17 Aralık 2010 Cuma

Spahija'dan İlginç Açıklama

Farklı kaybedilen Siena maçı sonrası koç Neven Spahija'nın basın toplantısındaki ilginç açıklamalarını maçı İtalya'da takip eden sevgili Can İşbakan geçti. Açıklamalara bakılırsa koç takımdaki birkaç isme hayli kızgın. Bu açıklamaların ardından gözler Greer, Emir ve Lavrinovic'e çevriliyor doğal olarak. Bakalım gelişmeler ne yönde olacak. İşte koçun maç sonunda yaptığı o açıklamaların tam metni:

'Siena bizden çok daha iyi oynadı. Biz rezil bir oyun ortaya koyduk. Böyle oynamaya hakkımız yok. Bunun için taraftardan özür dilerim. Bu seviyede oynayan oyuncuların böyle bir performans göstermeye hakkı yok. Bazı oyuncular artık kendine gelmeli. Onlara bir iki şans daha vereceğim. Eğer bu seviyede devam ederlerse sözleşmesi olsun olmasın, benim olduğum takımda çalışamazlar. Ukic’i bu kadar aramamamız lazım. Sezon başında da sorunumuz yedek oyun kurucuydu. Transfer düşünmüyorum ama bu seviyede oynuyorsak her oyuncu katkı verebilecek düzeyde olmalı. İsimler hakkında konuşmayı sevmiyorum. Ancak böyle devam ederlerse bir karar almak durumunda kalacağım. 1-2 maç kötü oynayabiliriz ama istikrarlı olmalıyız.'

21 Yorum Yapılmış:

willie07 dedi ki...

Hoca yerden göğe kadar haklı.Bazı oyuncular nerede oynadıklarının farkında değil.Neye güveniyorlarsa artık? Hoca bu gideri greer ve emir'e yaptı büyük ihtimal ve lavrinovic de olabilir.Hocanın bu çıkışı çok önemli bence gözdağı verdi oyunculara.

ondskan dedi ki...

3. periyotun ortalarında darjus lavrinovin kenara alındıktan sonra havlusunu spahija aya attığını benden başka gören oldu mu?sonra spajiha nın ona eğilip bişeyler söylemesini akabininde mrsic in darjus un yanına gitmesini?gecen seneki rakocevic -ataman atışmasından farkı yoktu

khalamar dedi ki...

Bu sene Emir'in ne oynadığını bana biri izah edebilir mi? Bu adam niye böyle oldu hala anlamış değilim. İnsan biraz çaba sarfeder biraz istekli, dirençli olur. Bu kafayla değil NBA orta sıralarda oynayan takımlarda oynayamaz.

sinan dedi ki...

@ondskan
çok ilginç tesbit ben görmemiştim. buda oyuncuların geleceği açısından bir ipucu tabiki.

Heimdall dedi ki...

siena maçında fenerbahçe ülker'de verimlilik adına en iyi oyuncunun darius olması da çok ilginç.boşuna denilmemiş istatistikler yalan söylemenin bilimsel yanıdır diye.

Özcan Yüksel dedi ki...

Hoca haklı arkasında yönetim de Aydın Örs de biz taraftarlar da var. Kısa zamanda herkesin güvenini kazandı. O yüzden yapacağı hamleler cesur olabilir.

Adsız dedi ki...

Greer bu sene aldığı paranın çeyreğini hak etmedi. Ben hayatımda bu kadar karaktersiz bir oyuncu görmedim. Lavrinovic de tepetaklak gidiyor ne hücumu var ne savunması ? İkisine de yol gözükebilir...

Mustafa Ünlü dedi ki...

Ömer Onan ayağı sargılı oynuyor.
Ukiç neden oynamıyor.
Ustelik Erdemir maçındada oynadı ,orda sakatlandı.

Ukiç Erdemir maçında da yoktu.

Greer bu takıma katkısı nedir?

Koç haklı ama bu maçın benzeri Erdemirde oynandı yine aynı sıkıntılar vardı. Koç haklı ama yeterincede takımı hazırlıyamamış.

Bapsteba dedi ki...

Adam haklı beyler,

Greer,daha ilk periyodda yarı sahadan geriye düşen topta avantajlo olmasına rağmen salına salına topa gitti ve sonucunda topu çaldırdı ve turnike yedik.Arkasından da tam saha baskı sürdü.

Lavrinoviç,lig maçlarında 15-20 sayı atması beni ilgilendirmiyor.Biz onu Avrupa maçlarında katkı versin diye aldık!Bu kadar yumuşak pivot görmedim hayatımda.Gerçi tam bir pivot olduğu da tartışılır tabi.

Emir,Tanjeviçe alışması 3 sene sürmüştü.Biraz duygusal bir çocuk sanırım.Spahija ile aralarında kan uyuşmazlığı var gibi.

Greer ile sezon başında yolların ayrılacağını düşünmüştüm ama Engin'in sakatlığı planları bozdu.Dün gece Can Maxim ve Erbil'in aldığı süreler artık Greer'in için yolun sonunun geldiğinin kanıtıydı.Top-16'ya 2 yabancı değişikliği ile gidebilir Fb Ülker.

Selami dedi ki...

Greer'in takımda kalması konusuna itiraz ettiğim zaman bazı arkadaşlardan ciddi tepki görmüştüm, ilk yarıdaki Barcelona ve Siena maçlarındaki istisnai performansı insanların gözünü boyamıştı,şu an gerçek performansına rücu etti.Fakat hata Nevan-Örs ikilisinde,Engin sakatlığında Greer'i takımda tutmaları fekalet bir hataydı,hem de o zaman Malaga istiyordu,üstüne bir miktar para verip gönderebilirlerdi,ayrıca Kinsey'in takımda kalması da çok yanlış tercih,Kinsey'in ne kadar savruk,sallapati,düzen dışı oynadığının farkına varılmalı,kendini yerden yere atması showdan başka bir şey değil,savunması vasat,bazen pas arası yapıp top çalıyor,sadece o kadar,birebir de hep geçiliyor veya faul yapıyor,dün akşam Rakovic'e yaptığı sportmenlik dışı faulü nasıl açıklayabiliriz? Düşüş Vidmar'ın sakatlığıyla başladı,May TBL'de iyi sayı yapar,fakat buraların oyuncusu değil,o da yanlış tercih,takımı Ukic,Ömer,sakatlanmadan önce Vidmar ayakta tutuyordu,Tomas'ta özellikle hücumda beklentinin altında,daha fazla sorumluluk almalı,boş 3 sayılık atış kovalamakla olmaz bu iş,neyse çok moral bozmamak lazım,haftaya Cholet'i yener ikinci olursak, 1-2 transfer bekliyorum.

Cakivu dedi ki...

Takım içinde konuşulacak şeyler bunlar bence, gözdağı vermek içinse anlarım. Top 16 da bazı değişiklikler yapılabilir kadroda. Emir bu sene çok ritmsiz sanki takıma yeni katılmış gibi Greer zaten son ana kadar gidecek-kalacak derken kadroda kalmış bir oyuncu, Lavrinovic içerde çok yumuşak kalıyor, şut da sokamayınca maçtan kopuyor. İkizine kıyasla istikrarsız bir oyuncu oynadıkları takım sayılarıda bunu gösteriyor.

Eğer kadroda değişiklik olacaksa ben sadece greer in yerine 1 numara transfer edilmesini tercih ederim geri kalan düşünceler sene sonundaki duruma göre verilebilir ama teknik ekibin disiplin/form konusundaki her kararına güveniyorum.

Adsız dedi ki...

Greer'in düne kadar tutulması doğruydu ama dün itibariyle bileti kesilmelidir.

Diğer yabancılara bakarsak ; Lavrinovic,Preldzic,Tomas ve Kinsey katlanılamayacak oyuncular değillerdir. May elimizdeki en iyi hücumcu uzundur. Kaya ile birlikte daha uzun süre alırsa ve savunmada ciddi sorun yaratmazsa bence çok faydalı olur. Lavrinovic'in süreleri azaltılmalıdır. İyi oynadığı sürece oyunda tutulmalıdır.

Bilge dedi ki...

Preldziç ve Greer artık gitmeli. Lavrinoviç hiç olmazsa çabalıyor Greer de hiç bir çaba yok..Preldziç de ne çaba ne yetenek hiçbirşey yok.

Tatü dedi ki...

Preldzic bence avrupanın en yetenekli 3 numaralarından biri sorunu psikolojik bence bu sezon spahiayla olmayacak gibi gönderilsin ksk ye kendine gelsin:))

Ahmet Karadag dedi ki...

Emir Preldzic'de yetenegin olmadigi iddiasina katilmiyorum. Bence cok yetenekli bir oyuncu. Zaten pozisyonu ve yasi itibari ile Avrupa'nin en iyi oyuncularindan birisidir bence. Emir'in yeni hocanin oynatmaya calistigi siteme henüz alisamadigi, kendisine verilen süreleri de yadirgayarak bir sekilde "küstügünü" tahmin ediyorum. Yani sorunun daha cok psikolojik olduguna inaniyorum. Ancak Aydin Örs gibi bir uzmanin oldugu bir kulüpte bu sorunun asilabilcegini düsünüyorum.
FBÜ'nün son maclardaki düsüsü kesinlikle Ukic'in sakatligi ve onun yerini dolduracak bir oyuncunun yoksunlugundan kaynaklaniyor. En az iki iyi PG'i olmayan takiminlarin EL'de istikrar saglmasi bence cok zor. Iki EL takimizin ana sorunu da bu zaten...

Bilge dedi ki...

Preldziç madem o kadar yetenekli KSK Furkan'la takas etsin onu kaçırmasın bu Avrupa'nın önemli yıldızını:)

Tatü dedi ki...

Preldzic yeteneksiz diyenle basketbol tartışılmaz..

Ulkerspor dedi ki...

Preldziç hariç sezon başında ve sezon boyunca yaptığım birçok tenkitleri bir çok katılımcıda görmek beni şaşırtmadı.

Adsız dedi ki...

@Ulkerspor

O kadar çok tenkit yapıyorsun ki bazıları tutar elbet ? 5 metreden adama 100 kurşun sıkarsan 10 numara miyop olsan 5 kurşun falan değer değil mi ?

Kendi takımın TS'nin konuşulacak yanı olmayınca ne yapacaksın ? Allah sana da Euroleague'de oynayan bir takımın taraftarı olmayı nasip etsin inşallah...

Ulkerspor dedi ki...

İflah olmaz derecede can-ı gönülden takımına karşılıksız muhabbeti olan bir Ülkerspor taraftarıydım. Çok maçına gittim, dünya gözüyle şampiyonluklarına şahid oldum.

Giray Özkan dedi ki...

Greer son anda Engin'in sakatlanmasıyla takımda kaldı.Bence de Greer'in yerine daha iyi bir oyun kurucu alınabilir.Tabii piyasada öyle biri bulunursa ;)