1 Aralık 2010 Çarşamba

Oyak Renault Serkan İnan İle Anlaştı

Kariyerinde F.Bahçe, Alpella, Kepez ve Antalya BŞB takımlarını barındıran, İsveç Milli Takımı formasını da giymişliği olan 86 doğumlu forvet Serkan İnan, bu sezona kötü bir başlangıç yapan Oyak Renault takımının kadrosuna katıldı. Evrakları yetişirse haftasonu Erdemir deplasmanında oynayabilecek.

Alpaslan Uruk'tan beklediği katkıyı alamayan Renault, genç oyuncusunu TB2L'ye kiraladı. Ondan boşalan yere de Serkan İnan takviyesi geldi. Alpaslan statik şutu iyi olan ancak basketbolu 1. lig seviyesinde yetersiz kalan bir dış atıcıydı Bursa ekibi için. Serkan da yine dış şutları iyi olan, ritmini bulduğunda ilginç istatistikler yakalayabilen, ayrıca Alpaslan'a göre daha hareketli, penetresi daha fazla ve daha tepkili bir oyuncu. Alpella'da gençlerle yakalanan sinerji içerisinde ortaya koyduğu performans ve Altar Tunçkol'lu Antalya BŞB'deki oyunu kariyerinin en iyi dönemleri ama genele baktığımızda vasatın fazlasıyla altında kaldığını söyleyebiliriz Serkan için. Bir şeyler yapma ve beklentileri karşılama vakti onun için geldi de geçiyor.

3 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

İyi bir takviye olmuş. Kerem de adapte olursa beraber takıma bir gömlek atlatırlar.

tolga dedi ki...

serkanında forma şansı bulması az yücel bey keremi bu kadar kollarken gömlek fln atlatmaları çok zor..yücel platin türk oyuncudan çok amerikalılara düşkün olduğu için renonun yükselişe geçmesi çok zor..elindeki oyuncuları bile deneyip görmüyor denediği oyuncularda performans gösteremiyo zaten herkes herşeyi göruo

engin Karsiyakali dedi ki...

kendını nba yıldızını sanan 2.lıg oyuncusu, bence oyak kardesını alsaydı banvıtten o daha yararlı olur,