19 Ocak 2011 Çarşamba

Brandon McKnight 1 Aylık Sözleşmeyle TED'de, Gregory Grays de Yolda

Arka arkaya yaptığı önemli hamlelerle 1.lig isteğini dosta düşmana gösteren ve geride kalan 13 haftada aldığı 12 galibiyetle B grubunda liderliğini devam eden Optimum TED Ankara Kolejliler, bilindiği üzere şu anda tamamen yerli oyunculardan oluşan bir kadroyla mücadele ediyor. Bu noktada yabancı oyuncu arayışlarını sürdüren Başkent ekibi, daha önce 2005-2007 yılları arasında ülkemizde Büyük Kolej ve Tekel formaları giyen Brandon McKnight ile 1 aylık kontrat imzaladı.

Kontratın bitim süresinin ardından ise yine daha önce ligimizde Türk Telekom ve TTNet Beykoz formalarını terletmiş Gregory Grays takıma dahil olacak. Fakat bu bir aylık sekansda Brandon McKnight teknik ekipten olumlu not alıp, çok iyi izler bırakırsa yola iki yabancı ile devam edilecek. Ankara'dan son haberler şimdilik bu şekilde.

2 Yorum Yapılmış:

Serdar dedi ki...

Çok garip hareketler bunlar :)
Yabancı transferi yerli transferine benzemez. Sen tüm iyi yerlileri al ondan sonra bunlara kalburaltı amerikalılarla destekle olacak iş değil. Tekel ekolünden gelen 2. yabancı Brandon ve Koleji 1. lige çıkaracak bir amerikalı değil. Grays bir nebze daha iyi istatistiki olarak ama Latin liginde 15 sayı ortalama yakalayabilirsin ama bunun Türkiye ligi karşılığı 9-10 sayıdır. Kolej rotasyonunda onu bile zor bulur.
Ucuz amerikalılarla olacak iş değil bu. Diğer taraftan bence sakatken Borayı aldılar. Onu besleyip iyileştirip niye Oyak'a verdiniz?
4lü finallerde oyun kurucun kadar varsın.
Transfer politikası pamuk ağalarının alışverişi gibi...

Sheed dedi ki...

brandon knight geleydi iyiydi..