12 Aralık 2010 Pazar

Trabzon'da Alaeddin Yakan Dönemi Bitiyor

Lige istediği gibi başlayamayan ve son olarak bu hafta Edirne deplasmanından 30 sayılık yenilgiyle dönen Medical Park Trabzonspor'da, koç Alaeddin Yakan ile yollar ayrılıyor. Bu konuda görüşlerini almak için aradığımız Yakan'ın 'Ayrılık olabilir, yarın konuşacağız' cevabı işin bittiğini gösteriyor benim için. Alaeddin hocanın 'Kafam da vicdanım da rahat, ben görevimi yaptım, bu tür başarısızlıklarda genelde koç gider' yorumunu da eklemekte fayda var. Hayırlısı olsun, tarihin yapraklarında bordo mavili takımı TBL'ye yükselten koç olarak ismi yazacak hocanın. Yerine gelecek isim kim olur, adaylar belli olur yarına.

9 Yorum Yapılmış:

bigben dedi ki...

Hocanın istifa ettiğini söyleyenler de var, yönetimin kararı olduğunu da... Açıklama yarın yapılacak.

Her şey için hocamıza teşekkür ederiz.

* 2008'den bugüne dek (TB2L - Normal sezon, Play- off, Türkiye Kupası, Beko) 78 maçta 56 galibiyet

olinedirne dedi ki...

Faturanın Alaeddin hocaya kesilmesi ne kötü...Gerçekten maçtada bunu söyledim ne olursa olsun sonuç yada fark oyuncuları da ayırıyorum tabiki karakteri kişiliği bozulmayan bence çok değerli bir koç.Maçtada gerçekten Saner bey ve Doğan Hakyemezin tavırlarını,tepkilerini görünce faturanın aslında en son Aleaddin hocaya kesilmesi gerektiğini düşünüyorum.Umarım hem Mp Trabzonspor için hem Alaeddin Yakan için hayırlı olur..

engin Karsiyakali dedi ki...

walla cok iyi bir insandı ama antenörlüğün kaderi bu!!
altar tuncol erken karar verıp konyaya gitmeseydi kesin o gelirdi nede olsa antalyada dogan hakyemezle iyi işler yaptı!!
şuan işsiz olan antrenörler her telefonları çaldığında acaba dodo bizi ararmı diye heyecanla beklemeye başlamışlardır!!!
başta ÇETİN YILMAZ

Utku61 dedi ki...

Hocadan önce gönderilmesi gereken çok kişi ya da kişiler var ya. Eğer istifa ettiyse hoca Anıl'ın da söylediği gibi tarihe geçmiştir kendisi ve gönüllerde ayrı bir yere sahiptir.

Emre dedi ki...

Dodo ne zaman gidecek ? O bile gitse bi şey değişir mi ?

AVRAM USTA dedi ki...

Doğan Hakyemez'i getirenler ve Doğan HAkyemez gitmediği sürece Karadenizlilerin BAsketbol maceraları bu yıl sona erebilir.

Cakivu dedi ki...

dodo sezon başında alaeddin hoca ile başlamaz diye düşünüyordum ama öyle olmadı bence beklenen bir gelişmeydi, kadrosuyla trabzon daha yukarıları zorlamalı ama bazen işler iyi gitmiyor keza birkaç haftalık süreçte çok zor bir fikstürleri de oldu. Kimin geleceği bence de merak konusu, yeni salonuyla bir ivme kazanacaktır Trabzon, Alaeddin hocaya bundan sonraki kariyerinde başarılar...

disc erec dedi ki...

Trabzonspor'u Efes maçında izleme şansı buldum. Oynadıkları şey basketbolu andırıyordu ama tam olarak benzediğini söyleyemeyeceğim. Mantıklı bir hamle bence. Rasic gibi bir guardın,Ali:) gibi bir uzunun varken böyle saçmalayamazsın.

Mental dedi ki...

Sezon başında sakatlıklar nedeniyle Trabzon lige çok hazır giremedi.. Ardından yaşanan oyuncu sorunları nedeniyle bence kötü başlangıçlar yaptı. Bu Trabzon küme düşmez ama playoff şansıda olmaz diye değerlendiriyorum. Alaedin Yakan kalsaydıda aynı sonuç olurdu başka bir hoca getirselerde aynı sonuç olur..