahiplendi. Öyle ki bu üçlü dışında gelen ilk Renault sayısı üçüncü (rakamla 3.) çeyrekte henüz 2:30 olmuşken Kerem Özkan'dan geldi. Konuk ekipte ise görünen harika dağılım hafif şekilde uzunlara seğirmekteydi. Bunu da rakibin zayıf noktasına göre hücum ağırlığı olarak görmek gerek. Zira pota altında savunma yapabilecek Renault'lu uzun bulunmuyor malesef. Bu üstün oyun sayesinde devreye 34-40 önde gitti konuk Karşıyaka.

İkinci yarıda daha istekli bir Renault vardı sahada. Geri gelmek için çok çabaladılar. Tam geri geldik derken hep bir engel çıktı karşılarına. Kırılma anlarında eski bir Renault'lu olan Ahmet Erdoğan'ın sırtladığı takım yakalanmadı Renault'ya. Değinmeden edemeyeceğim; Yücel Platin günündeydi yine. Pozisyonlara kayıtsız kaldığını düşündüğü hakeme fazlasıyla itirazda bulundu. Çoğunda haklı olduğunu söyleyebilirim. Aksine Hakan Demir'in de fazla sakin olması enteresandı. Sonuç olarak Karşıyaka'nın kolay galibiyeti söz konusu. Andre Smith'in de dönüşüyle Karşıyaka'yı güzel günler bekliyor diyebiliriz.

edit: Oyak Renault'un takım halinde 10 asist yaptığı karşılaşmada David Holston'ın tek başına yaptığı 16 asist sezonun şu ana kadar olan kısmının en yüksek rakamı olmakla birlikte, kalan kısımda da kırılması zor bir rekor olacaktır. Maçın en önemli istatistiği kesinlikle.

Oyak Renault (67): Nedim Dal, Ufuk Kaçar, Tufan Önen 1, Jonathan Gibson 21, Tay Waller 20, James Mays 16, Kerem Özkan 4, Umut Yenice 5

Pınar Karşıyaka (80): Osiris Eldridge 5, Birkan Batuk 8, Jovo Stanojevic 17, David Holston 4, Ahmet Erdoğan 15, Furkan Aldemir 15, Alper Saruhan, Andre Smith 16

10 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

reno kadro geniş değil her maçta 3 kişiyle oynuyor işi zor kümede en büyük aday

holston 16 asist yapmiş iyi asist yapmış

insua dedi ki...

Ufuk Kaçar'ın sakatlığımı var ? 1 dk oynamış gözüküyor bugün...

Bob dedi ki...

@insua

gayet sağlıklıydı. yerli kısa oyuncu rotasyonu şu an serkan inan ve kerem özkan olarak gözüküyor. o yüzden aldığı dakikalar azalacaktır.

nonstop dedi ki...

davidin 16 asistinden çok jovonun 17 sayısı şaşrttı beni:)

tamer dedi ki...

Renault da Türklerden hiç katkı gelmiyor görüldüğü kadarıyla.Sadece yabancılar takımda skora katkı sağlıyo, bu şekilde de ligde kalmaları zor. Karşıyakamızda ise hem hücumda ya da savunmada oyuncular katkı veriyor.Bu yüzden Karşıyakamız bu sene doğru yolda.

Emre dedi ki...

Ufuk Kaçar turp gibiydi. Nedim ile birlikte fark 15 sayı iken bençte kahkahalarla gülebiliyorlardı. Yücel Platin bu iki emekli oyuncuya acil yol vermezse Reno düşer...

Gökhan dedi ki...

Allah korusun Karşıyaka bir hafta yenilsin burda en az 20 yorum oluyor nedense?! Galibiyetlerde burada kendini basketbol uleması gören arkadaşlar bir tane olumlu cümle yazmıyor çok ilginç:)

AVRAM USTA dedi ki...

@Gökhan : Bizler , kendimizi en çok eleştiren taraftarızdır.Nedeni ise , takımın potansiyelinin daha yüksek olduğunu bilmemiz.OYAK a bu takım deplasmanda bile olsa yenilirse , bir dakika dersin çünkü zaten bunlar senin bir hedef koydu isen bu sezon , çeri-dışarı ayırmadan yenmen gereken takımlar.Yenemiyorsan , şimşekleri oyuncıu ve teknik kadronun üstüne çekmesi normaldir.Yani bu sonuca kim neden yorum yazsın ki?
Bizim eleştirilerimiz ise , JOvo - Alper ikilisi ; fazla dış şuta dayalı oyun ; belirgin set oyunlarının olmayışı ve oyun sonu-yakan son top kullanımının rezaletliği üstüne yoğunlaşmıştı.Jovo-Alper de çok değişen bir şey yok.Jovo nun reno maçındaski sayı istatistiğine şaşmamalı Onun antrene maçı oldu.FUrkan da dinlenmiş oldu Haftaiçi maçı.Alper aynı Alper...Bu maçta bile...İç-dış oyun dengesinin Andre nin gelmesi ile değişir diye umut ediliyordu umut gerçekleşti.Umarız oyun setleri ve son top kunusunda da gelişme oılur ama Efes maçı dışında giden maçlar geri gelmez ve umut ederim sezon sonu o maçları aramayız.

disc erec dedi ki...

@ Gökhan,

Yorum yapılmamasının bir nedeni de maçın izlenememiş olması olabilir mi??? Ayrıca Nedim Dal'a karşı Jovo'nun gösterdiği performans eleştirileri haksız çıkarmaz.

2ye biri crossover-elüstü 3le bitiren david,mutluluğu bu maç asist yapmakta bulmuş anlaşılan. Umarım böyle devam eder.

Miksiyon dedi ki...

Andrenin gelmesiyle azalan 3 sayılık denemelerimiz çok olumlu takım basketbolu adına.. Potaya yüklenerek oynanan basketbolda takım kaybetse bile desteğimi veririm çünkü biliyorumki doğru basketbol genelde daha çok maç kazandırır seyir zevkide yükselir izleyenler için. bu hafta yine zorlama üçlüklerle kazansaydık veryansın edecektim hakan hocaya. Hakan hoca eminimki bu siteyi yorumlarıda okuyor ve kendi adına yapıcı eleştirileri kaale alıyor. Böyle oynasaydık aliğa tofaş maçlarında kaybetmezdik büyük ihtimalle diye düşünüyorum..
holston çılgın atmış 16 asistle umarım artık böyle oynar zira artık kabak tadı vermişti alakasız 3lükleri, böyle asiste yönelik oynasın kimse kaçırıdığı 3lüklere birşey demez önemli olan takımı organize edebilmesi