15 Ocak 2011 Cumartesi

Bornova Bld: 64 - Aliağa Petkim: 70 (Hunter Aliağa'yı Galibiyete Taşıdı)

İki İzmir takımının mücadelesinde gülen taraf deplasman ekibi Aliağa oldu. Ev sahibinde yabancı kontenjanındaki tek isim Tomas Nagys'di. Mağlubiyeti tamamen buna bağlamak olmaz tabii ama büyük bir etken olduğu kesin. Bunun neticesinde Ümit Sonkol'un normal performansının üstünde oynadığı gözüküyor. Aliağa'da ise başlığa konu olan adam Brandon Hunter takımını sırtlayan oyuncuydu. Yan rollerde de Kambala-Fitch olunca haklı bir galibiyet almış oldu Halil Üner'in Aliağa'sı.

Bornova'da eksiklerin büyüklüğü hiç de iç açıcı durmuyor. Torin Francis gönderildi, Tyler Smith - Michael Roll'un yokluğu da ne kadar sürede ve nasıl doldurulur belli değil. Koç Aclan Kavasoğlu'nun elindeki kozlar gittikçe yetersizleşiyor. Aliağa'da ise kadro yapısı oturmuş gibi. Yine yabancılar üzerine kurulu bir takım tabii. Fakat bu yabancılar da elle tutulur kaliteye sahipler. Onları güzel günler bekliyor diyebiliriz.

Bornova Belediyesi (64): Serdar Yavuz 5 (1 ribaund-3 asist), Umutcan Özyıldırım (1 ribaund), Tomas Nagys 5 (6 ribaund- 2 asist), Murat Kaya 5 (2 ribaund–2 asist), Pertev Öngüner 3 (4 ribaund-4 asist), Ümit Sonkol 29 (12 ribaund–1 asist), Çağdaş Erdoğan (1 asist), Soner Şentürk 17 (2 ribaund-4 asist)

Aliağa Petkim (70): Polat Kaya 7 (1 rabiand-2 asist), Levent Bilgin 3 (3 ribaund), Barış Güney (1 ribaund-1 asist), Jerome Randle 6, Gerald Fitch 8 (10 ribaund- 7 asist), Kaan Üner 2 (1 ribaund-3 asist), Kaspars Kambala 16 (9 ribaund-2 asist), Brandon Hunter 28 (13 ribaund-2 asist)

6 Yorum Yapılmış:

Adsız dedi ki...

Kaspars Kambala küçüklüğümün idolüydü.Real Madride gidince çok üzlmüştüm.Hala çok da severim.Bence hala çok iyi bi uzun gs ve fb de rahatlıkla iş yapabilir.vidmarın yokluğunda sean mayden çok daha ii olurdu bence.Adamımsın Kaspars :D

ChirkeFh dedi ki...

Fitch bugun sayı anlamında pek katkı yapmasada asistleriyle takımı ayaktı tuttu. İyi bir galibiyet bizim adımıza

Adsız dedi ki...

bornova eksik olmasına rağmen iyi oynadı yenebilirdi. yabancılar iyileşince birde iyi transfer takım düzelir bence.hunter durduracak adam yoktu hunter rahat oynadı.
aliağa ilk defa bu maçta seyrettim.beğenmedim.4 kişiyle oynuyor.hunter fitch kambala randle
hüseyin coleman gitmesi bence hatalıydı.oyak mersin aliağa küme mücadlesi verir bundan sonra.

ChirkeFh dedi ki...

Bornovada küme düşmek icin oynar. Ümit sonkoldan baska bi katkı veren yok. yabancıları geldiğinde de eskisi kadar katkı werceğini zannetmiyorum. Bornova bundan sonra zor kazanır.6 mactır galip gelemiyolar bu seri daha devam eder. Aliağa kendi evinde kolay kolay mac kaybetmiyo. Trabzonspor karsında aldgmz maglubiyeti bornova deplasmanında telafi ettik. Bundan sonra kendi seviyemizdeki takımlarada içerde kaybetceğimizi düşünmüyorm.

aslika dedi ki...

bornovanın eksikleri vardı evet ama salonda hunter vardı bu hafta kambala ve hunter maçı oldukça zevkli hale getirdi.ama bu maçta büyük bir problem vardı.bilseydik birer torba odun kömür götürüp salona soba kurup ısıtırdık.biz seyirciler olarak hadi bi şekilde kaşkollerimize,kabanlarımıza sarınıp oturduk ama sporcularımızın üşüdüklerini hepimiz farkettik.biz aliağada ,gelen taraftarı ve sporcuları en iyi şartlarda ağırlarız.bunda bornovanın bir suçunun olduğunu düşünmüyorum fakat salon sorumlularının duyarsızlığını kınıyorum.hiç kimsenin sağlığıyla oynamaya hakları yoktu.ama yine de maçın sonucu bu olumsuzluğu ilk deplasman galibiyetimiz olduğu için unuttuk.aliağa için hep destek tam destek

ali dedi ki...

ulen ms2 verdım 10 sayı gereklıdı yatırnız benı:):)