13 Ocak 2011 Perşembe

Antalya Michael Washington'ı Deneyecek

İlk 7 haftayı 6 galibiyetle kapatmasının ardından son 7 maçta sadece 2 kez kazanabilen Antalya BŞB'de kadroyu genişletme çabaları devam ediyor. Bu dönemde Özellikle uzun rotasyonunda sıkıntılar yaşayan Antalya'da yeni rota Michael Washington olarak belirlendi. Deneme süreci için Antalya'ya geldi 1986 doğumlu oyuncu. Fakat bu hafta oynanacak olan G.Saray Cafe Crown mücadelesinde yine 3 yabancıyla mücadele edecek koç Kandemir. Eğer sözleşme imzalanırsa önümüzdeki haftadan itibaren takımda yer almaya başlayacak Washington. Oyuncu hakkında spesifik bilgilere sahip olmasam da Antalya'nın an itibariyle o bölgeye takviye yapma zorunluluğu olduğunu biliyoruz. Öğrenmemiz gereken detayları, varsa şayet, Cem Pekdoğru, vakit bulduğunda paylaşacaktır bizimle. Salsabasket özel haberidir.

2 Yorum Yapılmış:

Sheed dedi ki...

eğer son yılı için geri dönmeyip de 2009 seçmelerine katılsaydı muhtemelen ikinci turdan gidecekti, ancak son yılında ciddi bi bel sakatlığı ve takiben aldığı kilolarla radardan düşmüştü.. hücumda atletizmiyle bi şeyler yapabilmesine rağmen, post hareketleri oldukça ham gözüken bi oyuncuydu ve kolejde uzun süre kalmasına ve hatta döneminden 1 sene büyük olmasına rağmen onu geliştiremedi.. savunmadaki temel bilgisi de alt düzeyde.. ancak üst düzey ribaund yeteneği var, üstün kulaç uzunluğunun da etkisiyle..

bu tip oyuncuların avrupa basketboluna adapte olması her zaman çok kolay bi görev değildir, ama gönderilen chism benim için sabredilmesi gereken bi yetenekti.. washington da benzer niteliklerde, fakat daha fazla soru işareti barındırıyor.. d-league'deydi heralde o da sezonun geride kalan bölümünde, avrupa'yı denemesi daha gerçekçi hedef olmuş..

Adsız dedi ki...

Denesinler acele etmesinler , uzun uzun denesinler. Daha 2. yarı var aceleye mahal yok...