2 Aralık 2010 Perşembe

Tarbes: 70 - G.Saray MP: 57 (Cimbom Deplasmanda Kayıp)

Euroleague'deki altıncı maçını Fransa deplasmanında oynayan G.Saray, Abdi İpekçi'de çok çok rahat bir oyunla 16 fark atarak mağlup ettiği Tarbes takımına tüm maçı geride oynayarak 70-57 mağlup oldu. Başlıktan yürümek gerekirse, bu sezon G.Saray'ın bu organizasyonda 4. deplasmanında aldığı dördüncü mağlubiyet bu. Halcon ve her ne kadar son yılların en zayıf Spartak'ı olsa da Rusya deplasmanı olması açısından Moskova'yı bir kenara koyabiliriz belki ama şu kaybedilen maçın izahı yok. İstanbul'daki maçı izlemeyenler için şunu söyleyebilirim, ilk maçta 35 fark gerekseydi 35 farkla biterdi o maç. İşte böylesine bir rakibe karşı 40 dakikayı geride oynayarak ve son 10 dakikada yalnızca 4 sayı bularak kaybetti G.Saray. Işıl Alben'in çok uzun zaman sonra şutör yanını gösterdiği bir maç olması ve 13 sayıyla maçı tamamlaması haricinde acilen unutulması gereken bir gece daha G.Saray için.

Maça iyi başlayamamaları ve çok kırılgan oyun yapısı sezon başından bu yana dikkatli gözlerden kaçmıyor zaten. Henüz hedef maçlardan birini dahi alamamaları da üzerlerindeki baskıyı arttırıyor elbette. Koç Ceyhun Yıldızoğlu'nun takımlarından alışık olduğumuz görüntüleri henüz G.Saray'da net olarak görebilmiş değiliz, bu maç özelinde değil genel olarak söylüyorum bunu. İzleyemediğimiz bu karşılaşmada da takımın direnç gösterememesi buna örnek gösterilebilir belki. Fakat o çok aşina olduğumuz 'bu takım Ceyhun hocanın takımı abi' diyebileceğimiz bir takım görüntüsüne evrilemedi G.Saray. Bu dönüşüm daha önce olduğu gibi tam olarak sağlanabilir mi, o da soru işaretleri taşıyor elbette. Fakat bu dönüşüm evresinde Avrupa noktasında sınıfta kaldıkları da çok net. Geçen yılı da dahil edecek olursak uzunca bir aranın ardından 2. sezonlarında çıkıp kupayı almaları beklenmiyordu tabii ama böylesine kötü performans da çok olasılık dışıydı bana kalırsa.

Planların Türkiye ligine göre şekillendirildiği ortamda F.Bahçe haricinde bir rakiplerinin olmaması onlar açısından her ne kadar olumlu bir nokta olarak gözükse de F.Bahçe'nin Avrupa performansı da bir o kadar talihsiz oluyor bence onlar için. Ocak ayında, belki orayı da beklemeden bir transfer şart gözüküyor artık G.Saray için. Hem takım sertliğini arttıracak hem de zor anlarda liderliği ele alabilecek bir isim lazım. -Ki en çok bu noktada zorlanıyorlar, henüz Fowles'ı nasıl verimli kullanabileceklerini de çözemedikleri için.- Çok değil geçen sene takım kadrosundaydı zaten o oyuncu. Kim bilir belki bu sene de gelir?

Tarbes GB (70): Jelena Dubljevic 17 (6 ribaund-5 asist), Erin Thorn 9 (5 ribaund-3 asist), Pauline Jannault 2 (1 ribaund), Marija Eric 2, Naura El Gargati 6 (8 ribaund-1 asist), Florence Lepron 10 (9 ribaund-5 asist), Ana Cata-Chitaga 22 (3 ribaund), Vaida Sipaviciute 2 (2 ribaund-1 asist)

G.Saray MP (57): Tuğba Palazoğlu 3 (1 ribaund-2 asist), Donneka Hodges 2 (3 ribaund-3 asist), Bahar Çağlar 4 (5 ribaund), Işıl Alben 13 (3 ribaund-3 asist), Gintare Petronyte 6 (3 ribaund), Melisa Can 2 (1 ribaund-1 asist), Nihan Anaz, Seimone Augustus 10 (1 ribaund-1 asist), Sylvia Fowless 17 (11 ribaund-1 asist)

4 Yorum Yapılmış:

Selami dedi ki...

Tamika Catchings'in ayak sesleri duyulmaya başladı galiba.

Sinan Doğan dedi ki...

işler hiç iyi gitmiyor. sezon başında final four söylentileri vardı şimdi ise top 16'ya kalsak yeter havası hakim. Simone ve Fowles dışındaki yabancıların ekstra bir tarafları yok kaldı ki yerlilerde çok iyi olmadığından Avrupa'da deplasmanda kazanamıyoruz. S.Young kadroda tutulmalıydı illaki Türk olması gerekmezdi. Tamika keza en azından şimdi bu zamanlarda gelmeyi kabul edebilir

sinan dedi ki...

Tamika-augustos-Fowles üçlüsü ile GS MP şampiyonluk özlemine son verebilir. ama tamika olmuyorsa neden becky Hammon alınmadı ki ilaç gibi gelirdi bu takıma. ancak Işıl gördüğüm kadarıyla her geçen gün formunu biraz biraz yukarı çekiyor. eğer 2 yıl öncesinin verimine dönerse.
ışıl-augustos-tamika-melisa-fowles ile iyi bir beş olabilir. ancak bu melisa can neden istenilen verimi veremiyor ilginç. oda biraz hareketlenirse bence muhteşem bir beş.

aytunc dedi ki...

gs medical park bu grubu 4. tamamlar dediğimde birileri gülüyordu, şimdi de ben gülüyorum. GS Medical Park'ın kadrosu yetersiz, sadece iki oyuncu ile Avrupa'da bir yerlere gelemiyorsunuz. Tecrübesiz Türk opyuncular bir tarafa, bu ligde de henüz ikinci sezonları...