3 Ocak 2011 Pazartesi

'3 Milyon Dolarlık Takımla Şampiyonluk Bekliyorlar'

Açıklama koç Burak Bıyıktay'a ait. Maç sonunda Spormax mikrofonlarına sıcağı sıcağına şu açıklamaları yapan koç basın toplantısında daha spesifik ve net konuşmuş. Transfer istediğinden ve bunun gerçekleştirilmediğinden dem vuran koç 'Burada 3 milyon dolarlık bir takım kuruyorsunuz, şampiyon olmayı bekliyor herkes. O zaman Fenerbahçe Ülker 15 milyon doları boşuna harcıyor, eğer 3 milyon dolara şampiyon takım kuruluyorsa..' gibi de dikkat çekici bir açıklama yapmış. Basın toplantısındaki açıklamaların tamamı şu şekilde:

'Rotasyonumuz yok, bir sürü sakatlığımız var. Chatman'ı da antrenmanlara gelmediği için kadro dışı bıraktık. Bu şartlarda iyi mücadele ettik. Ancak sonundaki iki tane çok basit yapılmaması gereken hatadan dolayı maçı yitirdik. Birinde adamlarını kaçırdılar, Rancik'ten çember altında sayı yedik, son saniyelerde de maç berabereyken Allen Iverson'ın yaptığı faul, bize mağlubiyeti getirdi. Sonunda yine pozisyonu bulduk ama Ignerski çok kolay bir atışı, sonra iki faulü kaçırdı. Kazanmak istedik, olmadı.


Görevimi bırakacağım diye bir şey yok. Bu takımın başına geldiğimden beri bir sürü problem oldu. Geçen yıldan sadece 3 oyuncu kaldı, yeni bir takımla başladık. Ondan sonra tam devam ederken Allen Iverson'u getirdik, yine bütün düzenler bozuldu. Bir sürü sakatlık var. Sezon devam ediyor, görevden kaçacak durumumuz yok. Ancak yönetimin alacağı karara da saygılıyız. Bizim böyle bir derdimiz yok. Takımın galip gelmesi için uğraşıyoruz. Ligde de kaybedilmiş bir şey yok.

Bir tane çaylak pivot ve bir tane guard olmayan oyuncuyla bu kadar mücadele edilir. Takıma takviye yapmak lazım. Biz bunu hep söylüyoruz. Takviye yapmadan, ne beklendiği önemli. Burada 3 milyon dolarlık bir takım kuruyorsunuz, şampiyon olmayı bekliyor herkes. O zaman Fenerbahçe Ülker 15 milyon doları boşuna harcıyor, eğer 3 milyon dolara şampiyon takım kuruluyorsa... Oyuncu almak lazım, rotasyonu arttırmak lazım, daha iyi organize olmak lazım. Sadece istemekle şampiyon olunmuyor. Geçen sene bir sürü şartlar altında bu takım yarı finale kadar geldi, son toplarla finali kaybetti. Bir takım insanların söylediği şeylerle ilgilenmiyorum.'

14 Yorum Yapılmış:

Tatü dedi ki...

Bursaspor şampiyon oluyorsa süperligde 3 büyüklerin harcadığı paranın 5 te birinden aza basketboldada 3 milyon dolarla gayet güzel şampiyon olunabilir ama iti bir yapılanma ve sabır lazım diye düşünüyorum.....

koray dedi ki...

Burak Bıyıktay 3 milyon dolarlık takım demiş ama sırf İverson 1.5 milyon değil mi.Chatman'da 450 deniyordu etti 2 milyon.Kalan 3 yabancıda 1 milyon olsa .sırf yabancılar 3 milyon eder yerliler bedavaya mı oynuyor.Ayrıca FB ile kıyaslanmış bütçeyi ligde lider olan GS'nin bütçesi ile çok mu fark var arada yada KSK'nın mı bütçesi çok Bjk'nin mi ?

tsufulits dedi ki...

Futbolla basketbolun çok farklı şeyler olduğunu bilmek lazım. hele ki ülkemizde. konuna gelirsek, evet bir partizan gerçeği var önemizde cüzi miktarlara kurulmuş bir takım neler yaptı geçen sene. Bu fiyatlara atıyorum litvanya, yunanistan yada sırbistanda iyi takımlar kurulabilir. Biz basket ülkesimiyiz ? değiliz. o yüzden bu karşılaştırma yanlış olmuş.

Tatü dedi ki...

iyi bir yapılanma ve sabır diyorum tsufulits bunun için basketbol ülkesi olmaya gerek yok sporun başında spordan anlayanlar olsada olur her branşta...

sinan dedi ki...

adam haklı 3 milyon hadi 4 milyon diyelim bu paralarla şampiyon olunmaz. Alt yapıda yetersizse oyuncuda çıkmıyorsa iyi bir başarı bile zor. Galatasaray örneği vermekte yanlış olur GS taraftarı başarıya aç yıllardır berbat takımla rkuruluyor ve saçma sapan işler yapılıyodu.İlk defa bu sefer aşı tuttu. ama onlarda 2 takviye yapmazlarsa bir süre sonra düşüşe geçeceklerdir. bu çok açık.

Johnny dedi ki...

Bıyıktay, 3 milyon USD'ye başarılı bir takım kurulamaz dememiş. Şampiyon olacak takım kurulamaz demiş. Sanki bu sene yine kimin şampiyon olacağı belli değilmiş gibi nasıl konuşursunuz anlamıyorum.

Sinan Doğan dedi ki...

Koç veryansınlarında biraz haklı ancak benim dışardan biri olarak gördüğüm Beşiktaş'ta eksik olan Basketbolda başarıyı isteyen ve basketboldan anlayan yöneticilerin olmaması. Başarı için önce istemek lazım ben Beşiktaş Kulübü Yöneticilerinin futboldan başka bir branşta heyecan duyduklarını ve ciddi anlamda başarı beklediklerini zannetmiyorum

orkun dedi ki...

Eldekini sonuna kadar kullanıp da yetmezse şikayet etmek lazım. Dünkü maçın büyük bölümünü seyrettim, onda da 2+ milyonluk Iverson sadece rakip sahaya top taşımak için kullanılıyordu, adamın üzerine kurulmuş tek bir set bile yok hala.

Gökhan dedi ki...

Koç yaptigi aciklamalarla taraftari uyutuyor.Bu takimta oynayan uyur gezer oyuncular degismeyecegine alakasiz yöneticide gitmeyecegine göre Burak Biyiktay'in koçlugu birakip menajerlige dönmesinin zamani gelmistir.

dugenci dedi ki...

Her ne kadar serzenişlerinde haklı olduğu noktalar çokça olsa da kendi koçluk hataları nedeni ile kaybedilen maçları ya da kendi hatalarını da dile getirseydi keşke. En son örnek dünkü maçtaydı işte. Iverson'ın faul yaptığı pozisyondan önce Oktay Mahmudi takımını skorun değiştiği ve 71-67 değil 71-68 olduğu konusunda uyarırken kendisi ne yapıyordu mesela. Merak ediyorum gerçekten.

Bilge dedi ki...

Şampiyon olmak o kadar önemli değil ki, önemli olan şampiyonluğa oynamak!
Buna en güzel örnek de GS ve Banvit. Şimdi şampiyon olamasalar bile mutlu güzel bir sezon geçirmiş olacaklar, olurlarsa da Fener'den Efes'den 10 kat daha fazla zevk alacaklar şampiyonluktan.
ayrıca bu paraya gayet iyi oyuncular alınmış, orada da bir mantık hatası oluşuyor. Şimdi BJK'Nın mı kadrosu mu iyi lider GS'nin mi bu tartışılır, bana göre BJK'nın ki iyi.

ali dedi ki...

burak hoca esasında fb le bjk arasındakı butce farkına degınememıs bjk yonetımının futboldan cok basketbolada katkı vermesı gerektıgıne degınmıs bence

ali dedi ki...

gs nın bjk le kadrosu kıyaslanmıs ama gs de tutku ermal haluk gıbı yılarca buyuk takımlarda oynamıs euro lıg tecrubesı yasamıs tecrubelı oyuncular var onların yanı sıra evren caner gıbı yeteneklı turklerde var ayrıca tofaslı ılkan da onların ee bjk ye bakıyoruz yerlı rotasyonu gs nın yarısı kadar bıle degıl bjk nın handıkapı yerlı oyuncuların kalıtesının ve takıma katkısınız azlıgı bu lıgde onemlı nokta yerlılerın takıma verdıgı katkılardır bjk de ekonomık surec dalgalı oldugu ıcınde oyuncuların katkısıda gunluk oluyor bence bjk de chatmanın gıtmesı kotu oldu sımdı bjk uzun ararken bıde cahatmanın yerıne adam araması gerektı

andach dedi ki...

Şöyle birşey var yalnız;
Birçok Avrupa maçında skor berabere veya galipken bile faul yapan Bjk takımı bu maçta bu faulu o veya bu şekilde yapan Iverson'a bütün yükü yüklememeli...