30 Aralık 2010 Perşembe

P.Karşıyaka: 74 - Olin Edirne: 72 (Yılın Son Maçı Karşıyaka'nın)

2010'un kapanış maçında İzmir'de karşılaşan iki takımın baştan sona çekişmeli geçen mücadelesinde kazanan taraf 74-72'lik skorla ev sahibi Pınar Karşıyaka oldu. İlginç şekilde son 2 dakikasında sayı çıkmayan maçta ev sahibinin son basketi Alper Saruhan'ın elinden üçlük olarak gelirken Seibutis'in iki sayılık basketi bitime 2 dakika kala maç skoru da belirledi. 6/18 saha içi isabetine rağmen maçı 19 sayı-8 asist ile tamamlayan Holston, takımının en skoreri olurken kaptan Smith 16, Birkan 14 ve Jovo da 10 sayıyla çift haneye çıkan diğer isimler oldular. Konuk takımda Can Akın ilk 3 periyotta ürettiği 20 sayısıyla karşılaşmanın en skoreri olurken final periyodunda sessiz kalması önemliydi. Seibutis'in 16 sayı-7 asist-3 ribaundu aşina olduğumuz bir istatistik fakat Doliboa'nın 17 sayısı son 10 lig maçındaki en yüksek sayısı aynı zamanda. Üstelik 8-12 gibi yüksek bir yüzdeyle üretilmiş 17 sayı. Onun da ses vermesi kritik Edirne hücumu için. Caner Ercan'ın 7 dakika sahada kalıp 3-4 üçlükle 9 sayı yazması da ayrıca dikkat çekici.

2010'un son maçında aldığı bu galibiyetle İzmir'de 5, toplamda ise 7. galibiyetine ulaşan Karşıyaka'nın Furkan Aldemir'in yokluğunda evini savunmaya devam etmesi önemli bir detay.Geçen haftayı pas geçtiklerini düşünürsek, Furkan'sız ilk maçta alınmış ilk galibiyet. Üstelik ilk andan itibaren kopmayan bir maçta. Olin Edirne ise açılış haftasında aldığı Mersin galibiyetinin ardından arka arkaya 5. deplasman mağlubiyetini aldı bugün. Toplamda ise 6. mağlubiyetleri oldu bugün. Bir kazanıp bir kaybetme serisi de devam ediyor, o da bir diğer önemli detay.

Pınar Karşıyaka (74): Osiris Eldridge 1 (2 ribaunt), Uluğ Kaçaniku (1 ribaunt), Birkan Batuk 14 (3 ribaunt – 1 asist), Jovo Stanojevic 10 (6 ribaunt - 1 asist), David Holston 19 (3 ribaunt - 8 asist), Andre Smith 16 (4 ribaunt – 1 asist), Ahmet Ali Erdoğan 7 (4 ribaunt - 4 asist), Alper Saruhan 7 (5 ribaunt - 1 asist)

Olin Edirne (72): Can Akın 20 (1 ribaunt - 3 asist), Erdal Bibo 3 (5 ribaunt), Vidas Ginevicius 1 (1 asist), Renaldas Seibutis 16 (3 ribaunt - 7 asist), Caner Ercan 9, Ahmet Kaplan, Predrag Samardjiski 2 (8 ribaunt – 2 asist), Reha Öz 4 (1 ribaunt – 1 asist), Seth Doliboa 17 (6 ribaunt – 1 asist), Ömer Ünver (1 ribaunt), Davud Kamer (2 ribaunt)

11 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Jovo çok önemli bir anda, son periyotta ilk önce savunmada bloklayıp fastbreakte de sayıyı buldu. Orda çok önemli pozisyonda gardı aldıktan sonra sol direğini yapıştırdı Olin'e.

Hakemler bu arada aşırı vasattı mesela Karşıyaka aleyhine bir çok pozisyonu es geçerken yanlış karar verirken, Jovo'ya çalınan teknik foulden sonra taraftarlar iyice çıldırdı. Ardından bir pozisyonda Andre ve 2 Olin'li basketbolcu yerde kaldı ve Andre bilerek Olin'li oyuncunun sırtına basarak ayağa kalktı. Hakem bunu gözüyle görmesine rağmen bir önceki pozisyonda Jovo'ya teknik foul çaldığı için, burda Andre'ye sportmenlik dışı çalamadı.

Üstüne üstlük son periyotta da 4.53 kala Erdal Bibo 3lük attı ve hakem 3lük işareti yaptıktan sonra, diğer hakemlerin sayıyı değiştirip değiştirmediğini görmedim ama, skorborda 2 sayı olarak işledi ve maç ta öyle sürdü. Hakemler kararı 2lik yapmadıysa, ki bence yapmadılar, Olin teknik heyeti nasıl bunu göremediler anlayamıyorum, sanırım Gökhan Taştimur oyunculara bağırmaktan skorbordu takip edemedi :)

caglar dedi ki...

evet andre pozisyonu şaşkınlık vericiydi ilk adımı attı doliboa nın üzerine üstüne bir tane daha tekmeledi, sportmenlik dışı bir hareketti, hele sezon öncesi kendine yapılan kasti faul ve 3 aylık sakatlıktan sonra böyle bir hareket ona hiç yakışmadı.

Mental dedi ki...

Demek ki federasyon özrünü bu şekilde diledi:)))

Tatü dedi ki...

Çok komiksin mental:))))

Adsız dedi ki...

Orda sakatlanacak kadar sert bir pozisyon değildi Andre'nin üstüne basarak kalkması, ki o tekmeden çok hani bir aşağılama hareketi gibi bir şeydi, dalga geçme amaçlı falan yani..

Miksiyon dedi ki...

Dünyanın en kötü alan savunmasına karşı dünyanın en kötü alan savunmasına hucüm eden takımını gördüm bugün:)
maçın özeti gerisi boş...
Hadi Hakan Demir hiç kullanmaz alan savunmasını furkan ve jovo yokluğunda eli mahkum döndü alana ama olinin bu kadar kötü hucüm edeceğini beklemiyordum. Sınıfta kaldı bence Gökhan hoca

AVRAM USTA dedi ki...

Miksiyon , çok istediğim halde gelemedim maça.Malum işler ve sene sonu.Ama iyi ki gelmemişim tüm gecem kabus olurdu.Bizimkiler ve alan savunması ha...Tövbe tövbe...

Miksiyon dedi ki...

Avram abi yapacak birşey yok jovo 4 ledi erkenden sahada en uzun oyuncumuz andre idi boyu 2.03 çok kısa kaldık içeride Hakan hocada eli mahkum döndü içeriden oynatmamak için olini. Olin de sağolsun ortaya bir oyuncu sokup topu onla 3 kere falan buluşturabildiler ordan çıkan pasların hepsi sayı oldu yada can akın ortayı bir kere deldi köşedeki boş oyuncuya topu ulaştırdı oda sayı oldu onun dışında gereksiz boş paslar herkes birbirine bakıyor falan sanki ilk defa alan savunması görmüş gibiydiler.

Buğra dedi ki...

seibutis ve can akın sonlarda önemli birkaç şut kaçırdılar... onlar girse halimiz yamandı yani ! furkan ın yokluğunda evde kazanmaya devam etmiş olmak güzel ama maçı verebilirdik de ... Olin Edirne'nin kadrosu iyi kadro ... bundan sonra da can yakacaklardır... herkese basketbolla dolu iyi seneler ... :)

tamer dedi ki...

Senenin son macı olması ve geri donus adına cok onemli bir galibiyet. Alper in son uclugu resmen hayat verdi.Furkansız alınan her galibiyet bizim icin onemli.Herkese mutlu yıllar. Yeni yılda da kaf sin kaf.

Adsız dedi ki...

Olin Edirne ilk senesinde böyle mücadele etmesi, iyi sonuçlar alması, bir taraftan beklentileri de arttırıyor. Gerçekten üzüldüm Edirne için. İzmir'de oynadığımız Bornova ve Karşıyaka maçları ucu ucuna kaçtı. Önümüzdeki 3 maçtan sadece Tofaş'ı yenebileceğimizi düşünüyorum. Galatasaray CC ve Efes Pilsen biraz ağır gelecek bize. Bakalım Bornova'nın yaptığı gibi ilk senemizden Play Off'lara kalabilecek miyiz ?
Tüm Edirne halkının umudu bu yönde, ama birkaç deplasman maçı kazanmalıyız artık.