18 Aralık 2010 Cumartesi

Tofaş: 92 - Oyak Renault: 68 (Bursa Derbisi Tofaş'ın)

Ligin dibinden kurtulmaya çalışan iki Bursa ekibi karşı karşıyaydı bu hafta. Renault, ilk dakikalarda Johnny Gibson ve Tay Waller'ın sayılarıyla öne geçse de, daha sonrasında duraksadı. Ardından Austin Nichols ve İnanç Koç'un skorda sürüklediği Tofaş maçın kontrolünü devraldı ve farkı açmaya başladı. James Mays'den art arda 6 sayı yemelerine rağmen üstünlüğü kaybetmediler. İkinci çeyrek başında 5 sayı birden geldi Umut Yenice'den ve hareket kazandı maç. Ardından Kerem Özkan ve James Mays'den gelen katkıyla tekrar öne geçti Renault. Kaptan Can Altıntığ devrenin bitiminde bulduğu üçlükle skoru eşitledi Bursa'da (40-40).

Üçüncü çeyrek karşılıklı ikişer basketle başladı. Fakat sonrasında vitesi yükselten Tofaş bu çeyrekte sadece 12 sayı yedi ve 27 sayı buldu. Onur Aydın'ın skordaki katkısı ve Austin Nichols'ın performansını düşürmeden devam etmesi önemli oldu. Renault'da ise yine James Mays ayakta kalmaya çalışan isimdi. Son çeyrekte maça ortak olamayan Renault, 'Tofaş deplasmanında' kötü bir mağlubiyet aldı. İkinci yarıda tam 52 sayı yiyerek kendi kuyularını kazmış oldular.

Tofaş'ta 95 doğumlu Kenan Sipahi'nin 4 dakika sahada kalmış olması sevindirici. Ayrıca Fırat Töz de gün geçtikçe daha iyi oynuyor. Yabancıların katkısı da takımı sürüklüyor elbette. Renault'da ise ters giden bir şeyler var gibi. Skorun tamamen Johnny Gibson-Tay Waller-James Mays üzerinden dönmesi bir yere kadar götürebilir bu takımı. Bu anlamda yerli oyuncular biraz daha etkili olmalı.

Tofaş (92): Jason Rowe 17 (5 ribaund- 5 asist), Austin Nichols 24 (5 ribaund- 2 asist), Can Altıntığ 15 (4 ribaund- 3 asist), Rashid Mahalbasic 2 (3 ribaund), İnanç Koç 10 (3 ribaund- 7 asist), Tomislav Ruzic 12 (8 ribaund- 2 asist), İlkan Karaman 4 (2 ribaund- 1 asist), Fırat Töz 3 (3 ribaund- 1 asist), Kenan Siphai (1 asist), Onur Aydın 5 (5 ribaund- 1 asist)

Oyak Renault (68): Serkan İnan 1 (1 ribaund), Alper Özcan 4 (3 asist), Nedim Dal (1 ribaund), Ufuk Kaçar (1 ribaund- 1 asist), Tufan Önen 1 (3 ribaund), Jonathan Gibson 20 (3 ribaund- 3 asist), Antabia Waller 8 (1 ribaund- 3 asist), James Mays 24 (7 ribaund- 2 asist), Kerem Özkan 5 (1 asist), Umut Yenice 5 (3 ribaund)

2 Yorum Yapılmış:

TUNABASKET dedi ki...

son yılların en sakin Yücel Platin'ini izledik sanırım.Reno'da herkes heyecanını yitirmiş.Oyuncular bireysel bişeyler yapmaya çabalıyor ancak bu onları kurtaramaz.
Tofaş ise daha istekli olan taraftı.Yanılz mahalbasic'de kim nasıl bir ışık görmüş Türkiye'ye getirmiş anlamadım.Yazık ki bi de İlkan'ın sürelerini çalıyor.

Adsız dedi ki...

İlkan da bir top oynuyor ki sorma :) Kaybettiği sürelerde kim bilir neler yapacaktı ?

Diğer yandan Yücel Platin'i artık tanıyamıyorum. Hala Nedim ve Ufuk'a ısrarla süre vermeyi sürdürüyor. Bu ikisi takımı resmen sabote ediyorlar...