15 Ocak 2011 Cumartesi

Erdemir: 81 - Tofaş: 80 (Erdemir'den Altın Değerinde Galibiyet)

İyi mücadelenin yanında, biraz da olaylı tribünler ön plana çıkmış bugün Ereğli'de. Baştan sonra iki tarafın da maçtan pek kopmadığı gözüküyor. Mücadele düzeyi bakımından zevkli bir maç olmuş.

Savunmaların konuştuğu ilk yarı, denk bir oyun ve burun farkıyla Erdemir üstünlüğü ile bitti (37-36). İkinci yarı ise ilk yarının zıt karakeriyle oynandı. İki takım da savunmada gevşerken dış şutlarla yüksek skor ürettiler. Son çeyrekte de bütün maçta olduğu gibi heyecan doruktaydı. 6 saniye kala Jason Rowe'la farkı bire indiren Tofaş ardından yaptığı taktik faulden istediğini alsa da (Antwain Barbour 0/2 attı çizgiden), kalan sürede aradığı sayıları bulamadı ve Zongoldak'tan eli boş döndü.

Erdemir'in sezon başından beri maçın son dakikalarında maçı hediye hastalığı, neticeye bakıldığında bu maçlık rafa kaldırılmış gözüküyor. Antwain Barbour'un faul çizgisinden isabet bulamaması ufak çapta bir kriz yaratsa da galibiyeti kanatlandırıp Tofaş tarafına kondurmaya yetmedi. Tofaş ise deplasman fobisinden kurtulabilmiş gözükmüyor. Kadro iyi olmasına rağmen durum pek iç açıcı değil.

Erdemir (81): Dalron Johnson 9 (3 ribaund-2 asist), Altan Erol 10 (9 ribaund-1 asist), Melih Yıldız (1 ribaund), Berent Kavaklıoğlu 2 (1 asist), Eren Beyaz 2 (1 ribaund), James Thomas 13 (8 ribaund-1 asist), Antwain Barbour 12 (3 ribaund-6 asist), Erkan Veyseloğlu 15 (1 asist), Hakan Demirel 12 (3 ribaund-5 asist), Emre Ekim 6 (1 ribaund)

Tofaş (80): Jason Rowe 21 (6 ribaund-4 asist), Austin Nichols 22 (4 ribaund-3 asist), Can Altıntığ 13 (3 ribaund-2 asist), Rasid Mahalbasic, İnanç Koç 10 (10 ribaund-3 asist), Tomislav Ruzic 10 (6 ribaund-1 asist), İlkan Karaman 4 (9 ribaund-2 asist), Fırat Töz, Onur Aydın (2 ribaund-2 asist)

5 Yorum Yapılmış:

roland deschain of gilead dedi ki...

Tofaş maçı olduğu için Ereğlili Beşiktaş taraftarları tirbünde yerlerini aldı maç boyunca Erdemir i desteklemekten çok Tofaşlı oyunculara küfretmekmisyonunu üslendiler. özellike can ve inanç baya nasiplendi.
30 snye 5 sayı farkla önde giren erdemir önce faül yaptı. Tofaş 2 de 1 atıp hücüm ribaundu aldı sonra birde 3 lük bularak farkı 1 e indirdi. 3 saniye kalmıştı barbour a faul yaptılar. 1. kaçırınca 2.yi bilerek kaçırdı 3 sn içinde ribaundu alıp orta sahadan salladı tofaşlı oyuncu ama kısa kaldı. top havadayken süre bitti..0.5 sn felan daha olsa jason erdemir potası altında bomboş basketi yapıyordu.
yani erdemir 30sn kala 5 sayı öne geçtiği maçı bile veriyordu nerdeyse.

arif dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
arif dedi ki...

Yanlış başlığa atmışım kusura bakmayın :)

basketsever dedi ki...

Erdemir çok şanssız maçlar kaybetti.
İlk defa şans yüzlerine gülmüş.
Ama taraftarın ilgisi yetersiz.

roland deschain of gilead dedi ki...

Erdemir taraftarının ilgisi yetersiz değil orada ciddi anlamda basketbol seyretmek isteyen bir taraftar var. Acaba hangi taraftar takımına Ereğlililer kadar ciddi anlamda destek oluyor merak ediyorum.