19 Aralık 2010 Pazar

P.Karşıyaka: 101 - F.Bahçe Ülker: 98 (Müthiş Maç, Üzücü Son)

Son yılların en keyifli maçı, son yılların en tatsız haberlerinden biriyle bitti. Furkan Aldemir'in ikinci uzatma bölümünün hemen başında Emir'i blokladıktan sonra ayağını yan basması ve bileğinin aldığı şekil herkesin ağzının tadını kaçırdı.

F.Bahçe Ülker bugün kötüydü. Ukic yine yoktu, Tomas kadrodaydı ama hiç oynamadı, Mirsad az oynadı, Kinsey oynadı ama yarardan çok zararı vardı, KSK tam 20 hücum ribaundu aldı, FB tam 19 top kaybı yaptı, ilk 23 dakikada galibiyet alma namına hiçbir reaksiyon göstermedi, Ömer Onan'ın tek başına takımı ayağa kaldırmasıyla bu kötü başlayan günde galibiyete çok yaklaştılar ama kazanan evsahibi Pınar Karşıyaka oldu. F.Bahçe Ülker'e bu yıl ligdeki ilk yenilgisini tattırmak onlara nasipmiş. Holston 31, Jovo 26 sayıyla galibiyet hikayesinin baş yazarları oldular. Diğer tarafta Ömer Onan'ın 29 sayısı galibiyeti takımına yaklaştırsa da yeterli olamadı.

Emir ve Lavrinovic'in ikramlarını sayıya çeviren ve takımının ilk 6 sayısına imza koyan Kaya Peker, aynı başarıyı savunma kısmında adamını geçen rakip kısaya yapması gereken yardım savunmasında gösteremeyince, KSK bolca penetre sayısı bulup skoru dengeledi. Jovo'nun basket-faulü, Osiris ve Holston'un isabetli üçlükleri derken ilk çeyrek sonunda önemli bir seriyi cebine koydu evsahibi ve ilk periyodu 21-17 önde kapadı. Holston'un Kinsey'e aynı periyotta attığı 2. çalım ve bulduğu isabetli üçlük sonrasında sinirden deliye dönen Spahija'nın, çeyreğin bitimine tek hücum kalmışken (25 saniye) mola alması dikkat çekti. Ayrıca Karşıyaka'da sakatlıktan dönüp takıma katılan kaptan Andre Smith'in, takımı Omar Sneed boyunduruğundan kurtarmış olması muazzam bir sınıf atlamayı da beraberinde getirmiş, bu çok net seçiliyor.

İkinci çeyrekte KSK özellikle savunma sahasındaki başarısıyla öne çıktı. Rakibine ilk 7 dakikada sadece 3 sayı izni veren ve tek basketi de fast-break sonucu Oğuz'un turnikesiyle yiyen Karşıyaka, Jovo üzerinden hırpaladığı F.Bahçe Ülker uzunlarına önemli de bir hakimiyet kurdu. Taraftarın da olayın içine dahil olmasıyla farkı 10 sayıya kadar çıkartan evsahibi, Kaya'nın sayılarıyla 7'ye düşen farkı Osiris'in elinden bulduğu üçlükle bir kez daha 10 sayıya çekti. Devre skoru da 35-26 olarak netleşti zaten. KSK'nın tamamı Amerika menşeili 4 üçlüğüne karşın, F.Bahçe Ülker'in 0/5 ile oynaması, sarı lacivertlilerin tam 9 top kaybı yapması ve Karşıyaka'ya 7 hücum ribaundu imkanı tanıması ilk yarının önemli istatistiklerindendi kuşkusuz. Jovo'nun 7/7 faul isabetiyle ürettiği 11 sayı ile birlikte tabii. Zaten 9 sayılık farkın nedenlerini de kısaca özetlemiş olduk bu şekilde.

F.Bahçe Ülker'in ikinci yarının başındaki ilk fark eritme hamlesini başarıyla püskürten Karşıyaka, Ömer Onan imzalı resitale engel olamayınca önce rakibine yakalandı sonra da geçildi. Ömer Onan'ın tam 14 sayı bulduğu, ilk yarıda 26 sayı atabilen F.Bahçe Ülker'in tam 25 sayı ürettiği 3. çeyreği yine de KSK önde kapadı. Nasıl mı? Elbette Holston'un üçlüğüyle (53-51).

Son çeyrekte farkı 5 sayıya kadar çıkartmayı başardı konuk takım. Son bölümde karşılıklı top kayıpları, taktik faulleri vardı ama günün en kötü isimlerinden Kinsey'in 2 saniye kala yaptığı faul ve Holston'un 2/2 atması ile maç uzatmalara gitti (74-74).

İlk uzatma dakikalarında skor üstünlüğü bir o tarafa bir bu tarafa giderken, Furkan'ın maçı bitirdi sanılan smacının ardından Ömer Onan'ın inanılmaz üçlüğü gelince maç bir kez daha uzadı (89-89).

İkinci uzatma bölümü ağzımızın tadının kaçtığı bölümdü. Emir'in turnikesini bloklayan Furkan Aldemir, yere düşerken ayağını yere yan bastı ve bileği korkunç bir şekle girip öyle kaldı. Bileği o halde gören tüm oyuncuların gözünden yaşlar dökülürken, son yılların en keyifli maçını son yılların en keyifsiz haberlerinden biriyle erkenden kapattık. Bitime daha 3 buçuk dakika varken sahadakilerin basketbol oynamak ve maçı kazanmak zorunda olmaları ne garip, ne zor bir durumdur. :( Kalan bölümde daha iyi oynayan KSK maçı kazandı, Furkan'a ufak da olsa bir armağan yolladı (101-98).

Pınar Karşıyaka (101): Osiris Eldridge 8 (1 ribaunt), Uluğ Kaçaniku 2 (1 ribaunt), Birkan Batuk 6 (1 ribaunt), Jovo Stanojevic 26 (10 ribaunt), David Holston 31 (1 ribaunt – 6 asist), Andre Smith 12 (13 ribaunt – 1 asist), Ahmet Erdoğan 4 (1 ribaunt – 5 asist), Furkan Aldemir 12 (11 ribaunt), Alper Saruhan (5 ribaunt – 1 asist)

F.Bahçe Ülker (98):
Mirsad Türkcan 3 (1 asist), Ömer Onan 29 (2 ribaunt), Lynn Greer 1 (2 ribaunt), Darjus Lavrinovic 9 (3 ribaunt – 2 asist), Kaya Peker 13 (4 ribaunt – 1 asist), Oğuz Savaş 15 (10 ribaunt – 4 asist), Tarence Kinsey 6 (10 ribaunt – 3 asist), Can Maxim Mutaf 2 (2 ribaunt – 2 asist), Sean May 9 (9 ribaunt), Emir Preldzic 11 (6 ribaunt – 5 asist)

66 Yorum Yapılmış:

Mustafa Ünlü dedi ki...

Maçı digiturk web tv den seyretömeye çalışıyordum.

1. uzatmanın sonunda malesef maç yayını 2 saat doldu gerekçesiyle kesildi.

Boylece 1. uzatmanın sonunu ve 2. uzatmayı seyredemdim.

Koduğum kadarıyla Omer Onan ucluğu ve 2 periodu kaçırdık.

engin Karsiyakali dedi ki...

ılk defa bır basketbol macında herkes ıkı tarafta uzuldu!!! gecmıs olsun FURKAN ALDEMIR!!!!!!

hasanerdem dedi ki...

Zerre kadar sevinemediğim bir galibiyet. Bütün hırslarını ve yeteneklerini sahaya koyan tüm Karşıyakalı basketbolculara teşekkürler. Helal olsun hepsine.

Furkan'ın sakatlığı hem kendisi hem Karşıyakamız için çok ama çok büyük bir talihsizlik. İnşallah mümkün olan en kısa sürede döner basketbola.

Ne tadım kaldı ne tuzum Furkan'ın haberi gelince. Ne yapayım sevinemediğim galibiyeti...

jbck dedi ki...

Furkan'a cok geçmiş olsun, ondan sonra kazanmanın ya da kaybetmenin bir farkı kalmadı benim için bir fenerbahçeli olarak. Pozisyonda fenerbahçeli basketbolcuların bir hatası olmamasına rağmen onlara küfreden karşıyaka taraftarına diyecek söz bulamıyorum. Şu pisliği basketbola bulaştırmayın, önce beşiktaş maçı(bütün maç küfür dinledik hem de milli takım kaptanına), şimdi bu maç, bu nasıl bir zevktir anlamadım gitti.

bigben dedi ki...

Formunun zirvesindeyken büyük şanssızlık! İnşallah daha iyi şekilde döner. Acil şifalar Furkan... Karşıyaka camiasına da geçmiş olsun.
(Her iki takıma bize güzel oyun izlettirdikleri için teşekkürler.)

ugur dedi ki...

abi furkanın videosunu bulabilceğimiz bi yer var mı ??

78ers dedi ki...

her seyden once furkan'a gecmis olsun. en kisa surede toparlar insallah.

parasini odedigimiz halde bu muthis macin uzatmalarini bizlere cok goren digiturkwebtv yetkilelerine ben ulsamaya calisiyorum ama kimse cevap vermiyor. siteniz araciligiyla bu durumu gundeme getirmenizi rica ediyorum.

Tatü dedi ki...

Allah kahretsin keşke kaybetseydikte furkanımız sağlam kalsaydı:(

ayten dedi ki...

GEÇMİŞ OLSUN FURKAN

rüzgar dedi ki...

lavrinoviç_preldziç_grerr artık bu takımdan gönderilmelii..preldziç bir türlü istikrar yakalayamadı bu takımda yaklaşık 4 senedir burada ama hala acemice hatalar yapıyor buda onun kalitesini çok düşürüyor..insan biraz ÖMER ONANı örnek alır arkadaş_adam sakat sakat MONTE.SİENA maçında ağrılar içinde oynadı üçgün sonrada PINAR KARŞIYAKA maçında oynadı?bu arada UKİÇE ne oldu ?MAY transferide boş transfer olduğunu düşünüyorum..ilk gönderilecek oyuncu LAVRİNOVİÇ VE GRERR..kesinlikle gitsinler..

vdT dedi ki...

salsa lütfen digiturk web tv olayını dile getir 2 uzatma izleyemedik

Selami dedi ki...

Sezon başından beri,hem Greer hem de Kinsey hakkındaki olumsuz düşüncelerimi defalarca yazdım,Kinsey ve Emir maçı katlettiler,Ukiç olduğu zaman defoları daha az meydana çıkıyordu,olmayınca kral çıplak durumu oluyor.23 top kaybına rağmen Greer'in bu kadar az süre almasını anlamak mümkün değil,Kinsey bu takımda nasıl oyun kurucu oynar,hoca oyuncuya kızabilir,ama takıma zarar verme hakkına sahip değil,Kinsey'in Holston karşısında ne kadar kötü bir savunmacı olduğunu gördük,hücumda yok zaten.
FB Ülker'de görmek istediğim iki yerli oyuncudan biri Sinan Güler,diğeri de Furkan,yenilgiye üzülemedim Furkan'a üzülmekten,büyük geçmiş olsun,Vidmar gibi formunun zirvesindeyken ciddi sakatlandı,son olarak Holston 2 uzatma penetrelerle içeriyi paramparça ederken alan savunmasını denenmemesini hocanın büyük hatası olarak değerlendirmek gerekir.

Luke dedi ki...

Furkan Aldemir: Büyük yetenek, büyük sakatlık... Büyük geçmiş olsun.

Tatü dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
disc erec dedi ki...

Salsa,şu cemil gereksizinin yorumunu silmezsen ağır konuşucam!!!

35½KSK1912 dedi ki...

FURKANIN SADECE BİLEĞİ ÇIKMIŞ! bu habere sevinebilceğimi hiç düşünmezdim :)):))

Yücel dedi ki...

35½KSK1912 mnce siz adabı öğrenin sonra başkalarına adaplı ol deyin senelerdir küfür olay bini bin para Oğuzdan öncede küfür ediyordunuz sonrada.

Tatü dedi ki...

4 ay yok bütün yan bağlar kopmuş... Kırıktan daha kötü olabilir eski güçünde olurmu o bağlar artık??

35½KSK1912 dedi ki...

edebiyle gelip edebiyle giden kimse arenada küfür görmemiştir görmez de! en basit örneğinde bugün ömer onan hayatının maçını oynadı ama toplu olarak tek bir küfür bile görmedi... ama oğuz gibi terbiyesizler haklısınız önceden de küfür yiyip gitti bundan sonra da küfür yiyip gidecek!!!

numberonebasket dedi ki...

Şimdiye kadar gördüğüm en nefes kesen maçtı.fbülker de oyun kurucu problemi gözle görülüyor mutlaka bir çözüm bulmaları şart hatta l.greer gönderilerek daha iyi ve faydalı bir oyuncu transfer edilebilir.
ksk taraftarlarını ve ksk kulübünü kutluyorum bu dar bütçe ile bize nasıl tribünler doldurulur ve nasıl bir takım olunur ve gençlere nasıl güvenilir öğrettiler.
hakan demir bençten takımını iyi yönetti hatası smith in durumunun sakatlandıktan sonra güçsüz olması omar sneedi göndermeleri hataydı a.smith pota altında zayıf kalıyor bence furkan la devamlı oynaması gerekliydi.furkan aldemir e nazar değmesin 3 hafta oynayamayacak olması sevindirici (basket dergisine göre) FURKANI BEN ARTIK EFES DE GÖRMEK İSTİYORUM.ksk bir yabnacı hakkıda var avrupa da ve beko liginde iddaalı olmalrı için bir uzun rotasyona mutlaka oyuncu şart.her iki takımıda kutlarım bu maç için.
AYRICA HAFTANIN OYUNCUSU HOLSTON..

Cakivu dedi ki...

öncelikle karşıyakaya kocaman tebrikler, hakettiler kazandılar, furkan a da çok gecmiş olsun...

peki 35.5 un dediği fenerinkini bozduk ne demek oluyor acaba neyi bozdunuz bi de bu yorumun yayınlanmasıda ayrı ilginç demekki eksen kayması devam ediyor bu sitede herkese tebrikler iyi bozmalar yakında sadece bozduk diyenler kalır sitede rahatlarsınız...

dejavu dedi ki...

@Cakivu;

Ne yapmamızı istiyorsun Cakivu? İşi, gücü, hayatı, okulu vs herşeyi bırakıp buraya atılan yorumları tek tek, satır satır, kelime kelime okuyup ondan sonra mı yayınlayalım? Samimi olarak soruyorum bunu. 3-5 mesajdan bahsetmiyorum burada, son 24 saatte gelen 100'ü aşkın mesaj var. Ortalama bir günde 50-55 aralığında. Kusura bakma baba, böyle bir durumumuz yok bizim. Tek tek, kelime kelime, ne demek istedi acaba diye okuyamam her yorumu. Manuel şekilde yapıyoruz kontrolü, kaçanlar olacak illa ki. Her defasında 'hehehe site iyice gitti yea' modundan ziyade, yanlış olan yorumu söylersen o mesajın temizlendiğini göreceksin.

Mesaj kontrolü için aklına gelen daha iyi bir fikrin varsa, çekinme söyle lütfen. Zira hem Anıl hem de ben, bu son dönemdeki yorum muhabbetinden yılmış durumdayız.

Sevgiler,
Çağlar..

Ugur dedi ki...

Fenerbahçe lehine olan hakem hatasında yaygara kopuyor bugün de KSK'nin tetikçiliğinden başka hiçbirşey yapmayan hakemlerden bahsedin bakalım..

Cakivu dedi ki...

@Çağlar

sen de haklısın, yaptığınız iş biraz deli işi yani bu kadar insanla, mesajla, fikirle uğraşmak adına, daha önce salsaya özel olarak bir eposta atmıştım oda benzer durumu açıklamıştı, keşke daha iyi bir fikrim olsa ama yok aklıma gelen bişey, mesajların sansürlenmesine de karşıyım aslında düzgünce/iyi niyetle yazıldıktan sonra her düşünce mesaj olarak yerini almalı. Artık bundan sonra kendime göre gördüğüm durumu eposta olarak size göndericem. Siteyi nerdeyse hergün takip ediyorum temeli sağlam bir site olduğu için böyle anlar olabilir ama seviyeyi hep korumak lazım yoksa gereksiz lise muhabbetine (koduk,bozduk, çıkışa gel) döner de döner... Yoksa şakalar, ufak atışmalar ve farklı fikirlerin çatışması olacaktır ve bence de olmalıdır.

Yılmanızı bu siteye yazan kimsenin (o mesajları yazanlar da dahil) istemeyeceğini düşünüyorum. Tekrardan kolay gelsin...

Ugur dedi ki...

Bu arada ilk mesajı yazan arkadaşla aynı şikayeti ben de belirtmek istiyorum.. Digiturkwebtv'ye para verdik adamlar iki saat sonunda yayını kestiler.. Bu işi adam gibi becereceklerse yapsınlar maçın en kritik anlarını izleyemedikten sonra ne anladım ben o işten..

hasanerdem dedi ki...

Furkan'ın bileğinde kırık yada bağ kopması söz konusu değil, ciddi bir burkulma var bileğinde. 3-4 hafta içinde sahalara dönebilecek.

Yakında resmi siteden de gelir açıklama.

Tatü dedi ki...

Bu arada furkanda bağ kopmasıda yokmuş esneme varmış 3 hafta 1 ay diyorlar dönüşe çekilen mr dan sonra!!! Arkadaş nasılda esnedi o kadar bilgiğin ayak ters döndü ne bağ varmıs birader sakız gibi uzamış:)

ali dedi ki...

19 yasında toparlar bence kedını 4 ay yokmus ama yası cok genc bende trafık kazası gecırmıstım bılerklerımde 4 kırık vardı ve tum kıkırdaklarım ezılmıstı 18 yasındadasım toparladım sonra allaha cok sukur furkanda cok genc 91 dogumlu ısalah toparlar buyuk gecmıs olsun kardesımıze

feverchild dedi ki...

dimi hakem yaaa.
lanet olsun skandal kararlara imza attılar.
az kabullenmeyi bilin yahu.
arena da kim yenmişki sen yeniceksin.

hakemler hakem olsa en az 3 teknik 1 de sportmenlk dışı çalınırdı fenere.

son hücum yapılırken blok-out olan topun nasıl fenere verilmeye çalışıldığını tüm türkiye gördü.
neyseki murat biricik biraz adammış da düzeltti.

özet: ağlama değmez hayat bu gözyaşlarına.

Adsız dedi ki...

KSK'ye haksızlık etmeyin. Kendileri arenada rakip takımın kim olduğuna bakmaksızın herkese aynı miktarda küfür ederler. Bugün olanlar standart uygulamaydı...

Tatü dedi ki...

bende muhterem ne zaman girip provakatif seyler yazacak diye bekliyordum çok gecikmedi:)

sinan dedi ki...

maçın tekrarını fb tv yayınlacak mı ? yayınlayacaksa kaçta yayınlayacak bilgisi olan varsa paylaşssın lütfen

Murat dedi ki...

KSK'ye haksızlık etmeyin. Kendileri Arena'da rakip takımın kim olduğuna bakmaksızın herkese aynı tarifeyi uygulayıp yenip gönderirler. Bugün olanlar standart uygulamaydı..

cemil dedi ki...

Köklü bir mazisi olmasına rağmen, taraftarı nedeniyle bir türlü büyük takım olamıyor KSK. Yorgun Fener'İn yedeklerini yensen ne olacak ne bu cinnet bu çırpınış?
Nasılsa İstanbul'da 40 sayı yiyip döneceksin...Bu küfür saldırganlık birinci lig seviyesinde basketbola yakışmıyor.

Erinc Atilla dedi ki...

tv'den izleyen arkadaslarin soyledigi bir nokta var...

tv'den gorunmeyen olaylar oluyor her macta oldugu gibi...

kisaca ozet geceyim...

1) mirsad seyircileri provoke etmek icin elinden gelenden fazlasini yapti...seyirciye opucuk gondermeler, el kol isaretleri...opucuk gonderiyor ama fenerli arkadaslari kizdirmak veya provoke etmek icin soylemiyorum, boyle efemine haraketlerle yapti...o bayagi bir sinirlendirdi bizleri...ki bu hareketleri da daha maca 30-35 dakika falan varken yapti...fenerliler geldikten sonra da gorememislerdir tam ters tarafta kaldigi icin, evet belki bir taraf olarak yorum yaziyorum ama objektifligimden emin olabilirsiniz ki, zaten mac oynanirken anil'a da gectim bu haberi, kendisi beni teyit edebilir...

2) furkan'in sakatlandigi pozisyon sonrasi emir, kendi benchlerine kostu ve kendi doktorlarina birseyler soyledi...sonra da ellerinin arasina aldi kafasini...o an iste biz zaten cok kotu olduk...kufur edildigi dogru...spikeler de sakatlik pozisyonu icin edildi sanmislar...ozet geceyim yine...emir, yere coktu su iciyordu ve gercekten yuzu cok ama cok kotuydu...o sirada omer onan geldi, emir'i kolundan cekti, el hareketi ile "hadi kalk yeniyoruz" gibi bir hareket yapti, yumruk show yapilirdi ya o harekete benzer...bizim tepkimiz de onaydi...

---

furkan'in durumu insallah daha da iyi olacak...odem azalinca daha net gorulebilecek durum...carsamba, persembe gibi en net bilgiyi aliriz...

koymusum macina, kupasina...yeter ki furkan'da kalici bir sakatlik olmasin...

Ugur dedi ki...

@feverchild murat biricik ve iki arkadaşı biraz hakem olsa maç uzatmaya gitmeden FB lehine biterdi komik kararlar verip KSKyi maçın içinde tuttular. KSKye kızmıyorum hakemler olmadan kazanma ihtimali yoktu zaten. Verdikleri skandal kararlara benzer bir karar FB lehine verselerdi ve maçı biz kazansaydık şimdi ortalık inlerdi hakem diye:D

Murat dedi ki...

@cemil: KSK taraftar nedeniyle büyük takım olamıyor demişsin ama orda yanılıyorsun. İstanbul takımları maçlarını 100-200 kişiye oynarken KSK Arena her maç doluyordu, hala doluyor. Siz böyle taraftarın yarısına sahip olsanız canınıza minnet. FB seyircisini de biliyoruz merak etme, çok efendidir çok... Neyse bilmeden atıp tutuyorsunuz, Erinç çok güzel anlatmış olan biteni. Yedekleri medekleri mazeretleri bırakın, her galibiyete aynı puan veriliyor merak etmeyin. Son olarak, 40 sayı derken geçen seneki gibi kendi evinizde yenilmeyin de Karşıyaka'ya :)

Murat dedi ki...

@Ugur: Hakemler olmadan KSK'nin kazanma ihtimali yoktu öyle mi? Maçı izlemeyenler yazmasın buraya bence. Maç ortadaydı, hakemler iki taraf adına da kötü kararlar verdi. FB'ye çalınmayan teknik faullere ne denmeli? Birisi yedek kadroyduk der, birisi hakemler der, biri çıkıp da biz neden yenildik desin yahu?

disc erec dedi ki...

@uğur,Neymiş o skandal hakem kararları,maçı uzatmaya götüren? Merak ettim gerçekten:)
Yenilmesini bilmeyen birinin fenerbahçe taraftarı olması meşakkatli bir iş,allah sabır versin...

Tatü dedi ki...

Acil mendil aranıyor mümkünse çok emici olsun:) Başladılar şimdi eksikler hakemler falan:)

Cengizhan TÜRKİŞ dedi ki...

Mesajlarım hala yayınlanmıyor bu sanırım yayınlanır kimsenin kıymetlisine laf atmıyorum :) Fenerbahçe ilk kez yenildi, eksiklere rağmen, Avrupa'dan dönüp dinlenmeden maç oynamasına rağmen 2 uzatmada eze eze(!) yenildi herkes bayram ediyor. Arkadaş her maçı kazanıyoruz, bir maç kaybediyoruz Türkiye'de bir bayram havası. Biz sanırım çok büyüğüz =)

arif dedi ki...

Moderatormusun nesin ne milletin yazdıklarını yayınlamıyorsun tek taraflı kanaldan yayınla bakalım Allah'ın eziği.

Cakivu dedi ki...

Hakemler her iki taraf için bazen iyi bazen kötü olabilir. Maçtaki anlık kararları kötü niyetle karşılamamak lazım. Karşıyaka mücadele etti ve kazandı, tekrar tebrikler

sosyal egosunu tatmin etmek için yazan; yok bozduk, yok büyüktü zorlanmadı hiç gibi yazan hasta ruhlar için ise sporun spor olduğunu anlatmak gerekirse doktor tedavisi gerekiyor...

cemcomu dedi ki...

furkan vakası çok kötü oldu sevincimiz kursağımızda kaldı ,helal olsun emir sana insanlığı örğettin fenerlilerle maç boyunca oğuz savaş hakemlere saldırdı teknik çalmadılar ömer onan her poziyondan sonra hakemlerin yanına koştu hocam hocam mirsad tribün olay yapsın diye göz kırpmalar el sallamalar yuzlerce kere milli olmuş oyuncularsınız yakışıyormu beahak edilmiş bi galibiyet alınmış namulup fenerin ünvanı arena son bulmuştur.

tamer dedi ki...

Aslan gibi mücadele ettik kazandık. Her oyuncumuzun mücadelesini tebrik etmek lazım.İlk defa takım savunması üst düzeydeydi.Her oyuncu yere atladı,sonuna kadar savaştı.Salı günkü maç formalite, bence haftayaki BJK maçına konsantre olmamız lazım.Tebrikler KARŞIYAKA!!!!

Miksiyon dedi ki...

Yahu son yılların en güzel maçlarından biri oynanmış herkes yine birbirine laf sokma çabasında bırakalım artık bunları geçti artık beyler. Atmosferden çoşkudan basketboldan konuşalım. atmosfer mükemmeldi 5bin kişilik salonda sanırım 7-8 bin kişi vardı merdiven boşlukları dahil dolmuştu 20 liralık biletlere rağmen. Bir kez daha gurur duydum Karşıyakamla ..

Antiparantez Ömer onan çok büyük oyuncusun sakat sakat bütün oyunculardan fazla mücadele etmeye devam ediyorsun nasıl bir kondisyon nasıl bir istek ve nasıl bir hucüm gücü geçen senelerde eksik olan artık oda var ömerde. Aziz yıldırımın yerinde olsam zamanı gelince mukavelesindeki ücretin iki katını hesabına yatırırdım fazlasıyla hakediyor çünkü..

Karşıyakam cephesinde herkes elinden geleni yaptı hepsinin gözlerinden öpüyorum umarım deplasmanlardada bu konsantrasyonun 3 te birini gösterirlerde bu galibiyetlerin bir manası olur.

birde Jovo reis e özür borcu var sanırım Ksk taraftarının baktım kimse değinmemiş Anıl ında yazısında belirttiği gibi Fb pota altını çok hırpaladı bu ölü haliyle bile.. son 2-3 maç iyi oynuyor...

Ugur dedi ki...

Bahsettiğim skandal kararlar:

-Oğuz Savaş'a çalınan 3 saniye
-Holston'un bizim oyuncumuzun elindeki topa vurarak itiraz etmesi teknik faul değildir de nedir?
-Birkan Batuk'un maçın normal süresinin sonunda Preldziç'in bacağına sarılarak faul yapması sportmenlik dışı değildir de nedir(topu alma imkanı olmadığı açık)
-Uzatmadaki tertemiz bloğa faul çalınması
-Bir hücum ribaundu sonrası Lavrinoviç'e anlamsız bir faul çalınması(Andre Smith ile pozisyonu)

Tüm maç KSK sertliğine göz yumulup FB tarafını yumuşatmak için standartsız kararlar dışında göze çarpanlar ve hatırladıklarım bunlar tekrarını izlesem fazlasını da bulurum.

nonstop dedi ki...

keşke kazanmasaydıkta furkan sakatlanmasaydı. 1 ay bile uzun bir süre, furkanın yokluğunda jovolu ksk pota altı yol geçen hanı gibi olur. bu arada jovo demişken bugün iyidi, aldığı 300 binin 3 binini haketti, geriye kaldı 297 bin:)

Miksiyon dedi ki...

nonstop hani gelmeyecektin arenaya noldu tutamadınmı kendini;) Bu arada furkan 1 ayda dönecekse transfere gerek yok ama uzarsa grubumuzdaki ETHA nın uzunu antony king düşünülebilir. çok kaliteli bir uzun furkanın özelliklerinede sahip acaba kaça oynuyor rum kesiminde?? tabi 1 yabancı daha oynatmak için ekstradan federasyona ödememiz gereken para var çok maliyetli olur yani.....

murat ozen dedi ki...

@miksiyon

Dostum atmosfer falan fıstık güzeldi demişsin ama ben küfür etmek için toplanan insan topluluğundan başka birşey görmedim maçta..

Daha ağır şeyler yazmak geliyor içimden ama salsa yayınlamayacağı ve senin taraftar dediğin ama benim medeniyet eksikliği olan insanlar olarak nitelendirdiğim erkekli-kadınlı insanlar grubuyla uğraşmanın gereksiz olduğunu düşündüğümden daha fazla uzatmayacağım..

Hangi takım taraftarı olursa olsun "FUTBOL KÜLTÜRLERİNİ SALON SPORLARINA TAŞIYAN İNSANLIK YOKSUNU MAHLUKLAR"ın spor salonlarından uzak durmasını istiyorum.

Maça gelince Karşıyaka söke söke kazandı..

Not 1: Futbol kültürlerini salonlara taşıyan bu "topluluklar" çıkıp şöyle dese: "Biz aslında pek anlamayız basketbolan. İşte öyle bir o potaya bir öbürüne atıp tutuyorlar. Arada bir 3 lük falan oluyor. Devre arasında da kızlar çıkıyor dans falan ediyor. Bize futbol takımı olan bir kulübün basketbol takımı maça gelmiş dediler, bizde kaçırmadık geldik. Takılıyoruz işte.. Nerede kalmıştık.. YEŞİL SAHALARDA, PARKE SAHALARDA KÜFÜR EDEN TARAFTARIZ BİZ." Tamam harbici adamlarmış özlerini inkar etmiyorlar diyeceğim ama nerede...

Not 2: Pau Orthez taraftarıyım.. Didier gadou ,antoine rigaudeau, laurent foirest,frederic fauthoux falan takılıyoruz işte.. Şu an 2 ligdeyiz ama inancımız tam.. O gece bu sene...

Not 3: Keşke Türkiye'de de Cholet Basket gibi takımları olsa ve her maç 2-3 bin gerçek basketbol seyircisinin doldurduğu güzel salonlar..

Anıl yorumumu yayınlayacağını umuyorum..

Sedat dedi ki...

Furkan kardes'e buyuk gecmis olsun ayrica KSK'yi tebrik ediyoruz.
Ama, Emir'in KSK bench onunde disari cikarken KSK yardimci antrenorunun topa yaptigi mudahale Yayinci kurulus tarafindan gozlerden kacirilmaktadir. O an KSK 6 kisi ile savunma yapmistir, ustelik biride disarida. Yayinci kurulus pota arkasina yakin kameradan cekilen detayi sadece bir kere vermis ve ustune yatmistir. Salsadan ricam bu goruntuye ulasabilmesidir... Tesekkurler...

Miksiyon dedi ki...

murat özen söylediğin 100-200 kişi ve bunların gazına gelen hadi diyelim 500-600 kişi olsun(çoğu çoluk çocuk ayrıca) bunları 7 bin kişiye genellemen onlardan daha çok medeniyetsizlik gibi geliyor bana bilmem anlatabiliyormuyum?? Karşıyakada küfür etmek için toplanan bir topluluk yok(çoluk çocuğu topluluktan sayıyorsan orasını bilemeyecem) subjektif yorumların malesef çok yanlış.

Buğra dedi ki...

bir arkadas kendine göre fenerin aleyhine hakem kararlarını sıralamış .. bazılarına katılmakla birlikte bende KSK aleyihine olanları kendimce yazayım. , (oğuz savaşa çalınan 3 saniyenin doğru olduğunu akşam tv deki eski hakem ve yorumcular teyit etti...) ömer onan ın acık bir şekilde yürüdüğü pozisyonda alper saruhanın topa dokundugu tekrar gösterimlerde açıkça ortaya cıktı , bana göre david holstonun %100 bir atış halinde faulu verilmedi, canlı yayında oğuz savaşın hakeme söyledikleri tüm açıklığı ile belliydi .. can maxim & holston olayından sonra itirazlar nerdeyse fiziki temasa dönüyordu ... %100 teknik faul olmalıydı... son olarak murat özen e birşey söylemem lazım ... karşıyaka spor kulübünün basketbolda özel bir taraftarı vardır. bugunku maçtaki senin tarifine uyan taraftar sayısı çok düşüktür. tribün liderlerinin de bir çoğunun geçmişte basketbol oynadıgını hatırlatırım... karşıyaka taraftarı türkiye basketbolunda 1 numaradır... bunu herkes görüyor artık... taraftarı tahrik ederek olay cıkmasını sağlayan sonra da kafasına havlu örtüp masumları oynayanların sahalardan spor sahalarından uzaklaşmasını istiyorum artık !!

Ugur dedi ki...

@Buğra Emir Preldziç'e durum 84-86 iken yapılan faul Holston'un 3lüğüyle sonuçlandı..
- Maxim-Holston pozisyonunda faul yoktu gerekeni yapıp devam çalsalardı teknik faul çalınacak itirazlar olmayacaktı bile..

KSKyi gösterdiği mücadeleden dolayı tebrik ediyorum ancak bu maçı buraya getiren hakem kararlarıdır arkadaşlar aradaki kalite farkı zaten bu durumu yaratan kabullenemeyecek birşey yok bunda..

sinan dedi ki...

KSK yı tebrik ediyoruz. İyi oynadılar gerçekten. Karşıyaka SK biraz daha bütçeli olsa keşke daha yukarılara oynayabilse. FBÜ takımında da bir düşüş olduğu gerçeği var. Tahminim bu düşüş devam edecek.

onurksk dedi ki...

çok şükür ki furkanımızın kırığı yada bağ kopması yok.maça ancak hastanede sakatlık ile ilgili iyi haberleri aldıktan sonra sevinebildim.
ayrıca yukarıda baya bahsedilmiş bizim paso küfür eden bir topluluk olmamızdan ama bu maç son yılların en az küfürlü maçlarından biriydi.bukadar adamı görünce maçlarımızda millet kudurduğu için ne söyleyeceğini şaşırıyor.kıskançlıktan ne yazacağınızı bilemiyorsunuz.yazık.
son olarak hakemlerin lehimize karar verdikleri yorumlarına katılamicam.bi keseratar yada keneerman olsa daha iyi mi olucaktı görüşündesiniz nedir.bence eşit dağılımda az hatalı bir maç yönetti hakemler.davidin bahsettiğiniz pozisyonda teknik alması gerektiğine katılıyorum ama diğer tarafta ozaman oğuz ve sürekli ağlayan ömer 2-3 kez teknik almalıydı.
bukadar sevinmenize gerek yok diyorsunuzda napalım ağlayalım mı.biz sizin gibi ultra bütçelerle mücadele etmiyoruz.ayrıca avrupa maçından çıkıp geldik diyen fblilere bizde salı günü avrupa maçına çıktık ve yarın gündüz deplasmanda avrupa maçımız var.hatırlatmak isterim.namalup bi fb geliyor arenaya ve 2 uzatmada yeniyoruz ki furkanın sakatlığı gölgesinde bi galibiyet sevinci yaşıyoruz...

ilhami Ata dedi ki...

karşıyaka bizim dengimiz mi ki niye suçu hakemlerde bulalım.. büyük takımsan yenceksin hakemi de rakip takımı da.. yenilince çok da üzülmeye gerek yok sonuçta oyun kurucumuz yoktu.. ve telefisi olan bir maç avrupa maçı değilki sene sonunda kimin final oynayacağı belli bu kadar bagırıp çağırmaya da gerek yok. rahat olalım bizi işimize bakalım.

Bilge dedi ki...

KSK taraftarları Preldziç'i çok seviyor Preldziç acilen oraya gönderilmeli belki orada toparlar. Sean May'inde durumu kafa karıştırıcı..adam o cüsseyle ama fiziksel değil zeka basketbolu oynuyor, pasları şutu gerçekten iyi ama başka da birşey yok..Öyle bir adamki dışardeyken oyuna girsin, oyundayken dışarı çıksın istiyor insan. Can Maxim bu takıma yakışıyor.

serpil dedi ki...

maçı izlemedin ama furkan'ın sakatlandığını duyunca yenildiğimize üzülmedim.. sonuçta yorgun ve eksik bir takım.. furkan a da geçmiş olsun..

henry turner dedi ki...

@murat özen
sen ksk de maç izle ve anlık olan bir steps e trıbunun ıtırazını duy. taraftarın basketbol bilgisi tartışılmasın.karsıyaka spor kulubudur ve taraftar ayrı ayrı degıl her bransı destekler. aynen dun basketbol maçından sonra sonra ki voleybol maçı gıbı...

Tatü dedi ki...

Gece skytürk te basketbol panaroma da ufuk akyüz de en çekinerek gittiği maçların ksk maçları olduğunu bunun sebebininde en ufak bir steps faul gibi kararları atladığında tribünlerin bunu gözünden kaçırmayacağını hemen baskıya başladığını belirtmiştir. Eminim ki hayatında basketbol topu görse tanımayacak futbol taraftarları bu baskıyı oluşturuyorlardır:)

murat ozen dedi ki...

@ to all

Birileri yazdıklarımı tersinden okumus anlaşılan. Bir basketbol maçında rakip takımın benchinin ustu kapalıysa bunun sebebı orada bulunan vandal futbol seyırcisidir.

Eğer siz bu vandal seyircilere çıkıp 2 laf edemediğiniz sürece bu böyle devam edecektir. Sakın tahrik falan demeyin. Orada gerçek basketbol seyircisi olsa ıslıklar, protesto eder ama orada bırakır tepkisini. Yeri gelir hakemi etki altına alır ama hepsi o kadar. Zaten takımı sahada gerekli mücadeleyi gösteriyordur. Sahaya bir şey atmaz yada maç bitiminde rakip takım oyuncularına saldırmaz.

Ben Karşıyaka özelinde birşey söylemedim. Bu vandalligi yeri gldiginde Fenerbahce Ulker, Galatasaray Cafe Crown ve Besiktas Cola Turka maclarinda da goruyoruz.

Bu dediklerimi kabullenmek neden bu kadar zor acaba? Çıkıp birgün neden bu takımlarda oynayan bir oyuncu, yönteci, ya da taraftar biz salonlarda vandal futbol kültürünü buraya taşıyan futbol seyircisi istemiyoruz diyemiyor?

Neymiş efendim 100 tane miş.. Yok 600 taneymiş. Tamam belki 100 tane ama bu herkesin algısında negatif etki bırakıyor. Aynı şey Fenerbahçe Ülker içinde geçerli.. Yok bu sene salon doluyormuş. O alonu dolduranlar taraftarlardan kaç tanesi Barcelona maçının son topunda averaj hesabının farkındaydı. 1000 tanesi mi, 500 mü? Sizce kaç tanesi..

Miksiyon dedi ki...

murat özen söylediklerini inkar etmedim yalan söylüyorsunda demedim bende rahatsızım ama bu konu için Ksk şeçilmesi ve genellemen açıkçası canımı sıktı çünkü o salonun yüzde 80 ini bu yazdıklarını haketmiyor.
Mesela bir çözüm söylesen bu ayrımı yapabilmek için salon girişinde basketbol genel kültür testi yaparakmı taraftar alınsın salona?? Çözüm önerini bekliyorum yoksa bende memnun değilim bornova belediyeyle oynarken ayva çiçek açmış yazmı geleceeeek bursa alsancağaaa nasıl geleceeeek gibi futbol tezahüratlarından ama yapabilecek birşey yok..

Cakivu dedi ki...

miksiyon senin gibi açık sözlü ksk taraflarını görmek çok güzel daha doğrusu ksk den önce sporsever diyelim, bahsettiğin oluşumlar her klüp takımında var malesef ama fbli basketsever olacağı gibi kskli gsli bjkli basketseverde olacak

muratın yazısına da yüzde yüz katılıyorum özellikle barca maçında farkı kapamak için ukiçe at at diyenler çoktu...

feverchild dedi ki...

çağlar veya anıl kim siliyorsa artık.. bu kadar ezik olmayın.
bütün provakatif mesajlar duruyor. bizim gayet normal yazdıklarımız uçmuş hep.
bu kadar mı içinizde kaldı karşıyaka düşmanlığı.
bu kadarmı sindiremiyorsunuz içinize izmirden hep boynu bükük ayrılmayı.
atın bu psikolojiyi. yoksa biz varolduğumuz sürece kahrolmaya devam ederseniz. size de yazık.
15 yılda 1 galibiyet alan adam yapiyorsa anlarım yine bi derece, yası büyüktür. ama 2-3 senede bir galibiyet sırf bu yenilgiyi hazmediğinden yapıyorsa dahada ayıp.

gösteriş yapmak içinde bunu yayınlamayın, okuyun yeter.

dejavu dedi ki...

feverchild yazdı:

'evet xxx kardeş çok büyüksünüz .
ondan rahat oldu zaten bugn. zorlanmadı hiç (='

Evet, gerçekten çok normal ve düzgün bir üslupla yazmışsın. Ama biz ezik olduğumuz ve bunca zamandır içimizde bastırdığımız Karşıyaka düşmanlığıyla silmişiz bu nadide yorumunu.

Başlığı kitliyorum yoruma, yetsin bu kadarı.

Çağlar..