21 Aralık 2010 Salı

Recep Tokgöz: Federasyon Değil Çiftlik

Lige 10'da 7 ile yoluna devam eden tatlı sürpriz Antalya BŞB'de, koç Ahmet Kandemir'e ekstradan verilen 2 maçlık cezanın ardından başkan Recep Tokgöz köpürdü. Salsabasket'e özel açıklamalar yapan Tokgöz, genel anlamda federasyonun çiftlik anlayışıyla yönetildiğini ve alınan kararlarda hiçbir standartın olmadığından yakındı. Buyrun Recep Tokgöz'ün açıklamaları:

'Federasyonumuz tam bir çiftlik anlayışıyla yönetiliyor. Bir federasyon başkanı düşünün ki, kendi liginin bir ferdi olan kulüp başkanının telefonlarına çıkmıyor. Böyle bir şey olabilir mi? Benim sporcu geçmişimin olmayışından bahsediyor. İyi de ben bir yöneticiyim, spor geçmişim yok evet ama ben bir kulüp başkanıyım. Uzun yıllar spor yapmış olmasının ona sağlaması gereken oyuncuları daha iyi anlama, kulüpleri daha iyi anlama avantajlarının hangisi kullanıyor o peki?

Canlarının isteğine göre maçları 1'den 4'e, Cumartesi'den Pazar'a alıyorlar. Biz onlara ufak bir talep ile gittiğimizde ihtimal dahilinde bile olmadığını söylüyorlar. Canları nasıl isterse öyle karar alıyorlar. Bilgi vermekten acizler. Bize yardımcı olmaları gerekirken, tüm güçleriyle köstek oluyorlar. Verilen cezaların hiçbir standartı yok. Bakalım bundan sonra kime ne ceza verecekler, merakla bekliyoruz. Ama bu zamana kadar hiçbir zaman adil bir şekilde verilmedi cezalar, biliyoruz ki bundan sonra da verilmeyecek.

Adamına göre muamele yapmaya devam edeceklerdir. Bilmelerini isterim ki; Biz onların istediği türden adam olmayacağız. Zaten düşününce Dünya Şampiyonası'ndan önce 'İnşallah o gün çifte zafer yaşayacağız' diyerek referanduma dair bir mesaj da veren bir federasyon başkanının, o tarafı kayırmasından, tarafsız olamamasından daha doğal ne olabilir ki?' Salsabasket özel haberidir.

11 Yorum Yapılmış:

Sinan Doğan dedi ki...

Başkan çok doğru konuşmuş helal olsun. Bence Türk Basketbolu Turgay Demirel federasyonundan kurtulmadıkça hak ettiği yere gelemeyecektir...

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Son paragraftaki kelimeler bile Federasyon Başkanının istifa etmesi için yeterli bir sebep.

brutus dedi ki...

@Tayfun
katılıyorum, ama o konuyu çoktaaan geçti birileri.kimsenin umurunda olmadığı gibi şimdi bir de tanjeviç ile birlikte yılın spor adamı olacakmış muhterem.. bu insanlar ancak Türkiye gibi ülkelerde bir yerlere gelir, önemsenir zaten. yazık

burnovic dedi ki...

Recep Bey'e helal olsun! O 12 Eylül söylemi bile görevden ayrılması için, görevden alınması için yeterliydi. Ama burası Türkiye, dünya üzerindeki en büyük çiftlik...

Selami dedi ki...

cesaretinden dolayı başkanı kutlarım

MeRtO dedi ki...

Adam haklı beyler.

Ahmet Karadag dedi ki...

Baskan ifadeleriyle ciftcileri rencide etmis ama :) ayip olmus...

Serdar dedi ki...

Başkan size helal olsun. Büyük bir cesaretle yanlışları dile getirmişiniz. Ama bundan sonra bu görüşleriniz o zat2ın kulağına gidince işiniz daha da zorlaşacak. Maçlarınıza rüştü nuran, mehmet keseratar fatih söylemezoğlu gibi gözünü budaktan sakınmayan! hakemler atanacak. Çifte standartmı al sana diyecekler, en ufak bir hareket teknik faul oradan diskalifiyeye kadar uzanacak.

Unutmayın en kötü hükümetler suçsuzların korktuğu hükümetlerdir.

Dedikleri gibi referandumla sporu özdeşleştiren o kişilere Büyük Önder Atatürk yıllar önce gerekeni söylemiştir." Ben sporcunun zeki çevik aynı zamanda ahlaklısını severim"

basketçi dedi ki...

sen işi bilmiyorsun başkan
menajerliğe doğan hakyemez'i getir
bak nasıl bütün kapılar açlıyor sana..

emre dedi ki...

hiç merak etme başkan bu takım böyle gittiği sürece bu oyunlar devam edecek antalyanın ne baskette ne de futbolda 1. liglerde takımı olmasını istemeyenler var .

brutus dedi ki...

@ basketçi

:)) doğru tespit