30 Aralık 2010 Perşembe

Spahija: Kazanmayı Hak Etmedik

F.Bahçe Ülker koçu Neven Spahija'nın dünkü maçın ardından sıcağı sıcağına Spormax ekranlarında yaptığı özeleştirel, sağduyulu ve o atmosfer sonrası sakin kalabilen açıklamasından bahsetmiştim maç yazısında. Basın toplantısında da hemen hemen aynı şeyleri söylemiş koç. Bir kez daha tebrik etmek gerekiyor bence. İşte o açıklamalar:


Beko Basketbol Ligi'nde Galatasaray Cafe Crown'a 67-56’lık skorla mağlup olan Fenerbahçe Ülker'de Baş Antrenörü Neven Spahija, kötü oynadıklarını ve kazanmayı hak etmediklerini söyledi.

Spahija, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında, Galatasaray Cafe Crown'ın çok iyi oynadığını vurgulayarak, ''Onları tebrik ediyorum. Biz çok kötü oynadık. Neden konsantrasyonumuz bozuldu anlayamadım'' dedi.

Serbest atışların yüzde 56'sını attıklarını, 12 serbest atış kaçırdıklarını vurgulayan Spahija, bu tarz maçlarda serbest atışların çok önemli olduğunu söyledi.

Maçın en önemli noktalarından birinin son periyodun başında kendisine çalınan teknik faul olduğunu anlatan Spahija, ''Maçın en önemli noktalarından biri Ömer'e çalınan faul ve bana çalınan haklı teknik fauldü. Pınar Karşıyaka maçında da benzer şeyler oldu. Ama en büyük fark Pınar Karşıyaka maçında çok iyi oynadık, ama bu maçı kazanmayı hak etmedik. Oktay Mahmuti ve Galatasaray'ı tebrik ediyorum'' diye konuştu.

1 Yorum Var:

Emre dedi ki...

hocam hak etmedik orasını anladık. peki şu greer ile kinsey'i ne zaman paketleyeceksin ? May'i oynatmayacaksan niye aldın şunları da bir söyleyiversen ?