9 Ocak 2011 Pazar

Banvit: 92 - Bornova Bld: 74 (Eksik Bornova'nın Gücü Yetmedi)

Tyler Smith'in sakatlanmasının ardından tek bir maç dahi kazanamayan Bornova Belediyesi, hafta içinde Michael Roll ve Torin Francis'i de kaybedince, Bandırma deplasmanına tek yabancılı kadrosuyla gitmek zorunda kaldı. Ligin güçlü ve sistemli ekiplerinden Banvit, zaten zor kaybettiği iç sahada eksik Bornova engelini kolay bir şekilde aşmayı başardı, bugün kaybeden G.Saray Cafe Crown'u geçip ligde ikincilik koltuğuna oturdu. Bornova cephesinde ise 14. maçta 9. yenilgi oldu bu. Son 5 haftada sadece mağlubiyet yazıyor hanelerinde.

Eksik Bornova, Chuck Davis ile dün sabah baba olan Ümit Sonkol'un karşılıklı 10'ar sayı bulduğu ilk çeyrekte rakibine direnmeyi başardı aslında. Ama 23-22 geçilen ilk çeyreğin ardından Banvit oyuna ağırlığını koydu. Davis'e Simmons, İzzet ve Barış Ermiş'in destek olmasıyla aradaki farkı aaçan ev sahibi devreyi 54-38 önde kapattı. Aradaki farkı açmaya oyunun 3. çeyreğinde de devam eden Bandırma temsilcisi, son çeyreğine 73-53 önde girdiği maçı 92-74'lük skorla kazanmayı başardı.

Banvit'te kadrodaki süre alan 11 oyuncu da (Erolcan hiç oynamadı) skor üretmeyi başardı. Chuck Davis 10'u ilk çeyrekte olmak üzere 18 sayıyla tamamladı maçı. Onu 14 sayılı Golubovic, 12 sayılı Simmons ve 11 sayılı İzzet Türkyılmaz takip etti. Genç İzzet'in 9 da ribaundu var. Bornova'da ise 19 sayılı yeni baba Ümit Sonkol, sahanın en skoreri olmasına rağmen mağlubiyete engel olamadı. Maçın bana göre en ilginç istatistiği ise şu: 20'li asistlerine alıştığımız Banvit, tam 92 sayı bulduğu bir maçı sadece 11 asist ile tamamladı. 74 sayı üreten Bornova'nın ise 15 asisti var.

Henüz Yorum Yapılmamış