29 Aralık 2010 Çarşamba

Tofaş: 94 - Beşiktaş CT: 72 (İdman Boykotu Maça Taşınmış Gibiydi)

Günün açılış maçında Bursa'da karşılaşan iki ekibin mücadelesinde kazanan taraf maçın başında yakaladığı 29-6'lık seriyle ilk periyodu 33-13 önde kapatan Tofaş oldu. Iverson'ın 2 sayı, 1 asist, 1 top çalma sığdırdığı ilk 2 dakikayı 7-4 önde geçen Beşiktaş'a karşılığı Nichols-Rowe-İnanç Koç üçlüsünün 5-6 üçlüğüyle veren Tofaş, takım halinde insanüstü şut soktuğu ilk çeyrekte farkı 20'e dayadı. Maç boyunca da burada yakaladığı farkı korumayı başararak karşılaşmadan 94-72 galip ayrılan taraf oldu. Bu ciddi serinin yakalandığı dönemde Beşiktaş'ın takım halinde gözlerle savunma yapması da en az bu yüksek yüzde kadar önemliydi. Hafta başında paralarını alamadığı için idman boykotu yaptıkları haberini vermiştik. Onun üzerine bu oyun hoş olmadı tabii. 33-13 geride başladıkları maça, ki suni bir farktı bu, dönebilmeleri için savunma yapmaları gerekiyordu ama oyunun o kısmında etkili ve istekli olmadıklarını da biliyoruz.

Salonu ağzına kadar dolduran Bursaspor taraftarının taşkınlıkları nedeniyle hakem üçlüsünün anonsların ardından yaklaşık 20 dakika kadar içeriye gittiği 2.devreyi de çok rahat şekilde oynayan Tofaş'ta 11 ve üzerinde skor üreten tam 6 oyuncu bulunurken en skorer isim 19 sayısıyla Nichols oldu. 33 sayı ürettikleri ilk periyodun ardından takım olarak güvenleri de yerine geldi tabii. Sezonun kendi adlarına en keyifli maçını oynadılar. En dikkat çeken isim ise 21 dakikada 18 sayı-6 ribaund-2 blok ile oynayan İlkan Karaman oldu. Bir ara her iki pota altında da yükseklerden inmedi genç oyuncu. İlk periyotta kopan oyunda 3. çeyreğin sonunda ve 4. çeyreğin başında takımı sürüklemeye çalışan Iverson'ın 26 sayı-5 asist-3 ribaundu onu maçın en skoreri yapmaktan öteye geçemedi. 19'u hücum olmak üzere 47 ribaund çektiği karşılaşmadan 94-72 galip ayrılan Tofaş, bu sezonki 4. galibiyetini almayı başardı.

Tofaş (94): Jason Rowe 18 (3 ribaund-5 asist), Austin Melvin 19 (3 ribaund-3 asist), Can Altıntığ 13 (3 ribaund-5 asist), Rashid Mahalbasic 2 (6 ribaund), İnanç Koç 11 (11 ribaund-3 asist), Tomislav Ruzic 13 (12 ribaund-3 asist), İlkan Karaman 18 (6 ribaund), Onur Aydın (3 ribaund-1 asist)

Beşiktaş C.T (72):
Allen Iverson 26 (3 ribaund – 5 asist), Bekir Yarangüme 1 (3 asist), Mustafa Abi 3 (2 ribaund), Serhat Çetin (1 ribaund – 1 asist), Michal İgnerski 2 (3 ribaund), Mire Chatman 11 (4 ribaund - 5 asist), Cevher Özer 11 (3 ribaund-2 asist), Andrew Ogilvy 18 (8 ribaund – 1 asist)

7 Yorum Yapılmış:

Baris dedi ki...

1)@dejavu
İdman boykotu yapılmadığı resmi sitede Şube Yöneticisi, koç ve takım kaptanı tarafından resmi sitede yayınlandı(haberin yoktur diye yazdım).
2) Bu haberde neden 3 ananons yapıldığı ve hakemlerin soyunma odasına giitiği yazılmadı?
3) Taraftar Bursaspor taraftarımıydı yoksa Tofaş mı?
4) Bursa'da Beşiktaş'ın karşılaştığı rakip Tofaş mıydı yoksa Bupiliç mi? (Tofaş'ın renkleri mavi-beyaz diye hatırlıyorum ve mola ve periyod aralarında Bu piliç'in maskotları sahadaydı da).

dejavu dedi ki...

2.paragrafın başlangıcında yazıyor hakem üçlüsünün içeri gittiği. Gözünden kaçtı sanırım.

Çağlar..

armny dedi ki...

Taraftar aynı zamanda TofaşSAS taraftarıdır ve Teksas 15 yıldan uzun bir süredir maçlarda bulunur. Son dönemde BJK maçlarına ayrı bir önem gösteriliyor sadece

silahsız kuvvet dedi ki...

@çağlar

Ne zamandan beri bupiliç demek hakarete girmiyor merak ediyorum. O zaman bende diyeyim ki Tofaş Kargayı ezdi, yayınlar mısın?

silahsız kuvvet dedi ki...

Tribünde bjk cola turkanın ezileceğini tahmin ediyordum ama saha içinde de bu kadar ezileceklerin düşünmüyordum. Fatih Söylemezoğlu'nun kasten bu maça atandığını düşünüyorum ama Tofaş öyle bir başladıki maça hakem falan hak getire. Çok değil 3 gün önce Akatlardaki Karşıyaka maçında edilen küfürlere ses çıkarmayan ama Anadolunun herhangi bi yerindeki en ufak tatsızlığı kaşıyıp şov yapan delikanlı hakemleride her salonda görmek isteriz.

ali dedi ki...

ıversonu aldı bıraktı resmen aldı ortaya bıraktı ee yanı ıverson degıl kobe yı al bu takıma bırak boyle kalıteısz kadrola ancak bu olur bjk nın bır kere pota altı savunması denen sey ugramamıs ne kısalar ne uzunlar savunma yapmayı denıyor uzun rotasyonu hem zayıf hemde sayı olarak az ısmaık cevıkle koskoca sezonu yurtemesınız buda eurocuptan elenerek gordunuz ne yazıkkı burak bıyıktay bu takıma zarar verıyor suratındakı o olumsuz ıfade oyuncularada asılamıs durumda bjk kısacası hoca degısımı ve uzun oyuncu takvıyesı sart oldu ıversonu takıma alıp meydana atmakla basketbola destek vermıs sayılmazsınız sayın baskan

Sinan Doğan dedi ki...

iverson form tutarken takım dibe vuruyor sanırım