14 Aralık 2010 Salı

P.Karşıyaka: 85 - ETHA Encomi: 67 (Karşıyaka Lider)

Deplasmanda son periyotta geri dönerek devirdiği rakibini bu kez Arena'da ağırlayan Pınar Karşıyaka, hemen hemen 40 dakikayı önde götürdüğü karşılaşmadan 85-67 galip ayrılarak son hafta öncesinde grup liderliğini garantiledi. Hafta sonu Bursa deplasmanındaki 16 asistiyle dikkat çeken Holston, bugün 21 sayısıyla takımının en skoreri olurken, Jovo'nun 18 dakikada 8-12 isabetle 19 sayı-5 ribaund istatistiği oldukça değerliydi. Tam 11 oyuncunun forma şansı bulduğu Karşıyaka'da en az 1 basket atan tam 9 oyuncu vardı bugün. 93 doğumlu Onur Çalban ve 91 doğumlu Serkan Menteşe'nin de az da olsa bugün forma şansı bulduğunu da eklemek gerekiyor bu noktada. Birkan Batuk (7 sayı-2 asist) ve Furkan Aldemir (8 sayı-10 ribaund-2 asist) ikilisinin bu takım sistemi içerisinde ne kadar değerli olduğunu her fırsatta vurgularken bu iki genç kardeşimizi de atlamamış olalım. Avrupa arenasında süre almaları onlar için de önemli bir deneyim kesinlikle.

Bu rahat oyun sonunda gelen sonuçla birlikte uzun bir aradan sonra katıldığı Avrupa Kupaları'nda bitime 1 hafta kala gruptan lider olarak çıkmayı garantiledi Karşıyaka. Haftaya Apoel deplasmanında oynayacakları maç prestij maçından öte bir anlam taşımayacak. Bu kupada hem takım olarak hem de iç sahada taraftar potansiyeli olarak yukarılara rahatlıkla oynayabilecek bir takım Karşıyaka. En başından beri hepimiz biliyoruz bunu. İlk aşamada gelen grup liderliğinin devamı da olacaktır umarım.

Pınar Karşıyaka (85): Osiris Eldridge 6 (5 ribaund-1 asist), Serkan Menteşe 2, Uluğ Kaçaniku (1 ribaund-2 asist), Birkan Batuk 7 (2 ribaund-1 asist), Jovo Stanojevic 19 (5 ribaund), David Holston 21 (1 ribaund-5 asist), Andre Smith 11 (7 ribaund-1 asist), Ahmet Erdoğan 5 (2 ribaund-1 asist), Furkan Aldemir 8 (10 ribaund-2 asist), Alper Saruhan 6 (1 ribaund-2 asist), Onur Calban

ETHA Encomi (67): Tarick Johnson, Valdas Dabkus 11 (5 ribaund), Giergos Anastasiadis 1 (1 ribaund-1 asist), Anthony King 27 (7 ribaund), Thomas Massamba 4 (4 ribaund-2 asist), Nicolas Constantinou, Kervarrios Tutt 12 (3 ribaund), Dejan Cup 2 (3 ribaund), Riginos Kasinopoulos, Miko Golubovic (2 ribaund-1 asist), Reginald Redding 5 (3 ribaund-2 asist), Lelton Brown 5 (4 ribaund-1 asist)

5 Yorum Yapılmış:

Buğra dedi ki...

ikinci yarıda takım iyi savunma yaptı ... farkı açtıgımız bazı maçlardaki savunma gevşekliği burada yaşanmadı. son apoel deplasmanı öncesi grup liderliğini garantilemiş olduk... Jovonun da hakkını vermek lazım. gayet müspet bir oyun oynadı bugun... kötü olan oyuncumuz yoktu zaten ... birde bu kupadaki maçlara verilen hakemler çok zayıf gerçekten ! ilerleyen turlarda sıkıntı yaşayacağız gibi ...

tamer dedi ki...

Dün gerçekten takım üzerine düşeni yaptı.Skora katkı her oyuncudan geldi.Bana göre aksayan bir nokta vardı.Son çeyrekte ilk defa takım savunması üst düzeydeydi halbuki fark açılmıştı.Fakat ilk üç çeyrek yine savunmada aksaklıklar vardı,yine hücum ribaundu verdik ve boş şut imkanı verdik ki onlar değerlendiremedi bunu.Sayı atmakla ilgili bir problemimiz yok ancak savunmayı üst düzeye çıkarmak için oyunda olan en 3,4 oyuncunun kendini savunmaya vermesi lazım.Yine de büyük iş başardık.Tebrikler Karşıyaka.

henry turner dedi ki...

ilk per kötü savunmamızı daha sonradan maça konsantre olarak gıderince skor oluşmaya başladı.
önümüzde ki hafta apoel ile oynanılacak maç prestij den çok öte bir maç olacak bu yorumu maçtan sonra anımsarsınız! çünkü burada ki maçtan sonra apoell antrenörü(süper mario kılıklı) "apoel de olacak olaylardan biz sorumlu değiliz" açıklamasını yaparak tansiyonu belirtti. umarım apoeldekiler iyi yüzme biliyordur :)

Tatü dedi ki...

Bak sen jovo reyis in yaptıklarına:) olmuyor jovo niye atıyorsun o sayıları niye maçı kopartıyorsun:) Yalnız o antony king seneye çok iş yapar bu tribünler önünde mesaj alınmıştır umarım:P

Alphan Aksoylar dedi ki...

anthony king konusunda aynı görüşteyim, kral çocuk kendisi...