2 Ocak 2011 Pazar

Bornova Bld: 59 - T.Telekom: 90 (Telekom Çok Rahat)

Yabancı sınırının diğer tarafında kalan, zaten gözden de çıkarılan Gaffney ve Simpson ile tahminimce sakat olan Ceyhun'dan yoksun, ama yeni transfer Jagla'lı kadrosuyla Bornova deplasmanına çıkan Telekom, oyuna ağırlığını koyarak başladı. Tyler Smith'in yokluğunda parke üzerindeki görüntüsü bir hayli sarsılan Bornova'nın Ümit Sonkol ve Roll ile direnebildiği ilk çeyrek skoru 17-25 olarak sonuçlandı. Ankara temsilcisinde Stiemsma'nın 9, Yunus'un ise 7 sayısı dikkat çekti. Skordaki üstünlüğünü ikinci çeyreğe de taşımayı başaran Telekom, devre sonunda 33-40'lık skorla öndeydi ve soyunma odasına mutlu gitti. Sahanın en skoreri her iki çeyreğe de 7 sayı sığdıran Bornovalı Roll olurken, Telekom cephesinde ise ilk çeyrekteki performansından yiyen Stiemsma 11 sayıyla en üretken isimdi.

İkinci yarıda Telekom adına şövalyeliğe soyunan bir isim vardı: Rasim Başak. Takımının ikinci yarıdaki ilk 15 sayısının tamamına imzasını koydu tecrübeli oyuncu. 4 üçlük, üç de serbest atış isabeti. Burada yumruğu vurup geçer diye beklediğimiz Telekom, bunu bu çeyrekte beceremedi. Bornova durumu kısmen toparlayıp son çeyreğe 50-58 ile girmeyi başardı. Ama son çeyrek tam bir felake oldu evsahibi için. 9-32'lik bir final periyodu ile maçı 59-90 kazanmayı başardı Telekom.

Başkent temsilcisinde Stiemsma ve Rasim 18'er sayı, Becirovic 16, Yunus da 14 sayı ile oynadılar. Tyler Smith'in yokluğunda tepetakla olan Bornova'da ise Roll'un 16 sayısı var.

Bornova Bld (59): Serdar Yavuz 6 (1 asist), Umutcan Özyıldırım 2 (1 ribaund), Tomas Nagys 9 (5 ribaund-1 asist), Murat Kaya 5 (3 ribaund-3 asist), Pertev Öngüner 3 (2 ribaund), Torin Jamal Francis 6 (4 ribaund), Ümit Sonkol 11 (12 ribaund), Çağdaş Erdoğan, Eren Ocaktürk, Michael Roll 16 (5 ribaund-4 asist), Mert Alp Arkın, Soner Şentürk 1 (3 ribaund-3 asist)

Türk Telekom (90): Ray Wesson 7 (6 ribaund-2 asist), Heiko Scharffartzik (1 asist), Sani Becirovic 16 (4 ribaund-7 asist), Rasim Başak 18 (5 ribaund-1 asist), Mehmet Yağmur 4 (1 ribaund-2 asist), Jan Jagla 8 (1 ribaund), Yunus Çankaya 14 (5 ribaund-1 asist), Uğur Öğüt 5 (2 ribaund-3 asist) , Greg Stiemsma 18 (7 ribaund-3 asist)

2 Yorum Yapılmış:

engin Karsiyakali dedi ki...

ceyhun altay gecen hafta oynanan alıaga macında sakatlandı sanırım ondan ızmıre gitmedi!!!
telekomda rasim ve yunus yine iyi katkı yapmışlar !!
bence iyi bir guard alırsalar ( mesela chatman ) telekom daha iyi olur!!
fatih solak niye hiç oynamıyor veya hıc sure almadıgı takımda niye kalır onu anlamıyorum!!!

MeRtO dedi ki...

Üçlük atıyodu ısınmada Fatih :)