7 Ocak 2011 Cuma

Bornova'da Sıcak Saatler: Roll ve Francis Takımdan Ayrıldı

Tyler Smith'in sakatlığı sonrası zor günler geçiren ve hummalı şekilde transfer çalışmalarını sürdüren Bornova'da sıcak saatler yaşanıyor. Michael Roll, boynunda oluşan kist nedeniyle tedavi için ülkesine döndü. Durumunun ciddi olduğunu düşünen oyuncu, apar topar Amerika'ya uçtu. Sezon başında takıma katılan Torin Francis'in sözleşmesi ise feshedildi. Amerikalı uzun Yunanistan Ligi takımlarından Panionios ile anlaştı. Sorun neydi, tam olarak bilemiyorum ama izlediğim maçlarında gayet beğenmiştim Francis'i. Tyler Smith'in de uzun sürecek olan sakatlığını da düşünürsek, şu an elde kalan tek yabancı Tomas Nagys. Bandırma deplasmanında Nagys hariç tamamen yerli bir kadroyla çıkacak olan Bornova'da transfer çalışmaları da hızlandırılmış durumda. Kapatmak zorunda oldukları açık sayısı artık, Roll'un durumuna göre, üç. İşleri çok daha zor. Salsabasket özel haberidir.

7 Yorum Yapılmış:

Özcan Yüksel dedi ki...

Geçtiğimiz sezon Bornova 3 iyi yabancıyla oynuyordu. Shipp Galatasaray'a gidince Brown saktlanınca Elegar da gönderilince aynı tarz yabancılarla bi rebuilnge gidildi.

Roll UCLA'de Shipp'in yedeği olsa da rotasyonda ilk 5 oyuncuları kadar önemli dakikalar alıyordu ve iyi oyun bilgisine sahip bir şutör olarak göze çarpıyordu.

Franchis ise Elegar tarzında boyu kısa ancak atletik savunması (blok tehtidi) iyi olan bir uzun görüntüsündeydi. Sezona da fena başlamadı Elegar'a göre çok daha iyi bir pota altı oyuncusu olduğunu gösterdiyse de Bornova'nın zaman zaman açık alanda yaptığı run'n gun hücumuna uymadı ve ortalamaları da gitgide düştü...

Smith ise Brown'ın sakatlığında kadroya dahil olmuştu. Daha çok her işi yapan adam görüntüsünde sınırsız insiyatifle oynuyordu.

Smith iyileşince takıma yine dönecektir ancak takıma zar zor ısınan ve hücum anlamında güvenilir bir el olduğunu son 4-5 maçtır ispat eden Roll büyük bir kayıp. Geçtiğimiz sezon Daçkaya gelen (adını hatırlayamadım) ligin sayı kralı olan oyuncuyla görüşüldüğü dedikoduları var Bornovada.. Bir an önce transferlerin yapılması lazım Banvit bu hafta bizi feci çarpacak

Selami dedi ki...

Adını hatırlayamadığın oyuncu Quincy Duby,çok skorer oyuncu,ama takım oyunu falan bekleme,1-5 hücum yapar

Adsız dedi ki...

roll iyi oyuncuydu.tam ısınmışken kötü oldu.iki oyuncu görüşüyormuş son aşamaya gelmiş öyle duydum.inşallah iyi oyunculardı.Busene ilk 8 zor görünüyor.küme düşeceğini zanetmiyorum.

Sheed dedi ki...

canlı izleyemeden gidiverdi herif ya :( umarım durumu ciddi değildir, yeniden izleme fırsatı bulabilirim..

francis de biraz hamdı 'fundamental' açısından ama yetenekli olduğu belliydi.. bornova için zor olacak..

exclusivefor80 dedi ki...

sean marshall ile temastalar.bitti gibi..ayrıca yeni amerikalılar tutmaz ise bornova düşer..zaten kafada düşmüşler..

Sheed dedi ki...

bu arada sevgili özcan yüksel, sene başındaki michael roll yazımın altında şu şekilde yazmışsınız:

"Roll bu sene ilk olumlu katkısını son olin edirne maçında verdi. Ancak izlediğim kadarıyla çoğu zaman sahada olup olmadığını bile farketmiyorsun. İstikrarsız bir oyuncu bu sene çok inişli çıkışlı performansı olur ancak bir lider kesinlikle değil onu söyleyebilirim."

liderliği üstlenmek ya da kendisine sorumluluklar yüklemek konusunda fazla hırslı olmasa da, takım onun liderliğine ihtiyaç duyduğunda yani iş başa düştüğünde bunu yapabileceğini UCLA günlerinde görmüştük.. burada da işleyiş böyle gerçekleşti..

bu sadece size özel bi durum değil, ama o güne dek ülkesinin dışına dahi çıkmamış 22-23 yaşında adamların avrupa basketbolu gibi dinamikleri tamamen farklı olan bi ortamda ilk günden katkı vermesini beklemek biraz haksızlık olmuyor mu? bu hataya en 'düşmez' dediğiniz koçlar bile düşebiliyor işin kötüsü.. bu konuda yakın örneklerden bazıları -sakatlığı gerçekten de ondan çok şeyler götürmemişse eğer- wayne chism ve charles garcia mesela.. hem de uzunlar için daha sancılı bi süreç olduğunu takdir edersiniz bu geçiş sürecinin..

ali dedi ki...

Quincy Duby çinde oynuyor o gelırse ıyı olur ne guzel dıyordu bornovada ısler yaw sansızlıga bak bır den neler oldu