17 Ocak 2011 Pazartesi

Beşiktaş CT: 91 - Mersin BŞB: 71 (Kartal Akatlar'da Uçtu)

Kondisyonu hala tam yerinde olmayan bir Iverson yerine Mire Chatman direksiyona oturunca, daha tempolu bir oyunla rahat oyun ortaya kondu Mersin Bşb. karşısında. Mersin'in çırpınışları ise Akatlar'ın parkelerinde eriyip gitti zamanla.

Yüksek temponun getirisi olan dış şutları yüzdeli attı Beşiktaş maç boyunca. Özellikle Ignerski'nin alev içindeki ellerini iyi kullandılar. Diğer tarafta ise en büyük skor üreteci Alex Scales'ın başına Mustafa Abi'nin verilmesiyle avantaj fazlasıyla ev sahibi taraftan yana oldu. Cüneyt Erden ve Serhat Çetin'in dönüşü, Hüseyin Beşok'un da transfer edilmesiyle yerli rotasyonunun genişlediği görülüyor ki bu da çok önemli bir detay Beşiktaş adına. 2. çeyreğin ortalarında alan savunması deneyen Mersin biraz biraz skorda iyileştirme çalışmalarından sonuç almıştı ama karşılık gelen alan savunmasıyla yine durdular. Bunda biraz da dış şutlarla geri gelmeye çalışmalarının etkisi var. Neticede devre skoru 53-37 Beşiktaş lehine olarak kayıtlara geçti.

Devre dönüşünde silkinir gözüktü Mersin, karşılarındaki Polonyalıyı hesaba katmadan yine. İlk yarıda kaldığı yerden devam etti Michal Ignerski ve Mersin'in geri gelme umutlarını tekrar kırmış oldu. Her şey güzel giderken Cevher Özer'in kötü sakatlığı can sıktı biraz Akatlar'da. Heralde iki takımı kendi hallerine bıraksak, ikinci yarıda ortaya koydukları oyunu sabaha kadar devam ettirebilirlerdi. İki denk kuvvet gibiydiler. Bileşkeleri sıfırdı ve aynı tempoda giden bir maç oldu.

Mersin'de Scales'ın kilitlenmesiyle sahneye çıkan Vincent Grier, tek yıkılmayan isimdi konuk ekip adına. Atletik ve çok güçlü bir oyuncu, şut stilini bir kenara bırakırsak çok verimli oynuyor. Tek isim yetmiyor Mersin'e, ligde kalmak için daha fazla ekstra katkıya ihtiyaç var. Beşiktaş'ta da Iverson'ın yokluğu pek hissedilmedi bu maçta. Yerine konuşulan Chris Lofton çok katkı verebilir. Cevher'in başında bir problem olduğu söyleniyor. Umarız durumu ciddi değildir. Sonuç olarak Ergin Ataman'la parlak bir gelecek gözüküyor Beşiktaş için. Devre arasına galibiyetle giriyorlar.

Beşiktaş Cola Turka (91): Bekir Yarangüme 14 (2 ribaund), Mustafa Abi 5 (4 ribaund – 5 asist), Cüneyt Erden 3 (1 ribaund), Hüseyin Beşok 6 (3 ribaund – 4 asist), Serhat Çetin 2 (2 asist), Michal Ignerski 28 (2 ribaund – 1 asist), Mire Chatman 13 (7 ribaund – 6 asist), Cevher Özer 7 (3 ribaund – 5 asist), AJ Ogilvy 13 (9 ribaund – 2 asist)

Mersin BŞB (71): Asım Pars 7 (3 ribaund – 4 asist), Nedim Yücel 10 (10 ribaund), Alex Scales 11 (1 ribaund – 2 asist), Hakan Köseoğlu 6 (2 ribaund – 4 asist), Vincent Grier 16 (9 ribaund – 3 asist), Andrej Stimac 10 (4 ribaund – 1 asist), Dionte Christmas 11 (2 ribaund – 2 asist)

6 Yorum Yapılmış:

Ömer dedi ki...

İlk galibiyet Erdemir'de alındı. Bu Akatlar'daki ilk maç ve alınan ilk galibiyetti Ergin Ataman adına.

Bob dedi ki...

@Ömer

hatırlatma için teşekkürler.

Özcan Yüksel dedi ki...

25 asist gerçekten etkileyici

selda dedi ki...

mersinde mutlu demir bjk macinda yokmuydu yada sakatımıydıki 13dakka mersin pivotsuz oynadi bjk gibi guclu ve uzun savunmaya karsı.
KSK macini saymazsak ercu. koc sonrasi bakıyorum da mersin 20 yer oldu.
teşbihte hata olmaz derler. afbuyursunlar ama adeta les kargasi gibi usustuler takımın basıma serdogan - ercu ikilisi gulucukler dagıtarak. geldiklerinden beri neyi degistirdiler takımda yada neyi degistirecekler ki takım ligde kalacak.
mersinde birileri B planina gecip torbadan tavsan cıkarma numarasini yapmasi gerekiyor. basta christmas gonderilerek bir baslangic yapılabilir.
mersin icin yeni salon slogani geldi aklima, yonetim - ercu el ele hep beraber 2.lige....

Adsız dedi ki...

Ercüment Sunter'i koç yapan takım düşmeyi sonuna kadar hak eder.

Cakarta35 dedi ki...

helal kaptan resmin yeter seni özleyeceğiz