28 Aralık 2010 Salı

Taştimur: Fast-Break Yapmamak, Tempo Düşürmek Lüksümüz Yok

Edirne'de Erdemir'e karşı aldığı 88-61'lik farklı galibiyetle bu sezonki 6. galibiyetine imza atan Olin Edirne'de koç Gökhan Taştimur'un maç sonu açıklamaları şu şekilde:

'Geçen hafta ciddi bir sayı farkıyla kaybettiğimiz Antalya maçından sonra, tekrar kendi sahamızda Erdemir gibi, son haftalarda son derece iyi basketbol oynayan, lig lideri F.Bahçe Ülker’e son saniyede kaybeden bir takıma karşı çok çabuk toparlanarak ve maçı baştan sona kontrolümüz altında tutarak kazanmamız bizi son derece memnun etti. Bir kez daha gördük ki, kendi basketbol anlayışımızı sahaya yansıttığımız takdirde başarılı sonuçlar alıyoruz. Birinci ve ikinci periyotlarda baskıyı başlattığımızda son periyotta farkın açılmasını sağlıyoruz. Bunu da Erdemir maçında bir kez daha en iyi şekilde başardık.

Daha öncede belirttiğim gibi, bizim basketbol programımız sert ve takım halinde iyi savunma yapmak ve bu savunma emeğinin karşılığını hücum organizasyonlarında israf etmemek, disiplinli bir şekilde takım halinde hücum etmeye dayanıyor. Bizim fast break yapmamak, oyunun temposunu düşürmek gibi bir lüksümüz yok. Zaten kadromuzda Can Akın, Renaldas Seibutis, Vidas Ginevicius gibi ‘Opencourt’ özelliği olan oyuncularımızla tempoyu düşürmek, fastbreak yapmamak imkansız. Sadece takım olarak oyunun kontrolünü sağlamayı düşünüyoruz. Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman da yüksek sayılara, farklı sonuçlara ulaşıyoruz.

Artık Erdemir maçını geride bıraktık ve Perşembe günü İzmir’de Pınar Karşıyaka ile oynayacağımız maçın hazırlıklarına başlıyoruz. Oyuncularım Pazar gününü pazartesi sabahını dinlenerek geçirdiler ve bugün(P.tesi) akşam üstü antrenmanlara başlıyoruz. Salı akşamı da İzmir’e hareket edeceğiz ve çalışmalarımıza orada devam edeceğiz. Bilindiği gibi Pınar Karşıyaka takımı da bizim gibi kendi prensiplerini ön planda tutan, kendi oyun düzeni olan bir takım. Bu açıdan da baktığımızda Perşembe günü iki takımın çok keyif verici bir mücadele sergileyeceğini düşünüyorum. Çok keyifli bir maç izleteceğimize inanıyorum. Artık bütün konsantrasyonumuzu İzmir’de oynayacağımız Pınar Karşıyaka maçına vermiş durumdayız. Zor bir dönemin başladığının bilincindeyiz. Perşembe günü Pınar Karşıyaka, dört gün sonra evimizde Tofaş, ardından deplasmanda Galatasaray Cafe Crown ve akabinde ilk yarının son maçında Mimar Sinan’da Efes Pilsen ile karşılaşacağız. Bu süreçten azami kazançla çıkmayı hedefliyoruz.'

3 Yorum Yapılmış:

Mental dedi ki...

Bir yorumcu Antalya maçında Seibutis için "sağını kapadılar sayı atamadı" demişti. Erdemir maçında öğrendim ki "SOLA VURARAK 30 SAYI YAZMIŞ":)))) O halde buradan ne sonuç çıkıyor "hem sağını hemde solunu kapamak lazım" :)))))))))) KSK hocasına duyurulur:)))

Dombili dedi ki...

Takım elbisenden terler fışkırmıştı koç, Fenerbahçe maçında, sana helal olsun, yarattığın takım ve oynattığın basketboldan müthiş keyif alıyoruz, inşallah daha büyük başarılar da tadarız seninle.

Tatü dedi ki...

Ksk hocası onu zaten 2 sayıda tuttu ligden önceki turnuvada öyle ahım şahım bir savunmada yoktu seibutis üstünde fazla abartılmış oyuncu:))