8 Aralık 2010 Çarşamba

Panellinios: 66 - G.Saray C.C: 62 (Cimbom'dan İlk Mağlubiyet)

Geçtiğimiz hafta Abdi İpekçi'de savunmasıyla yıktığı Panellinios karşısında ilk yarıyı yine benzer bir savunma performansıyla 28-26 önde kapatan G.Saray, 2. devrede yediği 40 sayıyla karşılaşmadan 66-62 mağlup ayrıldı. Böylece bu sezon Eurocup'taki ilk mağlubiyetini alan G.Saray'da Shipp ve Shumpert 18'er sayıyla skor yükünü çeken isimler olurken Andric-Kuqo-Rancik üçlüsünden 6-21 isabetle gelen toplam 15 sayı mağlubiyetin hazırlayıcılarından biri olarak gözüküyor. Rochestie'nin 16 dakika oyunda kalıp yalnızca 1 top kullanması da ayrıca dikkat çekici.

Bir hafta önce 26 farkla yendiği takıma kaybetmesi haricinde çok da önem teşkil eden bir mağlubiyet değil aslında bu sarı kırmızılılar için. Zira haftaya İstanbul'da Hollanda ekibi Flames'i geçmesi halinde grup liderliği için çok çok önemli bir şans yakalayacaklar. Fakat takımla beraber Yunanistan'da bulunan Veli Yiğit'in maç sonunda geçtiği haber önemliydi. Habere göre koç Mahmuti'nin maç sonu açıklamaları şu şekilde: 'Özgüven iyidir ama bu rehavete dönüşürse kötü olur. Şimdiden üst grubun hesaplarını yapmak yanlış. Bunu herkese anlatmak lazım. Üst grubu konuşmak için önce onu haketmemiz gerekiyor. Eğer biz düşündüklerimizi, mücadelemizi ortaya koymazsak sıradan oluruz.' Son dönemde taraftarla birlikte takımın da rehavete girdiğini düşünüyor sanırım koç. Dediğim gibi 3-3'ün ardından çok rahat telafisi olacak bir karşılaşma bu. Gerekli derslerin çıkarılması koşuluyla, ki bu konuda koça güvenmeyen yoktur sanırım, hayırlı bir mağlubiyet bile diyebiliriz bu gece için.

14 Yorum Yapılmış:

sinan dedi ki...

Tamamda GS cc neyin rahavetine girmişki ne başardılarki ? Şimdiye kadar bu takım kendinden daha güçlü olan hiç bir takımı yenebilmiş değil!
gerekli takviyeleri yapmazlarsa ora sıra bir takım olarak devam ederler.

Sinan Doğan dedi ki...

süpriz olmadı bu yenilgi bekliyordum açıkçası. deplasmanlarda elimiz ayağımız titriyor sanki. Aliağa deplasmanında umarım bir kazaya uğramayız...

erhan dedi ki...

biraz objektif olun galatasaray iyi yolda arkadaşlar... türkiyede insanların sabırsız olması yüzündn ne sporcu yetişiyo ne de antrenörler rahat bırakılıyo... sakin arkadaşlar başarı öle hemen olacak bişey değildir...kolay gelsin herkese..

dejavu dedi ki...

@Johhny;

Yorumu ben kaldırdım. Kendi düşüncelerini söylemekten uzak, kendi tutmadığı takımı yerin dibine sokan, ortaya laf atacak ve tartışma yaratacak yorumlara kapalıyız ne yazık ki. Açıkçası biz bugüne kadar küfür, hakaret vs haricinde hiçbir yoruma müdahalede bulunmadık. Herkes biliyor bunu. Fakat biz müsamaha gösterdikçe bazı şeyler kontrolden çıkıyor. Bu konuda daha özenli olacağız artık zira biz de sıkıldık bu mevzuudan.

Sevgiler,
Çağlar..

cemcomu dedi ki...

super karar dejavu öyle saçma yorumlar gelmeye başladı ki eskiden yazan çoğu kişi artık yorum yazmaz oldu

Johnny dedi ki...

@dejavu

Özellikle bu başlık altındaki yoruma göstermiş olduğun reaksiyon senin bu konudaki garip hassasiyetini ve dolayısıyla tarafsızlıktan uzak olduğunu ortaya koyuyor. Bu nedenle yorumlarını ciddiye almıyorum. Umarım bu yorumu yayınlayacak kadar objektifsindir.

Bilge dedi ki...

GS'nin arada bir böyle yenilmesi normal, bence iyi yoldalar, şu an Türkiye'de en iyi savunmayı yapan takım. Avrupa basketbolunda güçler birbirine çok yaklaştı dün eurosportta anville adını bile telaffuz edemedeğim Krasnaroyov mu ne bir takım izledim ağzım açık kaldı , bir de Krka diye bir takım izledim adriyatik liginde bu takımlar bile her an herkesi yenebilecek tipte. Önemli olan ortalamayı yüksek tutmak arada mağlubiyet kaçınılmaz.

Tatü dedi ki...

Jonny dostum sen ksk ile ilgili konulardada böyle tahrik edici yorumlarda bulunuyorsun tavsiyem antu.com dan çıkma. orada daha rahat kendini ifade edebilirsin. Moderasyon buradaki gibi geneldede sana bir sansür uygulasa gereksiz tartışmalar çımaz aslında

Tayfun Yurdagül dedi ki...

@Bilge

Bilge sana katılıyorum.Yanlız baktımda o Krasnaroyov dediğin takım Krasnye Krylia takımıymış,Primoz Brezec,Qyntel Woods ve geçen sene Daçka'da iyi işler yapan Davidson var fena kadroları yokmuş.

dejavu dedi ki...

@ Emre;

Kendi sitemde ne yazacağıma izninle kendim karar vereyim. Yorumu kaldırıp gerekçesini yazmayınca gereksiz bir ton 'laf kalabalığıyla' uğraşan da sen olmadığın için davulun sesi uzaktan durumu mevcut belli ki. Ama hiçbir şey sandığın gibi basit değil. Sebebini yazıyorum ki bir daha olmasın. Sorun yok değil mi?

@Johhny;

Taraf muhabbetine hiç girmeyeceğim, rahatsız oluyorsan girmezsin olur biter. Zira şu noktadan sonra kimseye kendimizi anlatacak değiliz artık, bunaldık yeterince. Tarafız diye düşünüyorsan ve yazılarımızı da bu bağlamda değerlendiriyorsan sil bu siteyi hafızandan, girme bir daha. Kesin çözüm sana. Bak ne güzel yorumu da yayınlamışız üstelik.

Üslubuyla, kimseye laf atmadan yorum yapılacaksa buyrun yapılsın. Yok amaç sağa sola laf atmaksa ben artık buna elimden geldiğince müsaade etmeyeceğim. Net olarak söylediğim budur, net olarak anlaşılmıştır umarım.

Çağlar..

Tayfun Yurdagül dedi ki...

@dejavu

Kesinlikle katılıyorum.Basketbol konuşulduğu için geliyoruz bu siteye zaten futbol ve 3 büyükler muhabbetinden yeterince sıkıldık.Hiç gereği yok bu tip sohbetlerin.

Cemal dedi ki...

Dejavu jhonnyye gösterdiğiniz tutumu inşaAllah bundan sonra ülkerspora da gösterirsininz. Aksi takdirde tarflı olduğunuzu düşünmeye başlıyacağım. Kendisi Fenerbahçeyi futbolda şikeyle , hocamızı da ırkçılıkla suçlamıştı . Sansür yemeden yayınlanmıştı yazıları . Hakaret içeren yorumları yayınlamadığınızı söylemiştiniz ama herhalde Fenerbahçeyi şikeyle suçlamak hocaya memleketinden dolayı emiri oynatmıyor demek hakaret değildi. İftira hakaret kapsamında değil herhalde size göre

dejavu dedi ki...

Ülkerspor nickli kişi de Anıl tarafından başka bir başlık altında gereken şekilde uyarıldı. Bu şekilde devam ederse yorumlarının artık bu sitede yayınlanmayacağı da söylendi kendisine.

Cengizhan;

'hehe bunlar Fener düşmanı lan' düşüncen devam ettiği için ve bu sitede yorum yayınlanması konusunda sıkıntı yaşayan tek okuyucu olduğun için yorumunu yine yayınlamadım.

Bugüne kadar herkese gereken özeni gösterdik. Gün boyunca tek işi yorum kısmına girip burayı takip etmekten ibaret olan kişiler olabilir fakat bizim hepimizin ayrı ayrı işleri var. Herşeye rağmen biz gereken özeni gösterdiğimizi düşünüyoruz fakat dediğim gibi bundan sonra çok daha hassas olarak 'sil' tuşunu daha fazla kullanacağız. Zira canımız fazlasıyla sıkılıyor artık gereksiz 'yorum' işinden.

Bu konu paralelindeki diğer mesajları yayınlamayacağım artık, maç özelinde konuşmak isteyen varsa buyursun.

Çağlar..

sinan dedi ki...

Galatasaray cc iyi yolda hepimiz ona katılıyoruz.Ancak, Taylor R. çok yetersiz bir oyuncu 5 numara desen eksik! Yani zor anlarda insiyatif alacak bir guard ve bir 5 numara gerekli aksi taktirde boşa zaman kaybı olur. Gs yüksek yerleri istiyorsa tabi. Yoksa şu anki kadro ilk 5 için oldukça yeterli.
diğer yandan konuya yazılan iletiler ilgili Çağlar'ı kutluyorum çok doğru kışkırtıcı iletileri lütfen yayınlamayın çünkü bazılarının amacı basketbol konuşmak değil fanatiklik yapmak.
saygılar.